Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(60)*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Veniram de la Romexpo. Am fost la BIFE (expo de mobila). Super! I-a placut si Adelei, a kiuit la toti expozantii. I-am luat balansoar de ratan si un scaunel de lemn ... cred ca peste 2 ani o sa stea pe el.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela78

Citat:

Uitati cum facem noi gimnastica

http://www.youtube.com/watch?v=NyNm-8wDO4w

Olga, mamica lui David iepurasul


David e un scumpic Ianis, cand ii fac masaj la maini, el da concomitent din picioare, se unduieste din tot corpul, ma prapadesc de ras seara , iar cand ajung la partea cu piciorusele el a invatat deja miscarie si le indoaie singur . Oricum, noi nu facem atatea chestii pentru ca mami nu stia ce exercitii trebuie sa faca , multumim pentru filmulet !

Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)


Spor la gimnastica

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

fetele am fost la cumparaturi ca asa-mi era un dooooooooooor sa umplu carutul cu varf, de nu va zic; si mutzu a stat la tati in marsupiu, si mami a cumparat juma' de hipermarket; am schimbat si storcatorul, ca macar sa stiu ca asa face el, adica lasa cateva feliute nestoarse, decat sa stau cu gandul ca l-am luat eu stricat; si mutzu a stat asa cuminteeeeeeeeeel , (bine, era a doua tura de cora, ca am fost si acum 2 zile); si-n plus asa-i place la lume de nu se poate; in mall am mai mers de cateva ori, dar acolo intram cu carutul si adoarme mutzu la un moment dat, dupa ce se satura de studiat vitrinele; sincer imi era cam frica sa nu devina sperios de lume, ca are zile in care efectiv refuza sa stea afara, il tin cu forta si marait rau maxim o ora; imi face asa cam 1-2 zile pe saptamana.... eu n-am mai intalnit copil mic sa nu vrea afara; noroc ca nu e mereu asa, adica sambata si duminica l-am carat sarcul dupa noi pe la depozite de mobila, cumparaturi, mall..... si n-a zis nici pas;

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 4 luni cu tortulet... si ratuste... si ursuleti...si de toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

seara
ce fac fetele?
cine se pricepe la cereale humana? am luat si eu doua tipuri sa fie in casa dar pe unele[fara lapte inclus] scrie clar fara gluten pe cele cu lapte inclus nu scrie nimic de gluten. sa inteleg ca au? ambele sunt de la 4 luni


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

pai eu in marsupiu la cumparaturi pot sa il tzin si 4 ore legate. e cel mai fericit. in parc in carucior nu e prea mare distractie pt el


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina26 spune:

Totusi insist.Stiu ca multe dintre voi nu se confrunta cu situatia sau nu va intereseaza problema dar poate ati auzit/citit totusi ceva pe undeva.

Offf am dat o cautare in legatura cu subiectul papat pe spate si infectii ale urechiuselor si nu am gasit nimic concret.Spune ca din cauza pozitiei pot apara infectiile.Dar de ce, in ce fel,este posibil sa apara otita, care este legatura nu am gasit nimic.
Asa exista un studiu realizat si asupra legaturii intre infectiile urechiuselor si utilizarea suzetei.Se spune ca contribuie la dezvoltarea unor infectii bucale si la aparitia cariilor dentare.Nu stiu cat este de adevarat.Infectie bucala tind sa cred ca este posibil pune manuta pe ceva, apoi pe suzi, apoi in gurita sau exista diverse "scenarii" dar cu cariile oare este adevarat?Fetele poate stiti mai multe.Oricum voi intreba medicul dar pana atunci mai este.


Karina - mami de buburuza Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina26 spune:

Rivali - La multi ani!

Karina - mami de buburuza Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna seara!Sunt cu moralul la pamant, azi pitica mea a facut numai mofturi. Nu a vrut sa doarma DELOC pe parcursul zilei, asta dupa ce ne-a dat trezirea la 8. Am iesit pe seara cu ea la plimbare, se vedea ca e foarte obosita si am zis ca o sa o adoarma aerul rece. De unde, a fost atat de maraita, incat nici in brate nu am putut-o linisti. A venit tati cu masina sa ne aduca acasa, unde ne-am pus amandoua pe bocit . Ea a adormit la ora 8 cu lapticul langa ea, eu pic de somn dar mai bantui un pic pe-aici.Oare se mai trezeste in seara asta? Sa ma ia de odihnita? Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina26 spune:

Si tuturor sarbatoritilor de maine!

Karina - mami de buburuza Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui Karina26
Totusi insist.Stiu ca multe dintre voi nu se confrunta cu situatia sau nu va intereseaza problema dar poate ati auzit/citit totusi ceva pe undeva.Offf am dat o cautare in legatura cu subiectul papat pe spate si infectii ale urechiuselor si nu am gasit nimic concret.Spune ca din cauza pozitiei pot apara infectiile.Dar de ce, in ce fel,este posibil sa apara otita, care este legatura nu am gasit nimic.Asa exista un studiu realizat si asupra legaturii intre infectiile urechiuselor si utilizarea suzetei.Se spune ca contribuie la dezvoltarea unor infectii bucale si la aparitia cariilor dentare.Nu stiu cat este de adevarat.Infectie bucala tind sa cred ca este posibil pune manuta pe ceva, apoi pe suzi, apoi in gurita sau exista diverse "scenarii" dar cu cariile oare este adevarat?Fetele poate stiti mai multe.Oricum voi intreba medicul dar pana atunci mai este.Karina - mami de buburuza Bia
Karina, pe mine ma intereseaza problema, pentru ca eu pana zilele trecute tot asa o hraneam, insa am dat peste aceeasi remarca in Dr Spock-spre rusinea mea cica citisem cartea asta Promit ca maine caut citatul si il transcriu aici, acum sunt pe intuneric, doarme gaza.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput