*Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (72)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

bravoo,Stefanuttt
ce vesti buneeee,ce ma bucurrr
santem alaturi de voi
Gynie


Olivia,
baiii,poate doar m-ai periat...dar jur ca m-ai facut sa ma simt bine.sexoasa din cap pana in picioare,zici?!yeahhh babyyy
filmuletul este fff scurt,dar este bestiallll
ma gandeam la parul tau.te-as fi tuns eu daca puteam.imi doresc sa tund o tipa cu parul lung si egal.am o tunsoare preferata,doar ca nu gasesc modelul.lasa-te la loc si-ti fac o programare,daca nu ti-o place sa nu-mi dai un ban
Bertha,
asta cu scaunul si crizele,mi se pare o ecuatie f greu de rezolvat.nush ce este,dar ceva este!ma gandeam ca ar putea s-o deranjeze ceva de dedesubt.ai scos husa vreodata?poa' sa fie un varf de ceva sau vreo margine de altundeva.mi se pare prea de tot sa planga asa rau,de atata timp.in plus sta cu tine in spate,jucarele/atentie etc.nu poa' sa-i fie somn/foame tot timpul...deci este altceva!imi storc creierii...,poate dau rezultat


diamantu' si safira'
poarta-ma mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra

la mine dialoagele cu fi-mea se desfasoara in felul urmator:
eu: - zi "MAA-MAA"
ea: misca din gurita silent ca sa ma imite si apoi reuseste cu voce tare "TA_TÁA"
Laura: Nicole, zi "papa is stout"! (tata e obraznic)

Nicole cand vine Laura spre ea strange din ochisori si se fereste ...

Vacanta cu Laura in Romania



are Laura grija s-o invete de toate
o loveste,deaia strange din ochisori?



diamantu' si safira'
poarta-ma mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Bertha,
mi-am adus aminte o chestie care s-ar putea sa te ajute!
zilele trecute am intalnit o amica draga cu bebelusul ei de 17 luni.povestea saraca prin ce cosmar trece cu baietelul ei,care are rau de masina.nu poate sa se deplaseze cu masina nici pana la dr,ca vomita tooot.orice drum ,oricat de mic,il streseaza la max.plange,se zvarcoleste si nu-i intrii in voie cu nimic.iti dai seama ce stari naspa!?tot ea povestea ca toate astea au debutat cu plansete in scaun,de nu mai stia cum s-o scoata la cap...si mai tarziu cu vomitat,cand au realizat ca are rau de masina.au luat medicatie alopata/homeopata,au scos braduti/deo,l-au luat mancat/nemancat/dormit/nedormit si altele...,nimic nu a dat rezultate.cand ne-am intalnit noi,ii cumparase de la farmacie doua bratari speciale pentru rau de masina.am incurajat-o ca-s ok,pt ca la randu-mi foloseam pentru rau de mare.p vremuri,cand munceam pe vas,eram vraisteee,avam zile in care nu mancam nimic,nu dormeam,nu putam sa muncesc...,mi-era rauuu intr-una.stare de greata si cap greoi.nici nu puteam sa vomit,nici nu-mi trecea.mi-am luat aceleasi bratari si pe cuvant daca am mai simtit ceva...
ar putea fi si la voi asta!ia in calcul varianta si daca vrei sa incerci,iti trimit eu bratarile mele(initial le masor)sa le incerci la fata...sau mediactie homeopata macar.nu stiu...,cu ceva inofensiv ca astea,poti incerca...



diamantu' si safira'
poarta-ma mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

ii vantura chestiuni prin fata si cu unele ii mai da in cap "intamplator"
trage de ea in toate partile, da cu ea de pamant, si aia abia se tine in echilibru in fundulet saraca
daca e culcata se suie realmente pe ea cica o pupa, da' dupa zgomotele nicoalei nu prea e dragoste ce se intampla acolo
ieri o auzeam pe nicole chiraind cat faceam de mancare, laura se pusese cu curu peste ea in bouncer, se uita la tv


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra

ii vantura chestiuni prin fata si cu unele ii mai da in cap "intamplator"
trage de ea in toate partile, da cu ea de pamant, si aia abia se tine in echilibru in fundulet saraca
daca e culcata se suie realmente pe ea cica o pupa, da' dupa zgomotele nicoalei nu prea e dragoste ce se intampla acolo
ieri o auzeam pe nicole chiraind cat faceam de mancare, laura se pusese cu curu peste ea in bouncer, se uita la tv


Vacanta cu Laura in Romania


cand fac mancare si ei se joaca in sufragerie,fac o mie de drumuri cat de des posibile...mai mult de 2-3 min,nu pot sa-i las fara s ama uit.asta mi se pare o siuatie extrem de stresanta...
daca-i langa mine,sta numai tinandu-se de pantaloni/picior si mi-e teama sa nu cada cumva cu capul...,daca-i departe verific de o mie de ori...
azi,Raducu mi-a aprins aragazul fara sa fiu pe faza
aa si inca un progres,s-a ridicat singurrr de jos...,fara sa se tina de mobila/scaun/eu.a stat in picioare balanganindu-se pret de cca 1 min.n-a pasit deloc.merge f bine tinandu-se de manute,se opreste,se uita la mine...iar mai merge iar imi zambeste


diamantu' si safira'
poarta-ma mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

io am bucataria deschisa si pot arunca repede un ochi
am plita de inductie care nu se incalzeste daca nu ai fier pe ea, chiar daca apesi pe butoane - la care nu ajunge laura decat de pe scaun oricum
am cuptor cu usa "rece", in sensul ca nu se infierbanta sa iti lasi pielea pe ea daca pui mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

ma bucur sa aud vesti bune despre stafanut si ginye. multa sanatate si sa nu mai fie nevoie de o alta operatie.

alra- 200 de grame piure si 2 iaurturi si mai cere?!?!
sigur nu le manaca laura pe ascuns?
va vine sau nu sa credeti, da' de cand i-am schimbat laptele aptamil cu alpen victor bea aproape 180 ml. pentru noi e mult, pentru ca inainte obisnuia sa bea 80-100 ml. sa vedem cum o fi de acum in colo.

carmen lui Victor 15 noiembrie 2008
pozele noastre
Povestea nasterii lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra

io am bucataria deschisa si pot arunca repede un ochi
am plita de inductie care nu se incalzeste daca nu ai fier pe ea, chiar daca apesi pe butoane - la care nu ajunge laura decat de pe scaun oricum
am cuptor cu usa "rece", in sensul ca nu se infierbanta sa iti lasi pielea pe ea daca pui mana

Vacanta cu Laura in Romania


bine ca ai tu ,draga.eu am protectii la colturi si la priza,nah.tu ai?


diamantu' si safira'
poarta-ma mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

ca veni vorba de protectii, eu am o mare problema. am inceput sa pun protectii la colturile de masute, am incercat sa lipesc sigurante pentru sertare si usi, da' cred ca am nimerit unele foarte proaste ca nu s-au lipit. voi de unde le-ati cumparat. cele de la ikea sunt bune? care sunt cele mai bune?
si marea problema la noi sunt scarile. ia uitati aici ce face domnul victor. http://good-times.webshots.com/photo/2970290140103601207LoznJy
si asta-i doar o parte a scarile pe care le am in casa. cum sunt garduletele alea? sunt utile?

mirtha- mi-am adus aminte ca tu cautai rochite pentru eva. stiu ca e tarziu si sotul nu vrea sa veniti la bucuresti pentru cumparaturi, da' am vazut la mothercare o rochita tricotata cu un bolero. erau foarte frumoase.
iar la zara este paradisul fetitelor!
poate faceti o vizita.

carmen lui Victor 15 noiembrie 2008
pozele noastre
Povestea nasterii lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Slava Domnului ca Stefanut a scapat cu bine si de hopul acesta! Recuperare grabnica puiule!

alra, daca inchide ochii inseaman ca este agresata in vreun fel de Laura. Si din cate descrii asa este. Zic doar atat, ca trebuie ferita de astfel de interactiuni, mai ales la varsta asta, pt. ca va reactiona la fel si mai tarziu cand vine spre ea un copil in fuga, de exemplu.

carmendu, Victor al tau nu este fan lapte, se pare. Bine ca macar acum a gasit un lapte pe gustul lui! In total, cam cat lapte papa pe zi_ Al meu, in general rade cate un bibe de 250-280 ml de doua ori pe zi )dimineata si seara=. Uneori, ii mai intercalez si dupa amiaza vreo 170 ml. E mare fan al laptelui!

dandusa, Bravo lui Raducu! De acum urmeaza pasii singurel!

http://community.webshots.com/user/annes06

Mami de Remus , o minune!(10.10.2008)

Mergi la inceput