Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(52)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Pt moderator: nu stiu ce se intampla la mine, desi selectez marimea, culaorea caracterelor, nu apare nimic, nici macar acel efect de glow pe care mi-am cheltuit punctele. Nu pot modifica daca vreau, nici tipul de caracter, PM-ul nu este activat desi eu am incercat sa mi-l activez...



scrie-i lui "marius" si vezi daca te poate ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

salutare fetele

coca imi pare rau sa aud ca ai trecut prin atatea. Eu am zis ca voi lua pauza anul acesta , poate la anul voi face laparo .

didi a da? super sa dea domnul sa fie cu ochisori...ce z esti ?
eu sunt ziua 28 ..eu am ceva ceva simptome , zic gata a venit , si cand colo nu ...ma doare si spatele rau , iar aseara nu am putut sa dorm de durere de sani....eh asta e nu mai caut nici un semn ....vine bine , nu vine si mai bine si gata ! Nu vreau sa mai ma gandesc .



va pupik pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

NEATZA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anness99 spune:

neatza beatrice cum te mai simti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

'neatza, beatrice
i-ai scris lui marius ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata dragelor,

Vad ca va conversati, nu gluma .
Aditza, sper ca toate simptomele tale sa fie cu motiv mult asteptat . Te asteptam cu II .
Beatrice, vezi partea buna a lucrurilor, cm nu iti va veni in luna de miere pentru ca se va instala . Eu in z74 de la ultima injectie cu diphe aveam doua teste pozitive si un beta de 129,7, asta pe 25 martie, anul asta. Asa ca se poate sa ramai gravi si in timpul tratamentului . Iti urez insa sa ai mai mult noroc ca mine .
Anais, sper sa nu mai ajungi la FIV in ianuarie, ci sa vina un bobocel binecuvantat in toamna asta .
Ana_alexia, pup dulce fata. Vezi ca la Adevarul a aparut acum o super colectie, "Mari pictori" .
Cristina, bine ai venit printre noi. Ca intrebai cati ani avem si de cand incercam pentru bebe, eu de exemplu am aproape 34 ani si incercam de 5 ani si jumatate sa facem un bebelus.
Suntem casatoriti de 9 ani, insa in primii ani de casnicie ne-am protejat, ca aveam de luat licenta, ca stateam cu chirie, motive. Din aprilie 2004 am inceput sa nu ne mai protejam, cu gandul ca voi ramane imediat insarcinata. Nici gand. A trecut anul, am inceput drumurile pe la medici, credeam ca e f usor sa faci un copil, pe vremea aia consideram ca e greu sa iti iei o casa, sa faci o facultate, sa iti gasesti un serviciu bun, dar sa faci un copil in niciun caz nu poate fi greu, avand-o pe mama exemplu, care a facut 3 copii si "n" intreruperi de sarcina la cerere. De multe ori mi-a trecut prin cap faptul ca poate platesc pacatele altora, pentru ca eu nu am pacate mari : nu am avut decat un singur barbat in viata mea, sotul meu, nu am facut niciun chiuretaj vreodata, decat cel de anul asta, care a fost facut din motive medicale, nu am dusmanit, chiar am ajutat mereu cu ce am putut pe fiecare. Deci nici nu-mi inchipuiam ca nu mi-ar da Dumnezeu un copil, pe care mi-l doream din tot sufletul. Spuneam ca am inceput investigatiile la medici: HSG, tratamente de stimulare ovariana, monitorizarea ovulatiei, laparoscopie, histeroscopie, o inseminare artificiala, tratamentul impotriva endometriozei, diphereline, care m-a bagat intr-o menopauza fortata de cateva luni. Reusisem sa raman insarcinata in timpul tratamentului cu diphereline, insa din pacate a fost o sarcina anembrionara, s-a format doar placenta si sacutul embrionar, fara embrionul propriu-zis. Asa ca uita-te la mine, incercam de 5 ani si jumatate sa facem un bebe, cu o multime de investigatii, si pana acum fara rezultatul dorit. Trebuie sa pui in balanta tot, asa cum bine spuneai, si sa fii constienta de toate riscurile pe care ti le asumi prin amanarea momentului in care o sa vrei sa devii mama, mai ales daca e in discutie si endometrioza. Sa-ti dea Dumnezeu gandul bun .
Madutz, Boo, Ralu_t, Ioana, Monica, Alexutza si toate fetele nementionate .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

buna dimineata

cristina au inceput sa apara si mesajele tale...ma bucur ca vrei sa te apuci de tb , ai sa te descurci tu . Eu am 25 ani..mai am o sapt pana ii fac ..si ma chinui de app 3 ani . Laparo am facut in noim 2008 si imediat dupa am facut diph 3 luni .Eu sper ca la anul sa fiu deja mamica.


beatrice75 neatza...bei cafelutza ?

didi cum esti ?

criss astept vesti !

Eu declar ziua 29 ...nici un semn , simptome rare , din pacate m-am deranjat f tare la stomac nu imi pot imagina de la ce , cred ca am facut o enterocolita , azi-noapte mi-a fost rau , iar acum inca a resimt tb sa fiu atenta la alimentatie ca sa ma pun pe picioare .

va pupik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

magditza fata luptatoare multam frumos pt incurajari ...sper sa fie bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anais74 spune:

Buna dimineata!
Aditza, sa dea Dzeu sa vii cu vestea mare! Ne-am bucura tare si ne-ai incuraja ca se poate!! Ai grija ce mananci!!
Magdita, multumesc pt incurajari, sper si eu sa nu ajung la FIV. Pina in ianuarie as mai avea vreo 4 incercari. Poate poate....
Beatrice, cum te mai simti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

TANNOO, da i-am scris lui Marius! Mai nou, dar cred ca am facut eu vreo nazbataie, sa-l intreb pe sot, imi apare scrisul pe aceasta pagina de abia pot citi ce scieti voi!
Ma simt ok, cu toate ca de vreo saptamana (bine ca nu am avut starile acestea mereu!), nu pot dormi noaptea: visez tot felul de chestii, ma trezesc, iar ma culc, iar visez si ma trezesc!

Mergi la inceput