IN BANAT LA NOI ACASA (12) FELICITARI AIDA

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

buna gimineata,dau o cafa mai pra la amiaz, io tat cu triaba prin casa, pana le pun pra tace la loc, acu ma uit la albumul Mayei,primele zile la gradi si party 3 anisori,intru mai pra dupa-amiazat :






INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna


'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine' Sf.Anton de Padova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

ioi super distractie avura-ti,sa inteleg ca ati fost la Sag Laurelule si apoi la mc?
Va tzuc,ma apuc de facut nisce sarme ca m-or iesit pastele pra nas .


INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna


'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine' Sf.Anton de Padova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:




Salutare la tot boboru'

Fetilii io mis varza de oboseala si nesomn mi s-o becejit fatuca rau da tot
Dracu stie daca e laringita sau numa rosu in gat ....am fo la dr ca facuse febra sara la 5 c-am 37.6 si unpic ragusita, o vazut-o si o spus ca e numa rosu in gat asta alaltaieri sara...cica sa-i dau Nurofen ca are sau ca nu are febra cu asta sa merg fo 5-6 zile,seara la culcare Aerius siropel si Humex pt tuse neproductiva.
Booonnn zis si facut ii dau toate astea joi sara si pa la ora 3 gimineatza incepe Maya cu foiala si fornaiala pa nas...pun mana pe ea aaaaaauuuuu ardea ca focu',iau temperatura 39.6 bag repede Novocalmin supoz,dau iar 7,5 ml Nurofen,comprese si veghez toata noaptea.Ieri clar nexam gradi...in puii mei ca nici nu o-r trecut 2 saptamani in cap de gradinita si uite frate ca mi s-o facut fata praf si pulbere.
No si cum zaceam...ieri iar febra 38.6 baga iar sopozatoarie...tratament si cu Klacid sirop binenteles,Hexoral spray in gat pe care vad ca il tolereaza suuuuuper bine (alti copii am auzit ca de la asta)...de mancat ieri nu mi-am mancat decat cateva gurite de piure de cartofi da moaleeee ca spunea,ca nu poate sa inghita ca o doare tare gatutzu....azi iar unpic febra de dimi dar continuam cu tratamentu'....nu va mai spun ca e asa de ragusita aseara i-am curatat un cartof si l-am stropit cu putin spirt apoi l-am pus intr-o batista si am legat-o la gatul fetii pana azi dimineata,o stat draga de ea cu ala legata de gat fara sa zica nici car,in picioare soshetzele cu spirt....oooooffffff nu dorm de 2 zile mis ca ROBOCAP.........

Ma bucur ca v-au placut pozicile noastre de la chef a fost tare frumos.

Claudeluleeeee..... www.floridelux.ro/!res/fls/cosulet-toamna 3 .jpg.g 3 .jpg.g.jpeg" target="_blank">BINE AI VENIT!
Meeeeeyyyyyyy fu fain la Italy?? Astept pozici din excursie.
Cheful a fost la restaurantul din Giroc la Daf acolo unde fusesi si matalutza uitasi piticii de acolo?

Mai io ma retrag ca s-o trezit Maya dupa 3 ore jumate si sa pregatesc neshte spaghete carbonara
Va tzuc pra tace



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Mey Laurelule multam fain de flowars ai grija cu raceala si tu si Maya,poate trece pana maine si merge iar la gradi,unde vad ca se distreaza nu gluma , insanatosire grabnica, mai io poze nu prea mai am unde sa pun,site-ul nemtesc numai am mb si onetruemedia e o porcarie numai imi place deloc, asa ca voi pune la mine pe bloq pozici, uite ca ma si apuc de treaba mintunas, ca dupa-amiaz merg la lucru deja , va las cu o cafa fierbince si un ceai cu miere si lamaie ptr Laurel si Maya :



O duminica faina va doresc, pra toace.


INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna


'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine' Sf.Anton de Padova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Baga-mi-as picioarele in Mozilla, nu stiu ce se intampla ca imi crapa din minut in minut. Am scris si am tot scris si s-a dus tot ... Mi-a luat-o razna calculatorul de aseara.

In fine, vroiam sa urez sanatate bolnaviorilor si sa va transmit pupici. Mai ales pentru Maya, saracuta!

Bagati vitamina C si Spirulina pentru imunitate.

Ce ziceti, cand ne trec racelile, bagam o intalnire prin parc?

Mihi, dragam, sper sa treca repede gretzurile la tine! Ghimbirul cica ar ajuta ... incearca, poate e mai bine. Salvia eu am descoperit-o din propria inspiratie. Sa-ti zic o reteta simplisima si care imi place mie fooooarte tare: rosii + ulei de masline + otet + sare + salvie. Salata mea preferata.

Pisicuta, eu zic sa nu mai calculezi atata la oferte. In ciclul primar singurul factor important este invatatoarea/invatatorul. Vezi la care din scoli gasesti o invatatoare buna anul viitor. Noi asa am facut si nu regretam. La invatatoarele cu renume se si aduna copii foarte buni in general si se formeaza clase bune, ceea ce dupa parerea mea conteaza foarte mult.


Clau, faine pozele si excursia voastra! Bine ati revenit inapoi.

Diana, ce mai face Timo? Cum au mai iesit analizele la voi?

Hai ca nu o mai lungesc si postez repede sa nu o ia razna si browserul asta ca nu vrea sa rescriu DIN NOU tot mesaju'!

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Ceao fetele.

Io mis varza,Maya la fel
De ieri o inceput sa tuseasca atat de urat astazi abia am asteptat sa mergem la dr sa o asculte si sa ne spuna ce mai are....si cand colo BRONSITA tuseste Maya intr-un hal iar eu de ieri de la amiaz am inceput cu dureri puternice in gat,ma durea urechea dreapta,putina febra....de azi abia vorbesc,tusesc ca mi-am iritat gatul de tot parca am mii de ace in gat cand inghit saliva...la mine e FRINGITA....ma doare stomacul de nu mai pot,capul sa nu va mai spun ca zici ca nu am cap ci un bolovan imi ard ocii'n cap...parca mis batuta cu paru din cm in cm.Mis si in medical pana joi ca in halul asta nu eram buna de nimic la farma
Abia acum la 6 seara am fost in stare sa ma ridic din pat si sa pun sa fac o supa calda de curcan....merg sa bag taiteii si sa mancam unpic.....da nici sa manc nu prea pot numa n-am incotro ca tre sa fie ceva si in stomacu' asta....ooooooffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digutix spune:

saluti fete
gongy imi pare tare rau ca vi-s bolnave amandoua....sa fi adus printesa de la gradi u virus, ceva?dragele de voi....insanatosire grabnica!DD sa va dea sanatate multa!
gabi piticu el bn,vizibil.acus facem 2 anisori si ma tot gandesc cum sa petrecem, planuri, treburi.maine merem la comisie si am neste emotii...si mi-s si tare pesimista...sapt urmaoare iara a intzepat.
claudia unde ai poze de la italica?io nu am gasit.cum mai e deni?nazdravanul?
pe toate
pisicuta a trecut astenia?

DIANA-mami de pitici nazdravani
http://community.webshots.com/album/573570652XqaNKL?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

mai Laurelu ce fras de raceli tot furati ca inca e cald la Tm, acu incepe discoteca cu virusii de la gradi si deni mi-a carat vreo 3 ani , aveti grija de voi, doftoriciti-va sa treaca cat mai repede,offffffff saracuta Maya cu bronsita! si tu varza .
Gabelu a fost super intr-adevar, mai am o tona de poze, pun zilnic cate ceva tu ce mai zici,cum sunt copii? ai terminat bucataria,ce mai faci bun de papa?
Diana bloqul meu e la casa de pe banner acolo il gasesti tine pumnii azi la comisie sa fie totul bine si sa gasiti un plan cat mai bun de a petrece ziua lui Timotei.
Corina,Laurica, pra unge umblati?




poate le ademenesc cu vreo cafa
Va pra toace.


INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna


'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine' Sf.Anton de Padova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Neatza gagix!

Toata noaptea n-am dormit de la gatul asta parca ma sufocam si durerea aia din gat de parca as avea ace....... ieri m-am pus sa manc cu Maya crumpi fripti cu pulpe la cuptior si cand sa inghit Doamneeeeeee era sa mor inecata.Mi-am tras neshte pumni in chiept de am zis ca-mi scot si inima pe gura,am inceput sa tusesc atata de rau ca mi-am iritat urat de tot gatul,ca acuma cand inghit ma inteapa si ma mananca si ma doare si'n urechi
Daca va spun ce sperietura am tras....pana si Maya s-o speriat draga de ea....da acum nu mai stiu cum sa-mi calmez iritatia asta din gat ca mor ce ma doare si ce ma intzeapa

Astazi am de gand sa fac varza dulce cu fleica (ceva ca si costita) de porc la cuptor...adica varza calita...mmmmmmmm n-am mai mancat de tare mult timp asa ceva.

Dia cand impineste Timo al vostru 2 anisori??
Daca nu ai spatiu in casa asa cum n-am eu si ai musafiri c-am multicei uite o propunere de la mine Restaurantul Daf din Giroc....mancarea ieftina bine pt ca au abatorul lor si adaosul cred ca nu e asa de mare....spatiu de joaca pentru copii suficient,servirea excelenta poti duce tortul acolo si ti-l baga la frigi pana il taiati....ce sa spun...o idee.
Noi acolo am tinut ziua la fata in fiecare an si a noastra la fel.
Cat despre comisie las ca totul va fi bine,ai incredere in Cel de Sus.

Clau super faine pozele mi-a pacut si Biserica Sf Anton...sper ca ai luat cate ceva de p'acolo si pt mua,da?
Ce mai bagi la ghiozdan ca io in afara de varza asta calita nu mai am inspiratie??
Auzi ia baga te rog reteta aia de praji de la vara-ta cu bezea si crema de ness ca salivez de cand am mancat atunci si nu mai retin cum ai spus ca tre facuta.Poate vor si fetele sa o faca ca e bunaaaaaa raaauuuu poate o fac si io sambata.

Merg sa fac mancarica si sa ii dau tratamentul la gaza mica....oooffff ce tuseste



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

saluti...si noi cu muci...toti cei trei puradei ai mei au muci...mai tusec din cand in cand...luam bilute...

Laurelu sanatate ma fatuca...vad ca e groasa la voi... sa trreaca

Clau pupici...si io am sarme..o facut tanti cu carne de pui si-s bune..qam rezolvat cu leacurile

Gabi...da in loc de otet pune laamaie ca-i mai sanatoasa...si cand mai adaugi o toamna in buchet tot nu spusasi..ti frica ca dai de beut ai'

Dia...micu meu adica nr 3..are 1 an si 4 luni...cand e ziua lui Timo?...am si io unu in 7 oct...de juma de an ma tot intreaba cate zile mai sunt pan ala ziua lui...face 6 anisori dragu mamei...Cum fu astazi la comisie?...sa vi cu vesti bune...DD sa iaba grija dse voi

noapte buna.. io mi-s singurica al meu e la oradea...o tzara mi urat...

mihi 24+

ceata lui pitzigoi


"Viata este pretioasa, ai grija de ea. Viata este iubire, bucura-te de ea. Viata este tristete,
invinge-o. Viata este viata, apar-o."
Tereza de Calcutta


Mergi la inceput