**Zmeurici de iulie-august 2009 (2)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Buna ziua tuturor mamicilor si zmeuricilor. Va "deranjez" cu o veste:

S-a nascut bebe Paul Roan de Steadya, astazi, la orele 11, cezariana, 4100g
Bun venit bebe Paul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

sandy eu ii dau suzeta baietelului meu-are 7 saptamani- de la 2 saptamani cam asa.am inceput la baita pana s`a obisnuit,apoi cand era prea agitat si obosit de la plans de la colici si somnic pt a suge,ii adeam suzi pt cateva min,apoi i`o furam si`i dadeam tzitzi.nu cred ca le fce rau,lui Denis numai bine i`a facut,sincer...



Andreea,mamica de Denis-Stefan(17.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sandy_2008

Salutare

va citesc constant, insa am scris destul de rar...

voi dati bebeilor suzeta? daca da, de la ce varsta? care sunt avantajele / dezavantajele...
daca s-a discuutat in alta parte, va rog sa imi dati linkul :)

bebele meu are o luna si m-am gandit sa il invat cu suzeta ca sa nu mai urle toata ziua...dar nu stiu daca ii fac mai mult rau decat bine...

merci

bye

sandy,eu ii dau suzeta de cand avea vreo cateva zile.se calmeaza rapid cand o mai apuca cate un plansulet si adoarme.
avantajul e ca nu mai urla,dezavantaje nu stiu
http://shop.nukbaby.co.uk/products.aspx?cID=24


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007) si Melissa (23.07.2009)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

la multi ani!! ylla
sa iti fie viata un vis.numai de bucurii si sanatate sa ai parte.


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007) si Melissa (23.07.2009)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

felicitari steyada,bun venit pe lume bebe Roan


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007) si Melissa (23.07.2009)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui acs

Buna ziua tuturor mamicilor si zmeuricilor. Va "deranjez" cu o veste:

S-a nascut bebe Paul Roan de Steadya, astazi, la orele 11, cezariana, 4100g
Bun venit bebe Paul!


Manuela, Stefan si cele 3 minuni


URA URA URA...a venit si ultima zmeurica..cea mai speciala...BINE AI VENIT BB PAUL ROAN..



Mami de Eva Ilinca 25.07.09

Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

Steadyafelicitari mamicutzo ,refacere rapida si un bebe papacios si necolicos,ca grasunel este deja....
Blanca citisem ca intrebai de hainute.Aici la Bv este cam rece,si atunci cand ies cu Denis din casa ii dau body cu maneca lunga,1 bluzita mai de toamna asa,pantaloni dublati si un hanorac.Dar am la mine si o vestuta groasa sau geaca-depinde cat de frig este.si binenteles,caciulita.
in casa il tin cu body,o bluzita si un costumas cu labute...
trebuie sa`i mai cumpar si eu niste caciulite grosute pt ca toate sunt subtiri,am fost nevoita sa`i pun si gluga de la hanorac peste caciula.


Andreea,mamica de Denis-Stefan(17.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui flosideea

in casa il tin cu body,o bluzita si un costumas cu labute...

Andreea,mamica de Denis-Stefan(17.07.2009)


Cu toate astea imbracat in acelasi timp? Caci in casa eu o tin intr-un body cu maneca lunga si pantalonasi ori doar in costumas cu maneci si labute, fara nimic pe cap...o fi putin?
Aaa..si cand doarme ziua mereu invelita.Noaptea o sa o bag in sac.

Mami de Eva Ilinca 25.07.09

Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Noah,nu merg linkurile....Si eu il tin pe Balazs in body cu maneca lunga+pantaloni,sau salopeta intreaga,sau salopeta fara maneci+body.....seara e bagat in sac.caciula nu-i pun deloc in casa,nici dupa ce il spal pe capsor.....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Wow, deja suntem la al doilea capitol de scutece...multe inainte!

In primul rand felicitari Steadya!!! Bine ai venit bebe Pual Roan! in sfarsit suntem trupa completa!

Thea, si al meu bebe are manutele si picioarele reci. Mai ales manutele pe care mai tot timpul si le tine f f f stranse, cred ca nici nu-i mai da voie sangelui sa circule ca lumea.

Inca odata felicitari fetelor ale caror bebei dorm toata noaptea sau mai parte din ea...La mine inca e eveniment cand doarme 4 ore legate...Poate incerc si eu faza cu infasatul...L-am infasat cand era mai mic si era agitat, dar n-am mai incercat de multisor.

Noce, la mine a venit o firma de curatenie pe care a gasit-o sotul meu pe net, dar nu cred ca e de folosit in fiecare sambata, ca mi-au luat vreo 3 mil sa faca curatenie in toata casa (spalat geamuri, covoare, pereti, frecat baia, bucataria, etc). Noi am avut nevoie de o curatenie de genul asta pentru ca dragul de proprietar a venit sa puna termopane cat eram noi plecati la Piatra, dar n-a catadicsit sa stranga nimic, asa ca atunci cand s-a intors sotul acasa era totul numai var, ingrozitor rau. Asa ca a chemat firma asta. Daca vrei totusi relatii despre firma asta, sa-mi spui. Dar si eu as fi interesata de o femeie care ar veni sa faca una alta prin casa. Parca tu Blanca aveai o femeie care venea si te ajuta prin casa, nu?

De cateva zile tot sun la Mednewlife si nu raspunde nimeni...am 3 numere de telefon si nimic..parca au intrat in pamant cu totii. Vreau sa-mi fac si eu o programare pentru revizie....

Am si eu o problema...poate ma ajutati cu o informatie...Am la sanul stang un nodul destul de mare si dur...tot imi zice lumea ca e un canal infunfat cu laptic. Dar n-as face o mastita in cazul asta? Nu m-ar durea sau as face febra? Pe mine nu ma doare decat cateodata o durere foarte slaba si surda. As vrea sa fac o ecografie mamara sa aflu ce este. Stie cineva un doctor bun in Bucuresti care sa faca ecografie mamara? (scuze de off topic...)

Pup la toate zmeuricile!

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei
http://s725.photobucket.com/albums/ww256/uliiasi/DAVID/

Mergi la inceput