Cavaleri si zane de iulie - august 2005 * 1 *

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Fetele repede ca ma pregatesc sa plec acasa.Si Irda a confirmat participarea.Gata,vb mai pe seara,noapte...etc


nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ok., trecut si pe Irda in listuta. Incet, incet... ne inmultiiiiim .

Fetelor, daca fac vreo greseala prin listuta, sa ma trageti de manecuta , ca sa corectez. Mersi .

Ducky, scoate "[ img ] [ /img ]", lasa link-ul simplu... ca, da eroare asa, cand apesi pe el... si tot nu se vede poza faina a lui Glad, decat cand raspunzi la subiect ... nu avem, inca, functionalitatea de a pune imagini direct in mesaj... nu e activa . Nu te supara ca-ti zic .


Gata. iar... la toate...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

multumesc mult pt noul capitol,Crina
e o noua etapa in viata copiilor nostrii.
insa mi-e tare greu sa nu vad decat cativa copii pe lista, parca fata mea a crescut cu totii din burtica pana acum. ori poate sunt f nostalgica eu.
as putea sugera alt titlu: "Printi si Printese"? ori e luat?
Va salut pe toate care scrieti si care nu, cele care au revenit sau nu.
Mari, imi pare rau de pierderea suferita
noi am inceput scoala pe 31 aug, Oanei ii place f mult. nu prea am acum inspiratie. doar ce am terminat de alergat, musai sa ma duc la un dus.

va pup

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ducky spune:

Crina, mersi de sfat. Asa invata omu', cu prietenii alaturi, nu??

Ma duc la lucru. Am reusit sa termin cu mancarea, spalatul. Ma asteapta un pic de gradinarit in balcon si curatenia.
Glad e ajutorul meu de nadejde la flori. E atat de harnic ca il laud peste tot. Plus ca el imi programeaza masina de spalat de fiecare data. E un dulce.
Ma duc sa-l las pe calc sa se joace cu Fulger putin...

Diana Maria,mami de GLAD si de ELENA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Emaaimee, consider semnuletul tau de viata drept confirmare a trecerii in listuta... imediat intru si te scriu . Mda, e cam naspa ca trebuie facuta si o selectie ... nostalgie, nostalgie ... hmmmhhh... Oricum, eu am pus si link-urile unde se pot regasi toate mamicile cu puiuti de iunie-iulie-august 2005. Iar, legat de titlul capitolului, daca aveti alte idei... io, n-am nimic impotriva pt. schimbare... dar, titlul asta imi placu mie, asa-mi veni in minte ... iar, asta are si emoticoanele potrivite ... si, nimeni nu mi-a dat, inca, vreo alta sugestie... mno, cum ziceti si voi... nu monopolizez eu tot...
Mult succes Oanei la scoala ! Sa fie fain totul .

Ducky, pt. nimic . Spor la gradinarit si la celelalte treburi si dulce, dulce harnicutului tau .

Io, mi-am terminat treburile (, , , , , ) de ceva vreme... plimbarile cu poznasul ( & ) le facuram dimineata... Acum, seara, n-am mai iesit ca a venit ploaia ... iar, amu, eu ma duc sa-i dau mamei sa manance decuseara, plus tratamentul aferent... si mai vad io ce mai fac/facem ... revin acusica la butonat iar pe aici, oleaca... s'om mai vedea dupa, ce si cum...

Ies un pic... si revin acusi... la toate.




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Gata Ema. Te-am trecut in listuta. De acum, asteptam povesti multe si de la tine .


Iar, amu... ma duc la ale mele ... V-am -at pe toate si va doresc o seara placuta si cat mai frumoasa si relaxanta!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata mamici de printi si printese , -i si -e! Va invit la -luta de duminica!







Cine doreste oleaca de , ii dau cu cea mai mare placere . Ca, la noi, a plouat si as-noapte si ploua si acum... pacat ca, s-a mohorat vremea ... ca, de altfel, e destul de faina ploaia ... Iar azi, vom sta doar in casa ... fara plimbari ... eh, asta e...


Va si va doresc la toate o duminica relaxanta, frumoasa si plina de bucurii!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare, mandre domnisoare, dragi cavaleri si mamicutele aferente!



Multumim, Cryna pentru listuta!
Arata tare bine!


Dari a inceput gradi saptamana trecuta si dupa doar 2 zile e acasa cu muci si febra !!!
Sper sa se dreaga peste week-end !


In rest e foarte sociabila, indrazneata si energica.
S-ar juca toata ziua afara daca s-ar putea si a inceput sa fie interesata de litere si cum se scriu diverse cuvinte !

Au crescut copilasii nostrii.... parca mai ieri erau ...asa


Pupicei tuturor si poate se mai incumeta si alte mamici sa mai scrie cate ceva despre cum copilaresc puii nostri!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


un picusor ... credeam ca azi n-o sa dea nimeni pe aici , avand in vedere ca-i duminica ...

Irda, muuulta sanatate Dariei &! Naspa cu luatul virusilor de la gradinita ... speram sa scape cat mai repede de raceala . Si, foarte bine ca, deja ii place cartea . Hmmmhhh... si Robert ar sta toata ziulica numai afara ... eh, acusica incepem si noi gradinita...
Multumesc de complimentele facute listutei.

Si, da. Asteptam si celelalte mamici la povesti .

la toate si o dupa-amiaza placuta in continuare!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dania.nicol spune:

Salutare mamici de "Cavaleri si Zane", pupici pentru toata lumea !!!

Multumim, Cryna pentru noua listuta, la inceput de capitol!

Sa ne treci si pe noi cand ai timp
Multumesc nicoll_mada pentru mesaj si tie multi


toate mamicile de cavaleri si zane



Mergi la inceput