Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(66)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna fetelor, si eu aici cu voi pe baricade la umplut pagini...Si cum facem, prin urmare, daca e vant afara nu mai iesim cu gazele la aer?Ca de-acuma o sa tot fie vant...Eu am o protectie de plastic transparent, dar ce rost are sa mai ies afara daca o folosesc, e mai mult pentru ploaie, dar ma gandesc ca numai aer curat nu intra acolo la ea. Asa mai bine stau in casa. Ma tem de raceli groaznic.V-am pupat, s-a trezit gazutza mea.Aaa, i-am dat ieri pepene rosu si nu i-a priit, a papat vreo 70-80 ml, oare a fost prea mult si de asta? A avut zgomote in burtica toata ziua si a fost agitata.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Bun. Am priceput, nu schimbam programul, mai degraba meniul. Am ajuns la: dimineata mar copt simplu sau cu altceva (para, branza) la pranz supa si de 2 ori i-am dat si o lingurita de piept de pui. Uneori, cand il vad mai flamand ii mai dau si pe la 6 o portie mica de cereale, spun uneori pt ca sunt zile cand nu vrea nici tzatzi dar mancare. (ma referla masa de a ora 6). In schimb, tinde spre stele. Adica, vrea din cel mai mult in picioare, binen-nteles sustinut. Il pun asa de forma in premergator ca ii plac la nebunir jucariile de acolo si sta ca funia in sac. Asa ca mai asteptam pana la primii pasi si apoi in premergator cu adevarat.
Incrc sa pun cateva poze. editez cand am pus.


Gata , am pus 3 poze de la aniversarea de 6 luni.

Poze Raru

Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

LA MULTI ANI Robert Andrei,Damian Serban, Maria Alexandra, Albert Gabriel, Radu Stefan, Petru!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

neatza fetele
azi..suntem...tot asa...unele stiu ca ieri am fost la urgenta...am tusit..pana am vomitat si am lesinat..de rau ce mi-a fost...acum sunt cu antibioticul in "glanda"..la fel si cei 3 iezi..cucuieti..a spus dr ca exista riscul sa fac pneumonie..asa nashap e viroza.de aia am si apelat la antibiotic.
In rest..va urez distractie palcuta celor care mergeti la munte
Gaza.stai linistita..am facut-o de palcere..daca nu vroiam nu ma ofereamacum..ca am fost racita..asta e



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra


Sanatate multa, sa te faci repede bine si tu si bb-ii

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Am vb cu Monica, e ok, va spune ea mai multe cand intra.



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Citat:
citat din mesajul lui petrean

neatza fetele
azi..suntem...tot asa...unele stiu ca ieri am fost la urgenta...am tusit..pana am vomitat si am lesinat..de rau ce mi-a fost...acum sunt cu antibioticul in "glanda"..la fel si cei 3 iezi..cucuieti..a spus dr ca exista riscul sa fac pneumonie..asa nashap e viroza.de aia am si apelat la antibiotic.
In rest..va urez distractie palcuta celor care mergeti la munte
Gaza.stai linistita..am facut-o de palcere..daca nu vroiam nu ma ofereamacum..ca am fost racita..asta e



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra


Sanatate multa, sa te faci repede bine si tu si bb-ii

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

mersi mult..sa ma refac odata..ca sunt terminata...fizic.psihic..si tot



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Bogdana, poti sa-mi zici si mie cat mananca gemenii la o masa (ml) supa,piure de legume fructe?
Seara ce le dai?


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui rivali

Bogdana, poti sa-mi zici si mie cat mananca gemenii la o masa (ml) supa,piure de legume fructe?
Seara ce le dai?


Vlad Andrei ( 4.01.2007) si Stefan Alexandru (17.03.2009)

Poze


mai..eu nu cantaresc..nu am cantarit niciodata.nici macar la Andrei...
eu gemenilor le fac asa...:o banana+o piersica+o para+un mar..si papa amandoi...acum nush cat sa spun ca e acolo...uneori pun o lingura branza..alteori nu;la legume..le cam dau jumate morcov+un sfert cartof+o bucatica dovlecel+zeama..cat sa iasa un piure mai grosut..asta e portia pt unul. Seara le dau cereale..ori in biberon..ori cu lingurita..si atunci le fac mai grosute.Sper sa-ti fi fost de ajutor..
ah..si dc beau doar zeama...la supa..cam 100 ml..si nu mai vor


Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Buna fetelor!
N-am mai intrat de-o vesnicie. Mi-a fost dor de voi si de bebeii vostri. Ma chinui de saptamani sa citesc tot ce s-a scris, dar n-am sanse...Pupam excursionistii si uram distractie placuta, mangaiem bebeii raciti - si mamicile, evident -, felicitam dintosii si sarbatoritii. Si Monica: cum te mai incearca Dumnezeu!!! Cred ca vrea sa te faca sfanta - daca n-ai devenit deja. Iti admir grozav puterea si curajul.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Multumesc!
Nici eu nu am cantarit niciodata mancarea . Te intrebam sa vad cat mananca ei pt ca eu sunt stresata rau cu Stefan . El nu prea mananca lapte. Mananca dimineata 1/2 piersica+1/2 para+ 1/4 mar cu o lingurita de branza. Iar supa tor cam ca la tine eu ii plus ii mai pun 1/4 de rosie.Ii dau piureul de la supa pt ca zeama nu o vrea.
Seara nu prea stiu ce sa ii dau. Aseara i-am dat 1/4 para + cereale pt ca de la cereale simple se constipa.

Poze

Mergi la inceput