Cavaleri si zane de iulie - august 2005 * 1 *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Imi pare tare bine ca ati deschis subiectul si vreau sa apar si eu pe listuta. De citit citesc destul de des dar de scris nu prea imi vine in perioada asta.

Copiii mei sunt bine din fericire.
Insa perioada asta in care fac doar garzi platite si nu am job e tare grea.
Avem probleme si cu bunica sotului meu de 81 de ani care a fost operata de 1 saptamana de apendicita si e inca tare slabita dar la varsta si problemele ei de sanatate se explica.

Se intrevede insa un job in viitorul nu prea indepartat insa pana nu e nimic cert mi-e teama sa imi fac sperante.

Sper insa sa apara si fetele celelalte, macar din cand in cand, am trait o perioada foarte frumoasa impreuna si e pacat sa uitam totul.

Pe cele care s-au inscris deja pe lista le pup si le urez numai lucururi bune si sa ne vedem copilasii cum cresc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmari spune:

Hello there,

Ca sa incep in stil englezesc. O luam de la capat insotiti de zine si cavaleri? Inspirat titlu, multumim Cryna pentru toata energis si daruirea pe care le-ai "afisat" pe forumul asta.

calde salutari romanesti fetelor care au mai tinut stindardul si anticipate calde celor care vor mai raspunde preznt aici pe noua sectiune. Eu nu-s chiar inspirata literar zilele astea, un fel de gol in ap care ma tot tine de luni bune, le-am pierdut si sirul. La sfirsitul lui Septembrie trag o fuga in Romania s-o ajut pe mama ramasa fara tata, "stilpul gospodariei", fizic si mental. Fara el familia mea imi pare prabusindu-se sub presiunea problemelor de diversa natura.

Yasmin incepe pre-school pe 9 septembrie, nu-i arde ei de scoala, o semana cu taica-su? . Va mai povestesc pe parcurs aventuri despre ea.

Sa ne reauzim cu bine, weekend placut!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Delia, bine ai venit si pe la noi... te-am trecut in listuta .
Ma bucur ca puii tai sunt bine , servici cat mai usor sa ai , sanatate multa bunicii sotului tau si multa bafta cu viitorul job .
Te mai asteptam, totusi, din cand in cand, si pe aici pe la noi... cu povesti .

Yasmari, multumim de salut ... multa putere mamei tale, sa-si revina dupa pierderea suferita , ca sa poata merge mai departe... si tie, multa rabdare si putere ca sa-ti poti sustine familia asa cum doresti tu . Sa ai parte, totusi, si de bucurii cand vei veni in Romania . Si, abia asteptam povesti despre zana ta .

Bineinteles ca, asteptam si semnele de viata ale celorlalte fete ... iar, lista ramane deschisa... cum deja am mai spus .


la toate mamicile de cavaleri si zane si s-aveti o seara frumoasa, placuta si o noapte linistita!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

si de la noi

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata mamici de zane si de cavaleri!
Va invit la -luta de sambata! Sau la un , un , un cu ce doriti ... si o farfurie cu ... s-aveti o sambata frumoasa si un weekend fain!

Ica, te-am trecut in listuta. Bine ai venit pe la noi . Te asteptam si pe tine la povesti .


V-am -at pe toate! Si, va asteptam...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

"Neata buna fetele!!!
Uite ca pana sa apar eu cu precizarile de confirmare fetele au si benit sa faca prezenta.Asa va vreau,doamnelor!Hmmm,daca avem cavaleri si zane,noi am cam fi "matroanele "ca sa zic asa...
Delia tinem pumnii sa iasa bine cu ceea ce e la orizont pt noul job!Si multa,multa sanatate bunicii.E drept ca varsta pune probleme in refacere,dar atata timp cat exista vointa,exista si speranta in bine!
Yasmari si te asteptam cu drag in Ro!Am sa-ti trimit pe PM nr de telefon,poate macar ne auzim cat vei fi aici,ca distanta e cam mare sa sper ca vom reusi sa ne si vedem.dar,daca ar exista cea mai mica sansa,mie tare mi-ar placea!
Putere multa pt mama ta,stiu ca e grea adaptarea cand persoana de langa tine nu mai e...Pupam fetita care e gata de pre-school si stim noica mami ii va calauzi pasii in asa fel incat sa fie bine!
Cryna multumim de tratatie!

Eu si azi sunt la munca...Si sper sa scap repede,maine e ziua mamei si tre sa fac un tort neaparat!Aseara am mers acasa cu parintii unei colege a Codrutei si cu fetita.Doamne,daca vedeati ce bucurie a fost pe fete cand s-au vazut...ce s-au pupat si imbratisat!!!Nici nu-mi veanea a crede.Dupa care imediat au uitat de noi si au gasit nisip,pietre si pamant si la joaca...Sa va spun ca noi inca nu am scos din curte pamantul ce a fost escavat dupa ce am facut puturile absorbante si e asa ca o mica movila.Ei nu va spun ca la un mom vine Codri si ma roaga doarte frumos sa merg pana afara.Eu pai de ce mami,una alta,ea ma tot ruga.Am iesit si cand ajung la pamantul cu pricina,Stefi era aproape de varf,impietrita de frica in 4 labe si nu putea sa mai conoare.Mai,decat ca nu mi-a stat inima...nu stiu cum am ajuns la ea,tremura efectiv...Am dat-o jos si sa vedeti ca a inceput sa zica"io nu ma mai 'uc acoo'nu'nu!" si nega si cu degetelul...
Cam atat pt mom,va si week-end placut!

Aaa am uitat sa spun ca si Palmyrah2002 a zis ca intra rar,ne citeste,dar nu are timp de scris.Am rugat-o si pe ea,asa cum am facut si cu Ica sa se mai gandeasca.Poate,poate o aducem "pe drumul Bun".
gata,!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:




Nicoll, urata patanie ... bine ca s-a terminat fara mari neplaceri! dulce, dulce si o imbratisare calda, ca sa treaca sperietura la amandoua, si tie si lui Stefi. Servici usor si "La multi ani!" mamei tale si de la noi .

Inregistrat si despre Palmyrah2002... asteptam semnuletul ei, ca sa o trecem in listuta .


si o zi buna la toate! O sambata frumoasa!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ducky spune:

Salut fetelor, incep prin a va ruga din nou sa ne puneti si pe noi in listuta: Glad Helmut Ioan nascut la 11.07.2005, fratiorul Elenei (22.12.2008), un junior activ si guraliv.
Dupa cum va spuneam acum cateva pagini am fost plecati toti patru la Sibiu intr-un mini-concediu. Si dupa cum spune zicala "De ce ti-e frica nu scapi" iata-ne intorsi acasa raciti bocna toti. Am tras aproape doua saptamani toti, Glad cu amigdalita, eu cu micuta doar cu raceala nasoala, iar sotul cu bronsita rea de tot. Eh, oamenii de campie au fost la munte...cum se putea altfel??
Lasand toate aceste "fleacuri" la o parte, trebuie sa va spun ca a fost bine. Chiar bine. Am cunoscut niste persoane pe care le "stiam" deja de mai multi ani (doar ca doar virtual), iar Glad si Elena au fost incantati de copilasii din jur.
Cat am stat acolo a fost bine (raceala s-a declansat dupa...), exceptand prima noapte de joi spre vineri cand eu am intrat intr-o criza de astm iar cei trei nu se simteau nici ei bine, asa ca a trebuit in miez de noapte sa parasim locsorul de cazare pe care-l aveam si...sa dormim toti in masina. Da, stiu, parinti inconstienti. Doar ca ne bazasem pe acea cazare si am intrebat de zeci de ori inainte la telefon daca e sau nu igrasie (si mi se spusese ca nu...cand colo...).
Pentru ca am reusit sa scapam de raceli, revenim in forta printre voi, completand faptul ca Glad merge la gradi peste o saptamana. Motiv pentru mine sa am emotii enorme. Doamna pare ok, in "clasa" ii place enorm (cand m-am dus sa-l inscriu n-a mai vrut sa plece). Va fi la program scurt pentru inceput. Poate la anu vom trece si la normal, in functie de multe necunoscute.
Desi nu-mi place santajul, vad ca e singura metoda sa-l hranesc pe Glad uneori (mai ales in cazul in care nu-i place ce vede in farfurie). Am apelat si la "design", tot degeaba. Are momente (mai rar...dar exista) cand isi face greata instantaneu. E o chestie din capsorul lui, mentala si imi amintesc exact ca asa faceam si eu cand eram mica. Si atunci...cum sa ma supar pe el ???
Va pup si va doresc weekend frumos !!
Glad la gradina zoo, pe barca:
http://i28.photobucket.com/albums/c215/dhrddm/Glad4.jpg


Diana Maria,mami de GLAD si de ELENA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ducky, te-am receptionat... asteptam sa apari ... cre'ca am si un al treilea ochi ... acusi intru sa te trec in listuta . Muuulta sanatate si insanatosire rapida la toata gasca . Ma bucur ca v-ati distrat la Sibiu si ca a fost frumos . Faina poza cu Glad dar, se vede doar cand intri sa dai raspuns... altfel nu . Mult succes la gradinita si la "design"-ul mesei lui Glad . Numai bine si... te mai asteptam la povesti .




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Tot eu ... ca, mereu nu mai apuc sa zic si: multumesc fetelor care au adus complimente listutei noastre, noului nostru capitolas... la toate. Mno, stiu ca sunt si fete pe care le-am suparat cu selectia mea... ca, io am dat tonul la asa ceva ... poate, 'or intelege si de ce... si, poate le va trece supararea si vor aparea si ele pe aici .

Amu, dispar si io pe azi ... o sa mai arunc cate un ochi... in caz de se mai inscrie cineva in listuta... si o zi frumoasa in continuare la toate mamicile de -i si -e! &




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput