Gravidutze si mamici de Cluj -133-HAI ELENA!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

La multi ani, Ana frumoasa!!!! Ce mai faceti voi?

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

La multi ani Ana!!!Sa cresti mare si sa fi sanatoasa!!!

Elenuta nimic,nici un simtom???Uauu,ce mult a dormit Dragos!!!

Noi am fost azi la o nunta la Milenium in cort.Foarte frumos a fost.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)
Ingeras mic,mami,tati si Bea nu te vor uita niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

BUNA seara la toata lumea...am reusit sa va citesc in cateva seri din urma,

BINE AI VENIT PE LUME ALEXANDRA,SA CRESTI MARE,SANATOASA SI FRUMOASA....FELICITARI ALINA

ANDREEA27 imi pare nespus de rau pt tine,pt sarcina ta....si eu zic sa fi optimista in continuare ca totul v/a fi bine data viitoare.

ELENA se cam lasa asteptata mititica noastra....multumesc de gandurile pt noichiar ca a dormit bine dragos

FELICITARI micutelor noastre domnisoare care merg la gradi...

GABI pupam burtica..

PUISOR f interesanta masuta.din metro zici?are cuburi multe?

LORE suscces si voua cu cresa....v/a fi bine pana la urma

ANCAB multa sanatate lui STEFANUT..SA SPERAM CA NU/I DE LA CRESA..

ADRIANA mult succes in cautarea jobului

LA MULTI ANI SI TOT BINELE DIN LUME ANA

IOANA13 sa auzim si de voi numa de bine cu cresa...

ADAB bine ati revenit....si va dorim si voua integrare cat mai usoara.am intrebat pe forum in legatura cu o problema la o masea,dar erati plecate si tu si meli,care m/ati fi putut ajuta.acuma sper sa nu fi facut vreo prostie,dar n/am mai putut suporta durerea.aveam o masea stricata si am avut nevoie de anestezie.DC a incercat sa/mi faca fara ca zicea ca e putreda deja,dar la capat era deja puroi si n/am suportat.mi/a facut putina anestezie,dar cum sunt f fricoasa din fire m/a durut si mi/a mai facut inca vreun miligram...zicea ca e nesemnificativa solutia in organism si ca se elimina repede prin rinichii mei.sa fie asa?vineri ma fost cand aveam 24/25 de sapt.trebuie sa merg si maine la obturare de canale..si maine sper sa rezist fara anestezie....

SI mai am o dilema....eu am inscris/o pe sara la cresa,dar ma tot gandesc ca se v/aplictisi cu copii de varsta ei si mai mici.intotdeauna cauta prin parcuri fetite mai mari...eu zic ca e mai precoce ea.e fara pampers,papa singurica in general,numai la supa mai trebuie ajutata cate/un pic,vorbeste binisor....oare mi/ar lua/o la 2 ani jum la gradi?ma tot gandesc sa merg sa vorbesc,poate ar putea face cateva zile de proba..

noi tot in santier..f greu merge lucrul...noi doua dormim pe la taica/meo,matusa/mea..iar nelutu doarme la maica/sa.m/i se pare cam bulversant pt ea ca nu prea intelege ce/i cu mutatul asta tot timpul.ma intreaba mult ,,unde/i casa mea,,?,,unde/i patul meu?,,cam tot cu mine vrea....sper sa terminam odata

bebe creste,cateodata numai pot sta nici pe scaun calumea ca ma tot pedaleaza,il enerveaza cand stau la calculator,cred ca nu/i place ca/l stramtorez...sapt asta sper sa ajung la eco si poate se arata ce e..

ALEX succes cu salonul...ce a crescut si tiadris,e o adevarata domnisoara

va pup fetelor.somn usor,merg ca ma tot loveste,nu/i place deloc....

ELENA da un semn daca e ceva

ioana...mami de sara si graviduta in 21 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

La Multi Ani, Ana mica si frumoasa! Felicitari Diana si tati! Mai haideti pe la noi ca tare ne lipsiti!

Andreea, imi pare f rau ca treci prin asa ceva! Iti doresc multa putere !

Alina, felicitari mami pt printesa perfecta si fericirea de nedescris pe care o traiti!

Elena, pe tine te aeteptam cu vestea cea mare din clipa in clipa!

Anca, imi pare rau pentru Stefan, vedeti ce-o fi sa nu fie vreo viroza digestiva!

Ioana, si eu sunt convinsa ca P va avea o acomodare buna la gradi!

Adriana, intr-adevar tare blocata e piata muncii, e un cosmar sa fii nevoit sa iti schimbi jobul sau sa iti cauti unul in perioada asta! Totusi, niciodata nu stii de unde sare iepurele. Succes mult!

Ioana, eu zic sa incerci sa vb la gradi, in unele cazuri se mai fac exceptii, cu atat mai mult cu cat Sara e avansata la capitolul pampers, papa. Asteptam vestea deste bb mic din burtica!

Ani, frumoasa masuta, sa o stapaneasca cu placere Stefi!


Noi incepem o noua saptamana la gradi, insa de vineri sintem cam cu nasul infundat, am aspirat si am facut aerosoli, altceva nu, ca nu avem febra sau tuse! Speram sa fie ceva usor si sa scapam fara probleme. Azi nu prea avea chef de gradi, dar sper sa-i fi venit! Nici eu nu de serviciu, asta e clar!
In weekend am fost la Deva, a fost ziua Alessiei, verisoara Sarei, tare s-a distrat mamaruta la petrecere.

V-am pupat, o zi frumoasa tuturor!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007) si bebe mic 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

netaza
Felicitari Alina pt printesuca ta micuta
GABI sper sa fie ceva usor
tu cum esti ?cate ore lucrezi ?
ANDREEA draga imi pare f rau pt ce ti s a intamplat
Eric ce face ?
ANI f faina masuta
Kitzy o sa sun pt covoare ,sper sa fie totul ok si sa le curete bine ,oare de ce nu ti au scos petele ?nu i chiar ok sa nu ti le curete bine !ce fel de pete erau ?
ADA iti trimit un pm cu nr de telef al doamnei ce face curatenie

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

ce zi obositore, abia m-am ridicat din pat , Drgaos s-=a trezit al 7 si pana la 10 eu am stat in pat ca nu ma puteam ridica, abia am facut efortul sa il spal....restul , apoi el s-a jukat singurel pe covoras si eu stateam in pat

acuma am terminat papika si mergem pana la magazin cu toate ca am o lene de ma doare

am vb cu dr mea si miercuri merg la gine sa ma vada dna dr Mironiuc sa imi spuna mai asteptam sau nu , sincer nu mai pot mai ales noaptea, ziua trece nu am nimik, dar noaptea e horor

gaby si sa nu fie vreo viroza
si mie mi se pare ca ar fi caldut Dragos dar sper sa nu fie nimik, ma gandesc cum a fost la amunte si e aerul mai tare iar seara mai rece sa nu se fi racit

o zi placuta tuturor

Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si
AMR Iulia Anamaria (DPN 11 sept)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ANCA cum e puiu ?sper ca mai bine
IOANA la fel ca si Gabi iti sugerez sa vb cu directoarea gradinitei ,poate sunt ceva sanse sa o lase pe pitica la gradi ,bafta multa


LA MULTI ANISORI ANA

RAMO unde i Milenium ?
ADRIANA ai gasit ceva ?ar fii super sa mi scrii exact ce fel de job cauti ?
ELENA cum esti ???

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Alex, eu sint bine altfel, de multe ori mai mi-e rau seara, dar nu ca inainte! Programul la serviciu e de la 9-17.30. Tiadris e bine? Cum merge gradi?

Pe mine ma surprinde placut Sara cu cate lucruri invata de la gradi, e mult mai independenta, iar vocabularul e din ce in ce mai impresionant. Daca n-ar fi bolile astea, de care mi-e teama, as fi cea mai fericita cu varianta asta!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007) si bebe mic 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

nu stiu de ce ma simt asa de obosita si surmenata ,ma dor picioarele ingrozitor, parca nu am forta in mine
sper sa nasc zilele astea ca nu maipot

alex milenium e in spate la Kaufland
am auzit ca e tare bine acolo, aucma depinde de fiecare parinte cum apreciaza gadinitele

pupam gradinari

Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si
AMR Iulia Anamaria (DPN 11 sept)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

ELENA, Alex intreba de Milenium restaurantul, ca de gradinita stie ca acolo merge Tiadris!

Te inteleg ca nu mai ai rabdare, dar chiar esti pe ultima suta de metri, mi se pare un lucru bun ca nasterea sa se declanseze natural si nu artificial, cum se intampla deja mult prea frecvent! Inca un pic mami si tii comoara in brate!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007) si bebe mic 19+

Mergi la inceput