Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

tino - ti-am trecut numele.

laura - he he, ghici ce a balotat fata azi? trei felii de pizza si vreo 6-7 prajiturele , ca a fost ziua la 2 colege si ne-au tratat cu "bunataturi" si cum mi se lipise stomacul de spate (ca m-a tinut seful de vorba si n-am avut timp de o gustare) am balotat pizza si prajituri la greu...
oricum imi pastrez obiceiurile bune pe dupa ce oi naste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

shtephy - sper sa-ti rezolvi problema cu infectia. ai grija de tine

laura - nush ce sa zic de urocultura, eu fac mereu sumar de urina si e 8 sau 10 lei. cauta pe net ca sunt laboratoare care dau preturile, orientativ. plus ca probabil e mai bine sa zici ca vrei si antibiograma daca-ti iese vreun microb, sa n-ai surpriza sa-ti spuna ca ai ceva, dar nu ti-au facut antibiograma ca n-ai cerut. ma astept la orice de la astia, ca-s batuti in cap majoritatea

elenic - ma bucur ca esti bine

raluci - nu mai stim nimic, daca n-a mai intrat roxanaz sa ne zica ceva de Gia12. poate daca ii scrie cineva un mesaj privat roxanei am afla mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13Am si eu o intrebare pt cele care au facut urocultura, cat a costat?? Ca tre sa fac la cu plata, nu mai sunt fonduri! Si inca ceva, ma duc cu recipientu de urina dimineata la prima ora ca si la sumaru de urina, nu??? Si imi face si antibiograma, daca imi iese vreo infectie, sau tre sa precizez eu cand duc la analiza, ca vreau si asta??? Pleas raspuns, sa ma lamuresc si eu!!
As vrea sa stiu sa spun cat costa, dar nu stiu exact, eu in mai am platit ceva la 20 de lei. Mergi cu pipi dimineata, grija sa nu stea pipi la caldura, iar daca iese infectie, ei stiu sa faca antibiograma. Dar ca sa n-ai surprize, poti spune sa iti faca daca iese cu infectie, ca poate is prosti si te pun sa mai duci o data pipi de aia ca n-ai cerut antibiograma. 28+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
[Am si eu o intrebare pt cele care au facut urocultura, cat a costat?? Ca tre sa fac la cu plata, nu mai sunt fonduri! Si inca ceva, ma duc cu recipientu de urina dimineata la prima ora ca si la sumaru de urina, nu??? Si imi face si antibiograma, daca imi iese vreo infectie, sau tre sa precizez eu cand duc la analiza, ca vreau si asta??? Pleas raspuns, sa ma lamuresc si eu!!

Laura, 32+ Mara Teodora
AMR 8 saptamani !!
poze


mie mi-a dat 2 recipienti, unul mare si unul mic, mi-a facut si sumarul si urocultura, si avand e-coli au trecut si o lista cu antibiotice la care este sau nu sensibil. doar ca la mine a fost fara plata...

31 Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

de miany mai stie cineva ceva? era mai mereu prezenta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Laurairina pt urocultura e nevoie de prima urina de dimineata cam din mijlocul jetului in recipient steril.Pe mine m-a costat 44 lei si nu am specificat ca vreau antibiograma.Bine nici nu ma gandeam ca iese pozitiva.Probabil ca se face obligatoriu daca e pozitiva.
A,pe siturile medicale se recomanda sa te speli inainte de recoltare,dar eu nu am facut-o niciodata pentru ca nu pot sa ma abtin de la pipi pana fac dus.Nu cred ca din cauza asta a iesit pozitiva pentru ca mi-am mai facut urocultura si in primul trim si in sarcinile anterioare si nu am facutigiena locala inainte niciodata si nici nu a iesit nimic.
A,si zice ca am infectie urinara certa pentru ca sunt peste 100000 ufc/ml.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ia uitati ce scumpete
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/09/09/article-0-0654BFF1000005DC-366_964x459.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Laurairina in Brasov o urocultura (la un laborator...ca la altele nu am mers...de asta stiu sigur) costa 25 ron si daca iese ca ai infectie se face automat si antibiograma...asa s-a intamplat la mine pana acum, ca la prima sarcina am avut si eu infectie urinara ..acu am scapat multumesc lui dumnezeu...si sper sa nu mai apara surprize pana la sf..

Many_bani multumesc si sper si eu sa ma intorc cu vesti bune din Tg Mures...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


31+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 7 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

mersi Ramonika si eu sper sa treaca repede,din prima incercare si sa nu imi fie lene sa inghit pastile ca de obicei asa sunt,uit de ele.
Sa iti fie de bine pranzul yamy.
Miany a scris ieri un mesaj scurt.Parea totul ok.Asa e Miany?

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

oooo...toate fetili mi-au raspuns, multam mumooos!!
Trebuie sa ma duc zilele astea si eu pt urocultura si analiza completa la sange, sa vedem cum stau cu anemia, ca sapt viitoare tre sa ma prezint cu astea doua in dinti la doctoru de familie! Dar..cum nu ne dau banii afar din casa, tot aman analizele off off..mai mai..
Chiar asa Miany???unde-i?

Laura, 32+ Mara Teodora
AMR 8 saptamani !!
poze

Mergi la inceput