Mamici de fulgusori de nov - dec 2009 (97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

nici noi nu avem nasi de botez pt flacau..dar astept prima data sa se nasca ...sa-l vad acasa urlator si sanatos..apoi sigur se va gasi cineva sa-l boteze..ca de oferit s-au oferit foaret multe cupluri...

Dar stiu ca mi-as dori sa-l botez pe 17 ianuarie de ziua lui taica-su...sa le cant la amandoi La multi ani

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


30+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angel001
Multumesc.....nume exotic zici ????? cand ma gandesc ca doar mie si iubitului meu ne place.....chiar ca exotic.....oricum am anuntat toata lumea sa nu-i zica Irina ca o sa o invat sa nu raspunda la nuemele asta ca mie nu-mi place....chestii importantee..dom'le
29 saptamani + Yarina Gabriela


Lasa ca se invata ei... totul tine de antrenament
Plus ca Iarina / Yarina nici nu e greu de pronuntat

monis 31+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel001 spune:

ufff fetelor..probleme cu hainele cu incaltarile....si cand mai pui ca tocmai am vorbit cu doctora.am sunat-o sa o intreb de analizele de sange, caci am tot citit pe la voi ca unele vi le-ati facut,si ma gandeam sa ma duc si eu sa le fac...numai ca doctora imi zice ca se fac dupa 32 saptamani....de ce asa tarziu??????
ma "lumineaza" si pe mine cineva???? ca m-a bagat de tot in ceata doctorita asta....ufff

29 saptamani + Yarina Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

sa nu va aruncati hainele de gravida, nu se stie, poate o sa mai aveti nevoie de ele, macar o data in viata...


Da,asa e.Eu am avut niste pantaloni cu burta tare frumosi pe care i-am donat si acum cand imi trebuie,nu am.In rest am avut niste pantaloni si bluze sport care se intindeau destul de mult si le-am purtat prin casa apoi.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Eu am 5 oferte. (asa-i cand faci tarziu copii ).
Acuma sper sa-mi conving barbatul sa-i luam pe toti in dulcele stil din Bucovina (cred ca v-am mai spus, la noi asa e, oricati nasi - eu am 12 de botez)...

monis 31+
acum si cu poze

Eu nu stiam ca se poate asa

La noi vor fi nasii de cununie ,care sunt aceeasi cu ai Stefitei.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Angel eu stiu ca analizele se fac la debutul trimestrului III .

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaandreai spune:

Ceau fetele,

Ati fost foarte active in w-e-ul asta. Abia acum am reusit sa citesc de azi dimineata. Eu nu prea intru in w-e, atunci am si eu timp sa stau cu sotul. Sambata am comandat si noi caruciorul http://www.copiiyumi.com/index.php/Carucioare-3-in-1/Carucioare-3-in-1-Combi-Trophy/flypage.tpl.html, prima achizitie mai importanta pt bb (deocamdata avea doar sac de dormit ).

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

toata lumea si-a ales deja nasi pt. copil?
ca noi suntem in dilema si la acest capitol si nici nu s-a oferit nimeni inca...


Nici noi nu i-am ales inca. Si suntem in dilema:

Pe nasii nostri de casatorie nu ii putem pune ca nasa e si ea si are dpn cu 6 saptamani dupa mine - deci i-ar fi cam greu sa imi tina in brate bebelica atata vreme.

Pe cealalta pereche de prieteni buni comuni deja i-au rugat ei sa le fie nasi la bebe, deci nu am vrea sa ii mai impovaram si noi.

Mai avem un cuplu de prieteni pe care ne-ar placea sa ii avem nasi, dar nu stiu sigur daca se poate: el e catolic si ea reformata, iar noi ortodoxi. Aveti idee daca la biserica ortodoxa accepta nasi de alta religie? Ca inca nu am ajuns sa vorbesc cu preotul.

Maria 25+ cu Miruna
http://bd.lilypie.com/dYPop3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui nov.dec2009

Va rog sa recititi prima pagina si sa spuneti daca mai sunt aiureli sau trebuie schimbat ceva

Ati vazut ca a crescut nr de fete? ca ne tot agitam ca nu avem cu cine insura feciorii


Din punctul meu de vedere e ok.
Am observat doar ca Edelya are carucior albastru si nume de fetita.Altceva nu am remarcat.


_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaandreai
Aveti idee daca la biserica ortodoxa accepta nasi de alta religie? Ca inca nu am ajuns sa vorbesc cu preotul.


eu stiu un caz in care nasii erau ortodocsi, iar bebe catolic si n-a fost nici o problema.
insa cred ca e bine sa intrebi preotul dinainte, depinde mai mult de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel001 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Angel eu stiu ca analizele se fac la debutul trimestrului III .

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 27+


eu de ce sunt ingrijorata...dar ce sa fac??? sa ma duc sa le fac sau sa astept pana la 32, ca doar nu pot sa-i zic doctoritei ca se fac atunci cand ea mi-a recomandat altceva....

29 saptamani + Yarina Gabriela

Mergi la inceput