IN BANAT LA NOI ACASA (12) FELICITARI AIDA

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna dzaua drag Banat !

ca am uitat :

LA MULTI ANI CU SANATATE SI MULT NOROC IN VIATA,
MAYA MARIA
!!!
SA FII CUMINTE, SA CRESTI MARE SI SA AI PARTE NUMAI DE BINE !

Tizooo sa-ti traiasca fata La Multi Ani ! cu sanatace, sa fie buna si sa aiba parce da mult naroc in viata.
gabi nu shcii ca lunia nishi iarba nu creshce? D'apai cried ca tot natu' dan Banatu' inca ii cu gandu' la vichend . Cum merje treaba pra santier?
digutix ce fac piticii? Spor la munci si voua.
claudia atz vinit sau inca suncetz pra la macaronari ?


Io da adz mi-s pra felie ca m-am facut abonament la sala, mi-s curioasa cum o sa fie, ca ii cu antrenor...cand am mai fost, am facut da capu' meu ...vigem.

V-am tucat pra tace, o saptamana cat mai faina s-avetz !!!

www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Concediu '09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

No va tzuc!
Adz am avut prima dzî dä scoalä, fain o fost! Numa cä la prîndz no vrut sa facä temili, asa cä l-am sîlit, ca trä sä sä obisnuiascä dîn vrieme, cä mäi tîrdzîu îi mäi grieu.
În riest nis binie, burta criesce, tätz sänätosh, voiosh, voinishi.


>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si samburelu mititelu 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Yasmine, asta inseamna doar ca e normal kupilu' Nici a mea nu avea mare chef de teme. Acuma uneori parca le face mai cu elan, dar per ansamblu nu le iubeste tare.

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Ceao fetele!

Cu intarziere intru si eu si va multumesc pentru urarile de bine pt bubulinutza mea
Vad ca e c-am slaba miscarea pe acilea...ce e cu voi???

Pisi tu deja esti o raritate pe aici...sunteti bine??

Claudelu' cu tine ce e mama draga?? Te tin nemtalaii aia sechestrata la munca de nu mai dai un ochi pe la noi?? Sper ca sunteti bine si voi ca altfel vin sa va deranjez...

Gabitza poate facem cumva si saptamana viitoare in weekend sa ne vigem cu copilasii pe undeva noi si restul lumii binenteles ca tare mi dor de o intalneala cu pruncii

Ela tu unde ai disparut de la Kids Land?? Atata m-am tot uitat dupa tine si nu te-am mai vazut?? Tare voiam sa mai stam de vorba cat se jucau gazele astea pe acolo

Lauriciu' tu o dulce ca intotdeauna nu ai uitat de Maya cum mai sta treaba la voi...in parametrii toata lumea?

Yasmi ma bucur ca sunteti bine...cu buticutza e ok...sper ca te simti bine si nu ai greturi

Ma retrag sa mai fac olecutza de curat si apoi la munca....bubu e la "servici"...ieri avusaram prima sedinta cu parintii...mi-am notat intr-un carnetel tot ce era mai important...daduram si lovele ca fara nu merje ...no ca nu o sa uit niciodata prima sedinta a colipasului meu.
Sa nu uit...spunea tata asera:

"-Luashi o piatra in gura?
Eu: -De ce?
Pai la prima sedinta trebuia ca sa nu uiti niciodata!"

Incerc sa pun albumul mai tarziu ca sa vedeti si voi cum am sarbatorit printesuca.
Va tzuchez



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Iertare, drajelor, ca nu v-am mai scris nik, dar am o astenie de toamna de mai mare dragul si decat sa supar oamenii cu piticii mei de pe creer, mai bine stau sa-i domolesc o leaca, dupa care deschid gura!

Noi ni-s bine, am iceput gradinita (apropos, Gongy, la ce gradinita-i Maya ta???) si pana acuma totul merge liniar si bine: nu plangem, nu urlam, papam tot, dormim si suntem cumintei ... atata cat putem . Eu am avut joi sedinta cu parintii la amandoi copiii, asa ca am fost la amandoua si la niciuna, am inteles tot si nimica! La grupa lui Vladut au venit invatatoarele de la scolile 18 si 24 (cate 3 la fiecare scoala) sa-si prezinte oferta de scolarizare pentru la anu', cu retroproiectoare si power-point-uri de m-au bagat in ceata maxima cu privire la alegerea pe care o sa o fac pentru Vladut , asa ca zilele astea ma zbat in a aduna informatii si recomandari, pun pe hartie, adun, scad, impart, bag sub radical, integrez, derivez ... si nimica nu-mi da numar intreg ... doar cu rest ... La serviciu-i zoala mare, toti vor sa le fac situatii urgente, care mai de care se crede sef ca mai un pica si incep si eu sa-mi caut oareshce subalterni sa am pe cine-mi infoia muschii, caci altfel nu se mai poate
... Deci, vedeti de ce nu va mai scriu??? Sunt brocolli zilele astea!

Si ca semn ca va iubesc, colea jos ma iscalesc ... dar nu inainte de a-i spune minunatei Maya un calduros, sincer si mega-intarziat
LA MUUUULTI SI FERICITI ANI!

SA FI SANATOASA, FERICITA SI SA AI CALEA PRESARATA DOAR CU PETALE ROZ DE TRANDAFIRI!


...

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Ziua Mayei 3 ANISORI!

Dorina,Maya mea e la gradinita 26 de pe Teiului langa Viola.

Mai vorbim acum fuuuuugggg la lucru....vizionare placuta la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digutix spune:

salutare fetele
gongy tare faine poze si printesa superba!
pisicuta, bn ca e ok la gradi.off mama ei de astenie.poate iti trece la o intalneala daca stabilesc fetele.sa se cunoasca si copii sa mai iesim si noi.so cine zice prima, unde, cand?

DIANA-mami de pitici nazdravani
http://community.webshots.com/album/573570652XqaNKL?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Salutare,...pe pagina 2...se vede ca nu-i doamna gazda pe acia...da chiar unde e?...in Italia?...Clau sper ca esti ok...

Maya scumpa...La multi ani!...sa fi sanatoasa si fericita!goango te pup...toata ziua umbli...clar nu-ti trebe sala...

Gabi ...tu cand dai de beut?...intr5-o zisa-mio zici si mie cum sta treaba cu salvia aia.....ca io atata stiu ca-i planta sacra la romani...si-i buna ca remediu pt multe afectiuni...

Digutix...cum e puiu tau?...

felino...asternie zici...bag sam c ate plictisesti de ai timp de asa ceva...

L5845...spor la sala...ii fain antrenoru?

va pupez...nu ma simt prea bine...de la fiara din mine cred...ma duc sa gatesc ceva complicat...cartofi copti cu branza si ceapa rosie
daca o sa am blog o sa pun reteta acolo...

mihi 24

ceata lui pitzigoi


"Viata este pretioasa, ai grija de ea. Viata este iubire, bucura-te de ea. Viata este tristete,
invinge-o. Viata este viata, apar-o."
Tereza de Calcutta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ciao ragazzi acu o ora am ajiuns,suncem rupti in frieza, drumul n-o fost bas lung dar am facut 12 ore din cauza de ambuteliaje pe drumuri , Laurelule io m-am plimbat cu gondola 1 sapt fusai la precinile mele italience, zic cu intarziere
LA MULTI ANI MAYA, cu implinirea a 3 anisori,sa-ti dea Dumnezeu parte de tot ce-i mai frumos in viata, sa fii bucuria parintilor tai si acu merg la baie ca is tarie obosita,ne audzim de gimineata.
pra tace, somn usor.


INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna


'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine' Sf.Anton de Padova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digutix spune:

buna dimi fetele
claudia bine ai revenit!
mihi sanatate, sa treaca "raul".cuminte bebitza?timo al meu e bn acum, nazdravan de zile mari.ms de intrebare?cat are piticul tau?am vaz in poze, daca am vaz bn ca ai si un pitic mic:)
va doresc we superb.sper ca toate sunteti bn!

DIANA-mami de pitici nazdravani
http://community.webshots.com/album/573570652XqaNKL?vhost=community

Mergi la inceput