Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(66)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Olga, vreau si eu macar un numar de telefon de-al vostru doar inca z ca avem nevoie si ne ratacim pe drum pls
Noi o sa venim maine dimineata pe la 8-9

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Buna mamici!

Robert Andrei Damian Serban Marina AlexandraAlbert Gabriel Amalia Radu Stefan Petru

pentru mamici!

Bogdana, multa sanatate tie si puiutilor tai! Dar rau cred ca ti-a fost daca a trebuit sa ajungi la urgente! Sper sa-si faca repede antibioticul treaba ca tu ai nevoie de forte nu gluma cu flacaii tai!

Pisigri, sper ca esti bine si nu-i vorba de apendicita desi daca zici ca durerea se duce si in picior... Ar mai putea fi de la ovare, dar nici perspectiva asta nu-i deloc agreabila!


mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui mababei


Robert Andrei Damian Serban Marina AlexandraAlbert Gabriel Amalia Radu Stefan Petru

pentru mamici!



La multi ani si de la mine



Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Bazar pentru:Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Noi am facut astazi vaccinul de 6 luni. A fost un curajos baiatul mamii! Ne-a si cantarit/masurat: avem 8,400 kg si 72 cm.

S-ar parea ca face alergie la branza de vaci. I-au aparut mai multe punctulete mici, rosii si aspre la pipait pe burtica si pieptut doar. Doctorita zice ca nu arata chiar a alergie dar e bine sa nu-i mai dau cateva zile si sa-i fac branza cu tablete de Ca lactic. Eu i-am preparat-o din lapte Napolact 3,5% cu iaurt tot Napolact si tot de 3,5%. O sa incerc asa si poate cu un lapte mai putin gras. Daca nu merge nici asa, ii fac din lapte praf si sper sa nu mai fie probleme. De luni vreau sa incep sa-i dau carnita. Oare pot sa-i dau carne de prepelita? I-a pus socru'miu gand rau uneia! O sa ma uit si eu pe net sa vad!

Adyris, ma bucur ca Teona a inceput sa pape mai bine. Las ca se face acusica bine si pune ea kilogramul lipsa la apel.


mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Dodo, hai ca-mi fac curaj sa-ntreb: ce e cu insula Saint Helena? Intr-un timp aveai trecut Mali-ul! Stiu de cand aveai trecut la semnatura bb2 80% Edi, dar tot m-am retinut in a te intreba! Daca poti sa-mi zici! Ca-s curioasa ca o matza! Neplecata la "marea intalneala". Ca tot zicea Pisigri...cand pisicile nu-s acasa...apar altele!


mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

SALUTARE- ne-am intors e la plimbare si de la cheltuit un pic de money, i-am luat o paturica asa de moale si pufoasa lui Nicho 5 euro am platit ieftin,am luat o cuvertura pt patul nostru si alte chestioare mici.Nicho se prezinta in acelasi stadiu esi e vesel in cele putine minute cat e linistit,in rest maraie si scartaie,din nas nu iese inca nimic, eu l-am tratat cu ser fiziologic e azi noapte, dar nu iese inca nimic, ar fi cazul sa cumpar un aerosol pt el....dar mai astept.Deocamdata l-am trimis pe sot la farmacie sa imi ia niste Bryonia pt raceala.
Va multumesc oricum pt sfaturi.

Olishka-esti gata de plecare sau nu?


Carla-mmmmmm, ce sa zic, el e un mofturos de obicei, ar de data asta cred ca intr-adevar asta a fost motivul: nasucul infundat, sper sa il ajut sa descarce cat mai repede cu Bryonia.

Bogdana-catinel catinel si nimic? Tot rau stai? Antibioticul de care zici ar trebui sa actioneze repede nu?

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Mababei-totul bine deci cu vaccinul,yessssss! Bravo pt greutate si pt lungime, destul de voinicel baiatul mamei... ...nu stiu daca o sa il ajunga si Nicho in urma intr-o luna....

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

.......
De luni fetelor s-a zis cu timpul meu liber, incep munca, a sosit marele moment dezagreabil atat pt mine cat si pt Nicho.Ce greu o sa imi fie sa il las, simt deja de pe acum o ruptura urata, ma alin un pic ca il las cu taica-sau dar nu e cine stie ce mare lucru, simt ca daca nu sunt eu langa el nu e bine.Ce sa fac, trebuie sa ne mai intoarcem si la lucru ca altfel aici e greu tare de bani aca nu se munceste.

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Nicky, cunosc sentimentul! Si eu urma sa incep serviciul in septembrie dar am reusit sa aman pentru octombrie iar acum tare-as amana pana in ianuarie dar nu cred ca mai pot! Nu-mi mai permit nici financiar sa stau acasa mai ales ca nu primesc nici amarata aia de indemnizatie de 600 ron. Asta e, oricum ma bucur ca va sta, pe rand, cu cele 2 bunici care-l adora! Partea mai putin buna e ca-l vor alinta la greu desi eu le fac instructaj sever la capitolul tinut numai in brate! Deocamdata voi merge doar 6 ore si sper sa treaca repedeeeeeee!


mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi86 spune:

in sfarsit am reusit sa intru!!!!
pisigri nasol cu durerea ta zilee trecute a fost operata cumnata mea bine ea are13 ani a fost la spitalul de copii dar a operato asa frumos in sensu ca ia facut o taietura mica mica si in 2 zile a si externato iti urez successper sa nu fie decat o alarma falsa.
niki super cu paturica eu ii caut lui robert o pilota sa vedem ce gasesc.
rivali robert astazi a mancat la 10 um mar +o nectarina +3 biscuiti de ziceam ca nu se mai satura la 15 piure din cartof +dovlecel +un piculet de unt(am pus in castronel cantitatea care a avut o dimineata cu mar dar a mai ramas un pic)si intre timp cateva gustari mici de tizti.
auziti fetelor eu citesc si cand e sa va scriu raspuns va cam incurc numle daca gafez sper sa nu va suparati rau!
aris ramane sa mi dai tu nr tau pe pm (sper sa ma desurc si sa l gasesc stiti v am explicat ca nu prea le am cu tehnologia asta noua)si te sun eu
acu ma duc sa cites capitolu trecut sa nu raman pe dinafara cu vestile



Mergi la inceput