Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (124)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Simonix ai perfecta dreptate, mi-e ciuda pe mine ca mi-am creat asa fara sa vreau prejudecati, eu urasc prejudecatile, mai ales rasiale! Fiind mai inchisa la ten, am fost si eu victima acestui gen de generalizare cu varf si indesat, cat eram in tara . Imi dau seama ca am pus etichete prea usor si cine stie ca educatoare cu adevarat ca lumea pierd, insa parca ma retine ceva. Asta desi, cum ziceam, am o prietena buna la servici, algerianca pe care o admir mult de tot. Si cunosc o turcoaica de departe cea mai curata persoana pe care am vazut-o vreodata. Insa uite cum doar o experienta iti strecoara indoiala in suflet. In plus, majoritatea araboaicelor care mi-au raspuns au fost cam taioase in glas, numai una a vorbit cu adevarat frumos, deci de la inceput ma zburlesc si eu, astept poate prea mult de la persoana care va sta cu Patrick, insa vreau in primul rand sa fie calda si vesela. Hai ca peste curatenie mai trec (eu cel putin, nu stiu Gabi) insa peste caldura si voie-buna n-am sa trec.

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Vos enfants : vous pouvez vous efforcer d'être comme eux, mais ne tentez pas de les faire comme vous" Khalil Gibran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:


Si pentru ca la voi e aproape dimineata ia poftiti la o de week-end! Eu ma duc la culcare!

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Vos enfants : vous pouvez vous efforcer d'être comme eux, mais ne tentez pas de les faire comme vous" Khalil Gibran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:



Andree - eu nici macar nu stiam ca esti - probabil ai spus in per cand eram plecata. M-am intristat sa aud ca sunt probleme cu sarcina dar uite cum in cazul lui Doloress sperietura s-a dovedit a fi alarma falsa - poate pana la urma si-n cazul tau va fi la fel. SPER! Ma rog la bunul D-zeu sa fi avut efectul scontat medicamentele si sa revii cu vesti bune. Multi si sanatate!

Iulia - , te cred ca esti speriata dar incearca sa nu te lasi cuprinsa de teama. Fii barbata si daca pana luni nu vezi semne de imbunatatire fuga la med. N-am idee ce ar putea fi dar sigur nu e nimic grav. Ai incredere, da? Hai si tu cu vesti bune !
Ah si intamplarea cu Mufy mi s-a parut f tare - cine stie ce detecteaza ea in viitor . Bafta cu job-ul daca nu o fi bb2 sa te tin acasa


Simonix - , hai mai! Ma bucur sa te revad si te inteleg - cu un Robertix asa de dragalash si frumos normal ca iti doresti cat mai mult timp de dragalit cu el .


Doloress - iti rascoleste sufletul sa vezi/auzi asa ceva. Iti bantuie apoi zilele intrebandu-te cum o fi in rest. Hai sa speram ca a fost doar o scapare si ca era doar un moment de oboseala ce vorbea din ea. Bafta multa cu gradi.
Nici eu nu cred ca as putea trece peste un anumit grad de curatenie - nu pot sa-mi las copilul intr-un loc care mie-mi strange stomacul . Nu sunt o sclava a curateniei dar , mai ales pt copii, este musai sa fie vorba de un loc curat/ingrijit/cat de cat ordonat!


Dani - sper ca astazi e si mai bine Rasfatzel ! Abia astept sa aflu ce se ascunde in cuptorash si la tine si la Laura

Simo - data aviatoare , multi, multi, multi

Alta treaba acum ca merge DC-ul brici . Ieri am incercat odata sa deschid dar cum am auzit ticaitul ala mi-am vazut de ale mele.

Ma duc sa ma scunfund in de la Doloress... inca dorm pe mine


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

neata!

Dani te rog sa ma scuzi...nu stiu cu ce post am confundat...asa e ca tu m-ai intrebat cum e cu 2...imi amintesc...Mintea mea e numai la zilele alea de vacanta...Cand povestea Adriana de vacantele alea de 1 luna in Grecia nici nu terminam de citit fraza si deja il invidiam pe sotul ei...

Doloress ptr kinderini nicio bona nu-i buna oricat de supercalifragilistica ar fi... Eu sigur le-as gasi cusur tuturor!

Ma duc sa fac ardei copti!

Va pupez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Neata, fete cucuiete.

Mama, ce maraton, calcat-spalat-curat da' acu' am scapat, restul zilei e pentru mine ca am niste spranceneeee ... si niste unghiiiiiii ... si un paaaaaaaaaaaar ... vreau sa ma aranjez putin ca prea-s neingrijita.

Simonix, saru'mana, astept si eu sa treaca ca m-am saturat. Pupici la Robertel cel frumusel.

Andree, imi pare rau de vestile proaste, sa dea Dumnezeu sa-si faca efectul tratamentul si sa nu fie cazul de ... Tin pumnii sa fie bine.

Doloress, nasoala faza cu soacra ta dar poate era obosita, iar Patrick o solicitase prea mult. Incearca sa o observi mai mult si daca ti se pare ca aceasta atitudine este constanta, mai bine renunta la serviciile ei.

Iulia, nu stiu ce sa zic, cum sa te sfatuiesc, n-am patit asa ceva. Iti doresc sanatate, sa dea Dumnezeu sa nu fie nimic rau.

MsBB, multumesc, da, este bine Vladuc, deja nu mai are muci decat asa ... de scos o data pe zi. Ce ma bucur ca a fost doar atat, ma si gandeam la o viroza.

Georgiana, ce-i cu tine, nu mai treci si pe la noi ? Abia asteptam sa vedem poze din vacanta.

Gabita, am retinut ca tu ti-ai cumparat sutiene de la quelle. Poti sa-mi spui de care si daca ai fost multumita de ele ? Sunt asa cum apar descrise pe site ? Multumesc.

Va pupicesc, papaaaaaaaaaaaaaaaaa ...








Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Buna fetelor,

SUnt asa de suparata!Din nefericire am ajuns la chiuretaj din cauza ca bebele s-a oprit din evolutie.Asa de rau ma simt ,mai mult psihic decat fizic,dar ii multumesc lui Dumnezeu ca il am pe Eric ca altfel nu stiu cum treceam peste asa ceva.VA multumesc din suflet pt tot!Merg in pat ca sunt ametita

Andreea , de Eric (31 Mai 2008)

Evolutia lui Eric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:


imi pare rau andree rau de tot si stii ca s alaturi de tine
copiii dorm asa ca netuiesc putin
si am si niste poze de azi facute cu telefonul la repezeala sa nu pierd momentul http://family.webshots.com/photo/2310226590103505599qJbHle
e din ce in ce mai bine kev e papciosu casei ale ies caninii dar nu zice nimic deocamdata e neschimbata si vesela foc eu sunt la cura am iesit la pascut
diseara mergem la sarbatoarea portului sper sa nu urle nici unul am mai iesit pana acum dar fara artificii
va las ca se trezeste ale poop you all

Tudor ,Ale ,si 38+ KEVIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Buna fetele

Nu am mai apucat sa intru, greturile ma paralizeaza seara...bleah!
Andree imi pare nespus de rau...ooof...totusi nu ai fost tu nevoita sa iei decizia de a face sau nu chiuretaj, mi se pare ingrozitor..
Micaela ce mai faceti cu okisorul???sper ca sunteti bine. A avut si Mircea asa cand era mai mic dar intr-o zi -doua ii trecea. fara sa ii dau cu nimic. da, noi mergem de luni la cresa, tare mi-e ca daca plange ma duc cu el acasa...
Simo, gaaata, a trecut, suntem bine acum, cateodata mai tipa si ma gandesc ca ma exploateaza ca sa-l iau in brate, stiind cum mergeau lucrurile cand il durea puta si plangea.
IUlia scumpa, imi pare rau de spaima ta, dar sper sa nu fie nimic. Atata vreme cat nu simti un nodul acolo, eu zic sa nu te sperii... Multa sanatate
Doloress bafta multa cu gasitul cresei!
Ylari sanatosi sa fim ca de intalnit ne mai intalnim!! sper ca Eva e mai bine
DAnicris nu am mai apucat sa pun pozele, am fost ieri la Sis sper sa am mai mult timp maine.
Anisiap ce frumos dorm impreuna!! Sunt tare dulci!!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Off, Andreea, tare rau imi pare pentru tine. Sper sa fii tare sa treci peste durerea asta, si eu iti doresc sa fii repede-repede iar graviduta! Consoleaza-te cu gandul ca poate asa a fost sa fie, ca natura stie ea ce face. Te imbratisez cu drag si sunt cu gandul alaturi de tine.

DaniCris, am luat doua modele de sutiene de alaptare pe care le-am purtat in nestire. Acum am luat niste sutiene foarte soft, fara balene, fara cusaturi, aproape nu le simt pe mine, ca eu port sutien si zi si noapte, altfel am senzatia ca mi se duc tzitzi la genunchi. Neaparat masoara-te cu centimetrul ca sa nimeresti in masurile lor si vezi tabelul, ca nu se potrivesc masurile cu cele de pe la noi, in special la cupa. Si sa iei sutiene cu bumbac mai mult, ca am luat si din celelalte si nu-s asa faine.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

well HELLO LUME vad ca ma mai tineti minte si nu ati uitat de ziulica mea desi au fost multi care au uitat chiar fff apropiati!vreau sa multumesc pentru urari lui belleane, ylari, , lorich , doloress , lilly79 , aldaesme , piggy , cleo78 , inais , reallaura , desiree2002 , mihaser ! daca am scapat pe cineva ii dau un mareeeeeee de tot!!!
despre noi mare lucru nu prea avem dar va insir una alta!deci recent am mers la dr. ca ni se pare ca Amelia calca cam intr-o parte cu piciorusul dar n-a fost nik !cica zice dr. "va stii ea cum sa-l expuna dupa 13 ani" apoi am mers la pediatra la un ctrl de rutina si ne-a dat sa o deparazitam ca a vazu-o cam palida, nu ca are ea ceva paraziti dar a zis ca majoritatea copiilor trebuie deparazitati dupa sezonul de vara ca mai baga una alta in gurita si na better safe then sorry!e un tratament de 5 zile cu ceva suspensie, nik nasol!ca si fizionomie are 12 kg si vreo 82 cm, o cumintenie rara mananca de toate cam 250g la o masa dar va trebui sa lucrez umpic la programul ei de masa ca e cam rar!deocamdata sa trecem peste tratament ca mai avem 3 zile!! boscorodeste o gramada de lucruri papa ca si mancare apoi pa ca si salut plus gestul de rigoare, zice cum face vaca adica mu, mama, tata, avionul face zzzzzaaaaa, catelul hauhau si etc., doarme de la 10 seara pana la 9 dimi legat nu tu treziri ptr ceai sau altecele si ..... ca nu mai stiu ca deja is multe!!eu sunt ok nu mai frecventez sportul de vreo 2 luni caci am facut spondiloza cervicala cu vertebrele C4C5 franta (cam asa ceva scrie pe diagnostic) deci am ramas la 67kg de atunci asta e!se pare ca mie dat sa raman asa mai plinuta!bine ca-s maritata in concediu n-am fost anul asta nicaieri ca am avut o nunta la Bucuresti la fratelo meu in 15 aug am fost pe acolo singurica, piti a ramas cu tati ei, si am stat cam 6 zile dar va zic ca m-am simtit mai obosita ca niciodata!Bucuresti-ul e un oras tare agitat dar cu oameni deosebiti (unii )

mno cam atat de prin nord!va pupam pe toate si pe toti piticii!!!

Amelia primul anisor



Amelia

Mergi la inceput