Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare dragelor
Adita asteptari frumoase si cu finish minune, adik bebe si nu te mai gandi la lucruri urate...de exemplu eu ma gandesc ,in gluma, ca fac repetiti la sarcina atunci cand imi e rau sau ca nu-mi vine si ma amuz cu sotul meu ca chiar am simtome, in concediu nu suportam mirosurile si am si vomitat vreo cateva saptamani 2 dimineata cand ma spal pe dinti, chiar vroiam sa va intreb daca voi ati avut asa simtome din cauza hormonilor?
oricum eu sunt optimista si cum bine a spus sabineta, eu ma gandesc si la un copil care sa vina din inima si nu din pantec, dar pt asta mai asteptam putin, un an sau doi
va puuuup si a gandesc la toate chiar daca nu va amintesc

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

didi scumpa ...multam pt urari ! fac tot posibilul sa nu ma gandesc , asteptarea ma omoara ....daca iau test imi este teama ca dezamagirea va fi prea mare , daca nu fac si astept ma omoara asteptarea , cum o dai nu este bine ! Ma bucur sa te vad optimista ...si eu am mom de genul ...ma mangai pe burtica si vb cu '' samburelul '' meu , luna asta a fost prima luna in care am facut asa
.....aveam mom cand simteam ca bebe e acolo.....poate din cauza ca am stat cu mana numai pe burtica finei si l-am simtit pe finutul miscand .
O sa se intample ...tb sa avem rabdare si sa nu ne pierdem speranta .
Iar sunt inconjurata de bebelusi ...avem un nepotel care sta langa noi are 2 ani , o prietena are o fetita de 1 luna tb sa merg la ea , fina tb sa nasca luna viitoare , matusa finei ( suntem prietene ) naste azi - maine ......numai bebelusi in jurul meu .


pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns csana spune:

fetele mele !pai ce spuneti voi aici, incepe sa-mi vina si mie inima la loc.eu sunt in ziua 45 de la ultima injectie cu diphe. vai de mine, ar mai fi putin...acum depinde si de organismul meu.citisem un raspuns al lui Tutu, cum ca CM se poate sa vina chiar si la 6 luni si la un an de la ultima injectie...cerd ca as inebuni sa astept atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_84 spune:

Chiar asa ma gandesc, ma descurc eu. Ai mei locuiesc cu mine in Iasi, deci m-ar putea ajuta si ei. Nu mereu, ca au servici, dar oricum...
Deci asa e treaba cu moderarea...credeam ca mereu-mereu o sa fiu moderata; acus trec de 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

csana iti dai seama ca au existat si cazuri din astea ...nah intotdeauna exista si o exceptie...eu sper sa nu fie cazul tau, de obicei aveai cm regulat
eu cred k faza cu cm la 6luni_1 an s'a intamplat la cele cu probleme menstruale
fetelor ...nu va mai faceti griji , asa cum magditza a fost un exemplu ca si pe trat cu diph se poate ramane gravi , asa puteti fi si voi un ex , din pacate samburelul lui magdi a plecat dar va reveni in curand inapoi in burtica ei

la mine mom nici o schimbare ....sunt in asteptari


o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca1978 spune:

[bADITZA C][/b]EU IN TIMP DE 2 ani am facut 2 LAPARO urmate a cate 3 fiole de dipherelin 2 histeroscopii 1 HSG si acum am facutin iulie-aug dipherelin a treia oara. Trebuia sa fac si acum pe 20 sept a 3-a fiola dar nu mai vreau sa fac ca nu mai suport toate reactiile astea si mie frica sa nu patesc ceva de la ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

NEATZA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Pt moderator: nu stiu ce se intampla la mine, desi selectez marimea, culaorea caracterelor, nu apare nimic, nici macar acel efect de glow pe care mi-am cheltuit punctele. Nu pot modifica daca vreau, nici tipul de caracter, PM-ul nu este activat desi eu am incercat sa mi-l activez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_84 spune:

Buna, sper ca putem comunica mai bine acum ca imi apar mesajele imediat...
Daca nu va suparati, cam cati ani aveti voi,aspirantele? Si de cand incercati? Eu am auzit ca imediat dupa operatie ramai usor insarcinata...voi ati incercat imediat dupa si nu ati reusit?
Daca sunt prea indiscreta, imi ia o ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor
Adita ce ne mai potrivim noi, suntem amandoua in asteptare, tu sa nu-ti mai vina si eu sa-mi vina .....pana acum la mine nici un simtom....nici nu stiu ce sa fac, sa astept...sa fac un test...sa vb cu doc ....sunt plecata din situatia asta cu endo a mea, mi-am luat pauza......
Va puuup pe toate

didi

Mergi la inceput