Breaking News - 2

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Eu sunt super de acord ca Michael a stiut cum sunt cei din familie si i-a acceptat. Dar, sa iti bati joc de milioane de "iubitori de Michael" in halul asta, nu e de acceptat.

Nu am cuvinte

www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

In filmuletul de mai jos sint citeva poze cu copiii pe care nu le-am mai vazut:



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Iata cum arata prima pagina din ziarul "Heute" de astazi:

http://www.heute.at/starspromis/starsstyle/michael+jackson./Es-reicht-Pinocchio-Show-aergert-Jacko-Fans;art745,111077





Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

nelia f frumos filmuletul

daca ar fi vrut sa-i aduca un tribut lui MJ organizau un mega concert cu vedete de vedete si toti bani ii donau ..rusine si ma bucur ca nu ia iesit la Jeramine


Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Danat sugestiva poza, il reprezinta 100%.


www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka77

CONCERTUL DE LA VIENA DIN 26 SEPTEMBRIE REPROGRAMAT PENTRU 2010 LA LONDRA
http://www.thetribute2010.com/

Ce pot sa spun....I`m speechless




ptii ce tzeapa de tzeapa.. eram sigura ca se va ajunge aici.. Jermaine!


Nelia frumoase pozicile cu copilasii!




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Buna dimineata ! Ati vazut asta ?
http://derekclontz.wordpress.com/2009/09/11/michael-jackson-sends-message-to-fans-hints-hell-come-out-of-hiding-next-june/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Medy6

Buna dimineata ! Ati vazut asta ?
http://derekclontz.wordpress.com/2009/09/11/michael-jackson-sends-message-to-fans-hints-hell-come-out-of-hiding-next-june/


Medy scuza-ma ,dar e singura mea reactie si cea mai tare faza e in fraza asta
“Eastern Europe is the safest place …” suggesting that he is – as earlier reports suggested – hiding out in Romania, Hungary or possibly even Russia, where prying eyes and reporters would be hard pressed to find him."
Mai ales in Romania ar fi fost safe (care-l are mai pe Mj acasa?) ,unde revistele colorate is la mareeee moda , mai rele si mai bagacioase ca serviciile secrete ...si unde milioane de oameni il adora ...Eu cred ca ar trebui sa ii scriem lui tanti Udrea sa organizam o cautari cu turisti in munti poate dam si de Elvis ,Freddy,Heath Ledger,Kurt Cobain..pai scoatem Romania din crizeeee. Nenea crede ca E-Europa e un taram salbatic cu oameni care poarta ochelari de cal si rupti de lume... asta sigur a vizitat E.Europa cum am vizitati eu Congo...Io inteleg ca e bine ( pentru portmoneul personal ) sa lansezi idiotenii de terorii conspirative dar macar la naiba fa-o cu cap ...daca ar fi fost dupa mine l-as fi ascuns in lumea musulmana ca sub cearceafuri nu l-ar fi descoperit nimeni ( he he he la terorii din astea nimeni nu ma intrece )
purple_blue De acord cu supararea ta ..dar milioanele de "iubitori de Michael " il iubesc si respecta pe Michael nu ptr ce face fratele lui acum , ci pentru ce a reprezentat EL in viata fiecaruia ,in viata si istoria umanitatii si a muzicii .Dupa mine nenea isi bate joc in primul rand de el insusi si cum spuneam si anterior ,milioanele de fani nu asteapta mega VIP tributuri ,ci fac ei mega tributuri.Timpul va trece si ceea ce face Jermaine acum va fi uitat( or fi facut tribut la moartea lui Elvis?), dar legenda ,muzica,iubirea ,lumina lui Michael va merge mai departe ..generatiile viitoare is vor amintii ca la "plecarea" lui Mike lumea a stat in loc ,l-a plans si l-a comemorat in felul ei .Eu cred cu tarie ca acolo sus cineva vede si aranjeaza lucrurile asa cum trebuie They don't care about us ... asa ca de ce sa imi pierd timpul urandu-i pe unii cand pot sa mi-l umplu iubindu-l pe Michael ...parerea mea ...hac

nelia sarut mana ptr filmulet ...mi-a inseninat ziua

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Creativitatea nu înseamna gasesti un lucru, ci sa faci ceva din el dupa ce l-ai gasit " - James Russell Lowell

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Medy, nu te supara, stiu ca esti bine intentionata, dar


Asta e ca si postarea aia de la barfe, mondenitati etc, cum ca POLITIA a declarat ca MJ a murit acum vreo 20 de ani si l-au gasit ingropat sub sina de tren de la Neverland


I am alive and I am here forever
Michael Jackson

I won't be a rock star. I will be a legend
Freddie Mercury


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Mai fetelor, eu nu am vrut sa va afund in teoria conspiratiei si mai mult, dar da, Michael era master of smoke and mirrors, cred ca se vedea ca magician, mai degraba decat un entertainer sau orice altceva.

La cateva zile dupa ce a murit, am descoperit pagina asta, http://www.myspace.com/peterpanpyt

erau cateva cantece pe care le fredona el, nu numai tributul, si poezii care sigur sunt ale lui, pe blog, vad ca le-au sters. Sigur le am in calculator pe undeva, cand le gasesc, le postez daca vreti. Ideea e ca s-a iscat o nebunie, pentru ca acest user avea mai multe mesaje-voce de la un domn cu vocea lui Michael, unul in care se pretindea a fi "Dom from England", altul in care spunea ca da, e Michael (si da, era vocea lui), si ultimul, la cateva zile dupa ce a murit, cineva l-a urcat si aici:

http://www.snapvine.com/message/show/21861475

Oricum mi-e lene sa caut printre mesajele de pe pagina de myspace, dar intuitia imi spune ca le-au sters, s-a iscat o controversa destul de mare printre fani.

Cum eu cred ca intr-adevar a murit, si mai am si pretentia ca am reusit sa inteleg macar 10% din psihologia personajului, cred ca ori stia ca va muri, si si-a dorit aceasta controversa, similara cu "elvis is not dead", ori au facut-o ca pe o gluma, impreuna cu un membru mai tanar al familiei, care administreaza pagina de myspace...

Freud asta, initial scrisesem "eu nu cred ca a murit", si am corectat, um, ooochei...

Mergi la inceput