Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (332)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Cu intarziere urez LA MULTI ANI mamicilor dragi Sim si Dantje!
Sa va fie viata apetisanta ca o mancare gatita de Sim si vesela ca o camera decorata de Dantje!


==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Yaia, sa va fie de bine prima intilnire!!! Super frumos! Intradevar nu mai e noutatea ca la prima sarcina dar e la fel de emotionant!!!

Felicitari pentru masuratorile si rezultatele bune. Credca 6 cm de la crestet la fundulet...

Ai primit vitamine, ceva? Eu de miine chiar pun post it prin casa ca mereu uit de Elevit!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
11+

Fericirea este o optiune. Alege-o!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia


Copii, ce fac copii!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)
Poze


Copiii fac de la bine in sus . A se vedea, spre www.flickr.com/photos/16792873@N07/3919465172/" target="_blank">exemplificare

Miruna a inceput astazi gradi (grupa pregatitoare, deh, suntem fete mari deja). O astept pe la 5 cu impresii, ca n-a prea dormit azi noapte. Muflea-Bulfea Vlad ne toaca marunt (de la ce ziceam eu ca nu vorbeste acum nu se mai opreste). De rest toate bune si frumoase.

La multi ani dulcetelor si papanasilor sarbatoriti azi si zilele trecute.
Youngrita un gand bun pentru tine si pentru ingerasul Maya.

O sterg ca face balaurul numai prostii prin curte. Revin mai pe seara.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ana, ce dor mi-era de tine, m-am delectat cu pozele voastre, incredibil ce s-au inaltat Vlad si Miruna!

Yaia, ce frumos ca ai vazut samburelul! Si Slava Domnului ca totul e bine!Despre tigaie, sper sa nu mai fie nevoie sa o trimiti

Erina, e grozav ce frumos s-a adaptat Daria la gradi, Sara inca plange cand o lasam dimineata, dar isi revine f repede zice educatoarea, si povesteste cu placere despre gradi. ba chiar are un baietel preferat LUca, de care ne-a tot povestit in weekend.La capitolul pampers, am regresat si noi de cand cu gradi, din pacate!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007) si bebe mic 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

buna ziua si de la noi.
sasha gabriel de mami alice
rares cristian de mami diwana.
roxana bine ai revenit.am bucur ca te-ai distrat in concediu
babylina imi pare rau ptr inatmaplare.bine ca s-a rezolvat cu bine.
erina esti foarte norocoasa cu daria,s-a acomodat repede.si noua ni se spune ca andrei mananca bine la cresa,dar cand ajunge acasa papa de rupe.adevarul nu stiu care este.
vero a inceput sezonul virozelor.si la noi a debutat cu o viroza usoara.
ei ma duc sa ma ocup de baietii mei..

andreea mami de bibu papacios(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia
[br ]Da, azi l-am vazut prima data pe Bebedoi. Am facut prima eco, mi-a corelat-o cu testul de sange si totul pare ok, risc de varsta mult mai scazut decat media de SD (ca de, am peste 30 de ani si acum intra in calcul si varsta), iar dupa masuratori e si mai mic si in plus cica a vazut fosele nazale si de obicei cica bebeii cu SD nu le au la 12 sapt. Totul ok deocamdata, are 6 cm de la cap la coada, daca am retinut bine, 2 maini, 2 picioare, inima bate cu putere, stomac, vezica...totul bine. L-a si trezit, sa masoare mai bine pliul nucal si l-am vazut protestand. Nu e la fel de exciting ca prima data, ca nu mai e elementul noutatii, dar tot mi-a tresarit inima cand l-am vazut miscand pe bebe si protestand exact cum facea Tudor.
In plus, e bine sa ai o alta confirmare a faptului ca esti insarcinata, ca testele nu sutn tot timpul 100% sigure. Si e prima confirmare.

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)
Poze


Doamne ajuta si sarcina usoara!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Slippers-ule, ai niste copii minunati!
Poza www.flickr.com/photos/16792873@N07/3919444270/in/photostream/" target="_blank"> asta m-a dat gata! Este extraordinar de expresiva! Sunt 2 frumosi! Trebuie sa fii tare mandra de ei!

Roxule, bine ati revenit si multa sanatate puilor!
Valentina, daca eram in locul tau, ma duceam direct la politie. Asa ceva nu trebuie trecut cu vederea ptr ca ce nu a reusit cu Alex, sigur va incerca si poate va si reusi cu alta fetita. E trist, dar asta e cruda realitate!
Verobonda, multa sanatate Biancai si taticului ei!

Yaia, Gabriela, Erina si sa treaca perioada asta cu greturi mai repede!

Bafta multa la scoala Sofia galagia si Stefan !

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Buna seara mamici.
Sunt in .
Am o fetitza sanatoasa si puternica!!! yupiiiii!
Toate grijile de pe parcursul sarcinii si stresul de pe ultima suta (va povestesc eu alta data) s-au risipit.

Faceti cunoastinta, va rog.http://family.webshots.com/photo/2094022940101784801ASJkdT




Alina 37+ Doris Maria (DPN 9.09.2009)
si Iulius Teodor (10.10.2007)
Teo la mare

Iubirea are puteri extraordinare!
Transforma inima, renoveaza spiritul, da speranta celui care a pierdut-o, ridica pe cel cazut, reda sanatatea si fericirea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

erina si mie tot elevit imi daduse lemnete.imi dadea si pofta de mancare.mai primisem no spa si tardiferon.
miercuri duc iarasi bebele la cresa,am emotii de pe acum.
am ora de sport mergem in parc,mami e odihnita doar a venit de la serviciu.

andreea mami de bibu papacios(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

TEO in prima zi de viatza

pisicutza DORIS in prima zi de viatza

Seamana?





Alina 37+ Doris Maria (DPN 9.09.2009)
si Iulius Teodor (10.10.2007)
Teo la mare

Iubirea are puteri extraordinare!
Transforma inima, renoveaza spiritul, da speranta celui care a pierdut-o, ridica pe cel cazut, reda sanatatea si fericirea.

Mergi la inceput