Mamici de fulgusori de nov - dec 2009 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Ehe...probleme cu hainele si la mine is. Dar daca am stat numai in casa si in pat pana acuma, numai pijamale si chiloti am folosit de cateva luni bune. Am facut si eu ceva economie la haine, ca daca era sa ies haihui...sigur trebuia sa fac ceva investitii.
Eu mi-am luat in luna a 2-a, cand incepusera sa ma stranga pantalonii normali jos de tot, desupra osului pubian, o salopeta de blugi, pe care am crezut ca daca o sa ma folosesc de ea 2 luni macar o sa fie bine si spre surprinderea mea si acuma e buna de mine, ca are niste nasturi laterali ce se desfac , asa ca in aia o sa ma imbrac pana nasc.
La voi astea mai active si plimbarete e mai greu cu garderoba, mai ales pt cele cu dpn prin decembrie tarziu. Mai bine faceti ceva investitii, dar feriti-va de raceala.

Ramona,
32+ DOMINIC ANDREI
noi 3
AMR 8 SAPTAMANI MAGICE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Vad ca voi aveti probl cu incaltarile...eu cu imbracaminteaa
La noi aici tot o tine intr-o ploaie de sambata noaptea si a scazut temp cu vreo 10-15 grade, de zici ca suntem in oct-noiem. Si eu am hainute de gravi doar rochitele de vara, tricouase, fustitee super subtiri...Ce mama naibii fac????
Ca ieri am iesit asa zgribulita la targu de haine de la Constanta, cu o gecuta de anu trecut, care bineinteles ca nu ma mai incape nici macar sa o inchei sus la sani, darmite peste burtan!!!! Tre sa cumpar si maletute mai largi, vreun sarafan/pantalon de gravi, plus ceva de pus pe deasupra, geaca, poncho..ceva...
Unde mai pui, ca le port doar 2 luni si pe urma o sa zaca in dulap



Hai sa-ti zic planul meu: am o salopeta de gravida (primita de pomana, trebuie sa recunosc ) pe care o voi imbraca pana la due date. Cu tricouri si ce oi mai gasi in dulap. In dulapul barbatului desigur Mi-am impus sa nu-mi cumpar nimic pana atunci. Sper sa si reusesc...

monis 31+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

toata lumea si-a ales deja nasi pt. copil?
ca noi suntem in dilema si la acest capitol si nici nu s-a oferit nimeni inca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Laurairina cu imbracamintea,da,alta bataie de cap.Si eu trebuie sa cumpar ceva REPEDE.Chiar daca s-o mai incalzi vremea,serile sunt tare racoroase,

Krelia,ma bucur ca esti pe aici,inspiratia vine ea .

Simina asa scurt?O zi buna si tie?

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Hai sa-ti zic planul meu: am o salopeta de gravida (primita de pomana, trebuie sa recunosc ) pe care o voi imbraca pana la due date. Cu tricouri si ce oi mai gasi in dulap. In dulapul barbatului desigur Mi-am impus sa nu-mi cumpar nimic pana atunci. Sper sa si reusesc...


Asa Monis. Si eu acelasi gand il am. Mai bine sa ma rasfat dupa ce nasc cu ceva ce o sa pot purta pentru mai multa vreme.

Ramona,
32+ DOMINIC ANDREI
noi 3
AMR 8 SAPTAMANI MAGICE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

sa nu va aruncati hainele de gravida, nu se stie, poate o sa mai aveti nevoie de ele, macar o data in viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

toata lumea si-a ales deja nasi pt. copil?
ca noi suntem in dilema si la acest capitol si nici nu s-a oferit nimeni inca...


Ramo, nici nasii de la nunta nu s-au oferit? Sau sa va fi gandit voi la ei...?
La mine s-a oferit fratele meu, dar parca fratii is frati...nu as vrea sa fie nasi. Prefer sa le zica copilul meu, unchiule, matusa...

Ramona,
32+ DOMINIC ANDREI
noi 3
AMR 8 SAPTAMANI MAGICE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

toata lumea si-a ales deja nasi pt. copil?
ca noi suntem in dilema si la acest capitol si nici nu s-a oferit nimeni inca...


Eu am 5 oferte. (asa-i cand faci tarziu copii ).
Acuma sper sa-mi conving barbatul sa-i luam pe toti in dulcele stil din Bucovina (cred ca v-am mai spus, la noi asa e, oricati nasi - eu am 12 de botez)...

monis 31+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Hai sa-ti zic planul meu: am o salopeta de gravida (primita de pomana, trebuie sa recunosc ) pe care o voi imbraca pana la due date. Cu tricouri si ce oi mai gasi in dulap. In dulapul barbatului desigur Mi-am impus sa nu-mi cumpar nimic pana atunci. Sper sa si reusesc...

monis 31+
acum si cu poze


Baiatul cel mare al unei prietene zicea la toata lumea pe strada ca mami ,gravida prin7-8 luni,era imbracata in tricoul lui tati.
Cum pe tine nu are cine te da de gol,e tare buna solutia asta...

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Ramo C - nu vrem nasii de botez, ca erau pe punctul de a se desparti si nici acum nu prea e clara situatia lor... asa ca... mai asteptam, gasim noi pe cineva pana la urma, sper...

Mergi la inceput