IN BANAT LA NOI ACASA (12) FELICITARI AIDA

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns digutix spune:

saluti fetele
gabi treaba ce am facut-o e pentri prelungirea cu inca un an a concediului de crestere a copilului.e o lista de boli pt care se poate prelungi.asta e pe scurt.
gongy cum mai sunteti?se duce bronsita si faringita?gabi tu ai scapat?
claudia faina tava ta cu aperitive.succes nazdravanului la meci!la cat mai multe goluri!
mihi eu acu 2 nopti am avut una fara treziri.in rest patrulez cea mai mare parte din nopti intre doo camere.ma incapatanez si eu sa nu raman cu piticu in pat dupa ce se linisteste....la voi e de la dinti banuiesc

DIANA-mami de pitici nazdravani
http://community.webshots.com/album/573570652XqaNKL?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

unde umblara-ti fiecilor tot we? vine careva la vreo cafa cu lapce :



v-o triecut raseala la toace?
va doresc o saptamana minunata.


INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna


'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine' Sf.Anton de Padova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Buna gimineatza fetilii!

Heeeyyy ce-i cu lipsa asta p'acilea???

Hai inviorarea sa va ajut cu putina www.cafeshangrila.ro/poze/mic-dejun1.jpg" target="_blank">papica o cafelutza si un ceai de tei pentru racitii ca mine.

Noi am avut un weekend c-am full...plimbari,cumparaturi,mancare....
Sambata am fost cu mama si bubulina mea la Muzeul Satului unde era targul de legume ROADELE TOAMNEI ajunse acolo am aflat ca va veni Presedintele Basescu...no cum o auzit mama nu o mai vrut sa plece ca ea vrea sa-l vada si gata.Am stat c-am o ora gura casca pe acolo pana o venit,aglomeratie maaaaaare...unde Base o facut iar o baie de multime....Maya mea tot striga ca vrea si ea sa-l vada pe Basescu io o pun dupa cap si incepe bubu sa-i faca cu mana....no el tot trece prin multime,noi dupa el pe acolo si la un moment dat ajunge in dreptul nostru la care mama il intreaba daca vrea sa faca o poza cu noi iar dansul super amabil s-a lasat imortalizat alaturi de noi...poza e cu telefonul asa ca nu e prea clara asa ca iote ACILEA produsul finit.
La toata lumea s-o laudat Maya ieri ca o facut poza cu Presedintele Basescu...numa ca le spunea ca e c-am chel....dupa ce a facut poza cu noi spune Maya:
"Maya:-Mama Base e presedintele Lomaniei?
Eu:-Da mama!
Maya:-Pai si de ce e chel?
Eu:-Pai nu e chiar chel mami ca mai are putin la spate.
Maya:-Saracu de el...o sa-i creasca lui asa ca la mine."



Mai cat o poate duce capu' pe fata asta....dupa ce s-a terminat nebunia aia din targ s-au mai linistit apele si am putut sa facem si ceva cumparaturi...luai gogosari cu 3.5 RON suuuuper mari si faini,am luat un sac de cartofi cu 0.85 RON/kila,conopida gigant,vinete,ardei iuti sa pun la borcan,zarzavaturi....toate la pret de producator.Acum am de lucru ca tre sa curat gogosarii,sa-mi pregatesc borcanele si diseara cand vin de la munca sa punem ce luaram la borcan pe iarna.

Clau am intrat unde pui tu prajiturile si papicile tale si am salivat ca nu mai stiu din ce sa fac mai repede din retetele alea...da prima reteta o facui sambata....am bagat un Tiramisu de ne-am lins pe botic pana si Maya o papat 2 felioace mari ieri cand s-o trezit.

O sa intru diseara daca nu maine dupa masa ca sa va pun pozicile cu muraturile mele
M-am tirat ca e 10 si mai am treaba,va pe toate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning fete banatene, oriunde v-ati afla!

Se pare ca nostalgii tomnatice isi flutura aripile ruginii pe aici, ca nimeni nu se mai chinuie sa scrie nimica!

Sparg gheata eu, cu un ceai fierbinte, regulamentara, laptic cu miere, ciocolata calda, capucino si un delicios mic dejun , sa uitam tristetile, faptul ca este luni si sa ne asternem la povesti, ca la gura sobei!

Melodia zilei se numeste "Die for you" si vine de la formatia Antique:



Eu l-am inscris vineri pe Vladut si, desi am depus cererea la ambele scoli vizate, in sfarsit, m-am decis la care o sa ramana! Ca una-i sa tot aduni informatii si alta-i sa vezi cu ochisorii tai despre ce-i vorba in propozitie! L-am dus si pe Vladut sa-si cunoasca viitoarea invatatoare, sa-si vada clasa si scoala si incantarea a fost maxima de partea lui, ceea ce m-a bucurat teribil, gandindu-ma ca am facut alegerea potrivita!

In alta ordine de idei, noi (eu si jumatatea mea) pregatim intens petrecerea copiilor, caci la jumatatea lunii implinesc fiecare niste ani, asa ca-i musai sa ne chefuim!

Voi ce ati mai facut in WE???

Gabi, Gongy, cum sunteti??? Ati scapat de laringita??? Dar Maya si-a revenit dupa bronsita??? Sper ca sunteti bine acuma si numai lipsa timpului liber va tine departe de calculator!

Diana, ma bucur ca la ultima investigatie vestile sunt bune pentru Timotei! Cu voia Domnului se va rezolva totul cu bine pana la urma! Noi ne pentru asta!

Claudia, cum a fost meciul??? A batut la scor echipa lui Andi??? ... Pozele de la Italia n-am apucat sa le vizionez, dar le-am vazut pe cele in care te-ai aratat cu noul loock si sa sti ca-mi place foarte tare cum iti sta roscata!

Inchei abrupt, ca mi-a pierit inspiratia!

trupa dulce si apasat!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Pana am ispravit eu de "shtricuit" mesajul au intrat deja si Claudia si Gongy, ... asa ca partea cu nostalgiile tomnatice pica!

Claudelu' de minunatia de cafia cu lapte pe care ne-ai servit-o! Minunata, ca si tine!

Gongy, azi esti la marmacie??? ... ca poate bag o geana pe la tine sa ce vaz!

fecile!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

ma distrai otzara cu naroadele de ieri bai Laurelule iara fusai VIP,auzi domn'le poze cu presedintele,fata poza de revista parol, vinde-o pe ebay, auzi facusi varianta mea de tiramisu sau ce ai gasit pe acolo si aia cu crema de nes cand te risti , ma bucur ca sunteti mai bine, asteptam borcanele, butoaiele cu muraturi mersi de tratatie, or fost bune.
Dorino multam de dedicatiune si complimente vezi ca poze din Italia sunt la mine pe bloq si chiar va rog sa intrati si sa cititi postarea mea de ieri, poate puteti sa strangeti si sa trimiteti si voi cate ceva

http://claudia-maria-banatulecoltderai.blogspot.com/, am pus aici site-ul,il stiti voi ;)

ma bucur ca ati ales bine scoala si spor la pregatiri de party-uri.

va las cafeaua si fug la gradi, revin....



INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna


'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine' Sf.Anton de Padova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

fetelor nu uitati la ora 10 Rugaciunea da?




INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna


'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine' Sf.Anton de Padova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela03 spune:

Salutari tuturor fetelor de pe aici. Eu intru f rar pentru ca nu mai stiu cum sa-mi impart timpul, as avea multe de povestit dar sunt franta, e aproape ora 23 ai-am alergat azi intruna.
Robi a fost diagnosticat cu otita si viroza si dupa ce a facut efort fizic o gramada, ba chiar parcurs probe sportive pentru selectie la fotbal, m-am trezit ca de fapt are oreion. Oreion cu complicatii, adica a dus la anumite probleme specifice baieteilor. Pe langa Robi am avut de dus si patruped la veterinar, suspect de fractura de membru posterior. N-am putut sa nu remarc cat de omenosi sunt cei de la spitalul veterinar. L-am invidiat pe patruped, zau.
Maine la prima ora trebuie sa ma prezint cu Robi la spital la dr. Boia. Nu ma plang, ca viata asta e facuta si din bune si din rele si le-om rezolva noi pe toate.
Pe langa asta ma pregatesc pt preinspectia pt inscrierea la gradul1 si ma astept sa iasa f bine, chiar vreau sa ma prezint cu creatii personale.
felicitari pt mancarurile gustoase, Laura faina poza cu Base si nu pot sa nu remarc ca ai un copil fff frumos, Dorina - draguta ca de obicei, Gabi - , Mihi si digutix - multa sanatate. Merg la nani ca sunt franta. Felicitari Aidei. Scuze daca am uitat pe cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Claudia multa sanatate lui Robi, Andi ma intreaba des de el :), si patrupedului si tie putere sa le rezolvi pe toate

Laurelule unde-s mama muraturile ?




INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna


'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine' Sf.Anton de Padova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning fete banatene, oriunde v-ati afla!

Poftiti la , ceai cu miere si multa lamaie celor care au nevoie, capucino, ciocolata calda, laptic si-un mic dejun satios, sa ne mearga toate din plin azi!

Am ales pentru azi o melodie romaneasca mai veche, dar care-i foarte frumoasa: Papa Junior si Moni-k "Ai sa-ntelegi..."



Laura, mai ce bafta pe voi sa ajungeti vedete . Dar, chiar asa, si Baselu asta: ditai prezidentul si se prezinta in fata electoratului cu patinoarul pentru muste pe cap! Absolut bestiala Maya! Voi cum mai sunteti??? Ati depasit viroza??? ... Eu n-am mai trecut pe la tine luni caci popandaii mei n-au catadicsit sa doarma la gradi si-au fost intr-o stare de agitatie de mare exceptie si nu m-am riscat sa-i tin pe loc nici 5 minute, c-ai vazut cum fac atunci cand sunt linistiti, cica!

Ela, imi pare tare rau sa aflu ca Robi are probleme! Sper sa treaca cu bine peste oreion si fara repercursiuni pe termen lung ! Eu pe ai mei i-am vaccinat de teama sa nu-mi faca vreo forma din asta atipica, pe care s-o depistez prea tarziu! Nu stiu daca am facut cea mai buna alegere, dar in momentele alea asa am gandit! si multa putere sa treceti cu bine peste toate! Doctorul Boia este foarte bun!

Claudia, gospodina desavarsita!

Diana, ai reusit sa-ti inscri fata la balet??? Timo ce mai face???

toate fetele, ca nu mai am vreme sa va iau la rand!





Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput