Copilasi de Iulie - August 2004 * (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Alice, poi se presupune de catre cei ce dau legea ca acesti invatatori vor invata sa predea materil de grupa pregatitoare, da ?
Mnoah, am alternativa, incep sa ma linistesc parca

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Heeehee, Daria, eu credeam ca la gradinita ar trebui trei sferturi sa se joace, ca daia e gradinita si mai apoi scoala ! Eu recunosc ca nu am fo la gradi cind eram mica, oricum nu ar mai semana cu ce se face la gradinita acum ... dar nah, ma tot gindesc si eu la asta/aia ! Si la ce se intimpla in sistemul de invatamint, dumnezeu cu mila !!
Io ma grabesc spre casa, azi e sedinta cu parintii la gradi, probabil au nevoie de fondu'clasei !
O dupaamiaza faina cu sanatate sa avem cu toatele ! Va pup cu mare drag !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Bafta tuturor copiilor!
Eu din pacate nu am putut fi alaturi de Uka la inceperea gradinitei. Acum o saptamina am primit un telefon de la d-na care face curatenie la tata..cum ca tatal meu nu mai vorbeste.Am luat primul autocar spre Bucuresti..si de atunci am stat numai prin spital!..am revenit abia in seara aceasta (m-am lipit si eu de Rox si Mugur)..si de acum incepe nebunia..

se pare ca nu am destule probleme,asa ca am mai aparut...stiti deja cam cit de palpitanta este viata mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!

OLIVIA , sanatate multa tatalui tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kim, multa sanatate tatalui tau

Buna dimineata tuturor
Stem rupte de oboseli, Giulia e nerabdatoare sa fie odata duminica si-mi toaca nervii, catelusa si`aia sufera de nebagare de seama , casa de nebuni la noi

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna dimineata,

Olivia, sanatate multa tatalui tau

Ioana s-a trezit iar la 6 dimineata..."sa mergem la desene!!". Si cum statea ea asa in funduletz, cand i-am zis ca trebuie sa mai dormim un pic, mi-a dat o palma de am vazut si stele verzi si din alea albastre! Noroc ca ma dezmeticisem un pic si nu am avut un gest reflex ca o spoiam de peretzi cat e ea de mica... Mica si rea!

Eu am vazut ca la gradinita noastra se fac liste cu copiii care merg la scoala din toamna. Vor fi date pana la sfarsitul lunii la scoala, cica. Acu', nu stiu cat de oficiala este chestia asta dar am sa intreb.
Sa avem o zi buna!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pe mine asta cu scoala ma preocupa enorm de mult. Oscilez intre sistemul step-by-step, cunosc parinti/copii mai mult decat multumiti care acum sunt pe clasa a 9-a si sunt peste medie la cunostinte acumulate si as mai avea posibilitatea sa o inscriu la scoala de cartier, unde am nimeri, peste 2 ani, exact la invatatoarea fetei prietenei mele, deci iar am puncte de reper. Sunt foarte, foarte indecisa. Bine ca mai am macar un an in care sa ma gandesc. Sper adica sa mai avem grupa pregatitoare la gradi.
Na, ce probleme am eu acum.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
gagicute scuze ca am disparut in toiul discutiei despre gradi, ieri am dat o fuga la bucuresti asa de plimbare.
deci eu am inteles asa din asta cu griupa pregatitoare: pana acum ea era facuta la gradinita, de catre educatoare. de la anul ideea este sa se mute la scoala, cu aceeasi materie - deci oricum nu o sa se repete cu cea de la clasa I, dar va fi facuta in cadrul scolilor si nu in cadrul gradinitelor si probabil facuta de invatatoare si nu de educatoare. dupa mine ar fi o decongestionare a gradinitelor (mai fac loc de o grupa). acu sa vad ce mai aflam pe parcurs. nu stiu daca grupa pregatitoare va fi obligatorie - dar stiu ca acum este.
Gabi spor la cumparaturi. primim primim in petit, cum sa nu? doar domnisoarei sa ii placa pretendentu'(.. si lu' ta-su cred )
Daria, Ioana sper sa se adapteze donsoarele la programul de dupa-amiaza... tare aiurit pare a fi.
ma duc la terminat ciorba. o zi super tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele!

Kim - sanatate multa tatalui tau!

Uite noroc cu voi - nu stiu de ce, dar eu stiam ca anul de grupa pregatitoare de la gradinita e obligatoriu, eram ferm convinsa de asta, nu stiam ca a fost doar un proiect inca neaprobat...oricum eu deocamdata nu-mi fac griji in legatura cu scoala, sigur nu va fi la anul asa ca o sa incep sa-mi fac planuri din toamna viitoare incolo...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna, buna !
Olivia, sanatate multa tatalui tau ! Pina la urma ce s-a intimplat ? Este de ordin fizic sau psihic ??
Mey, deci tot nu am inteles - grupa asta pregatitoare este obligatorie sau nu ? Si eu m-am gindit ca vor sa decongestioneze gradinitele si de aceea o vor muta in scoala, dar nu stiu cit de buna si efectiva este ideea, pentru ca nici in scoli nu e asa de mare loc liber ! Ma uitam la noi, linga gradi unde mergem este si scoala si anul acesta sint doar 3 clase cu mai mult de 30 de elevi, au facut doar 3 clase din lipsa de spatiu ! Iar la gradi, hehe, in urma sedintei de ieri, e jaleee mare ! Anul trecut, cind gradinita a fost data in folosinta, deci era nou-nouta si a fo mai bine ! Anul acesta, la 14 septembrie, data inceperii oficiale a anului scolar, la gradi noastra e nashpa, nu mai sint jucarii, nu au consumabile (apa, hirtie igienica, sapun, etc), nu au pe ce sta la masa, ca nu sint scaune suficiente, nu au locuri de dormit toti in patuturi, dorm cite 2-3 la un loc ... mah, io una nu pricep si pace buna cum poti incepe activitatea cind tu esti varza la administrare ! Iar luni, pe 14, directoarea erade negasit, era la inspectorat, hehe ! Au acceptat cred toate cererile de noi veniti, sint clase la grupa mica cu 38 de copii, cred ca am mai zis asta, cum dreq sa tii atitia copii cind tu nu ai nik sa le dai sa faca, cu ce sa le tii energia in friu ?! Noroc de zilele astea frumoase si calde, ca ii scoate afara, dar altfel ? Cu siguranta ca se bat pe cele doua trei jucarii gasite in clasa !
Acu chiar m-am enervat, ieri l-am trimis pe Florin la sedinta si bine am facut, ca el are gura mai mare ca a mea, s-a autopropus sef de grupa de parinti ! (Eu una i-am zis ca nu a avut ce face, dar... a fost optiunea lui), drept pentru care azi am dat o tura in kaufland si am cumparat copiilor cite ceva ... plus milionul juma dat ieri, sa aiba cu ce le lua si de la gradi (partea proasta este ca nu prea are cine merge la cumparaturi). Uite daia imi place mie la romanica, sint muuuilte persoane puse in posturi cheie care nu fac nik decit sa isi ia salariul, si cind mai vine vorba si de slujbele unde sint implicati copiii, io vas rosu in fata ochilor !
Gata, ma-c sa fac o pauza ca m-a luat si durerea de cap ! Si daca nu as fi dus nush cite plase cu jucarii anul trecut, as mai spune ...
O zi faina sa avem !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput