Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (233)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Pup pletoselul istet, Lala

Of cam dificile sunt relatiile intre generatii...ca doar "pe vremea mea, nu existau masini de spalat, scutece, roboti de bucatarie...sa fi facut 10 plozi si tot nu imi era greu". Asta e, fiecare cu mentalitatea lui, asa ca mai bine lasam de la noi, ca doar suntem "copiii minune" (chiar credeam asta pe vremea lui Ceasca).

Am puz poze recente in albumul nostru, asa ca va invit sa ne vedeti.http://picasaweb.google.com/veronica.iva55/IulieAugust2009#5376409831736869586

O seara frumoasa,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Vero sunt rapitori bebicii tai!!!! Fata este o minune iar baiatul mi-a ramas intiparit pe retina mult timp dupa ce am inchis albumul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Miri, bravo mami !!! Felicitari !!!

grati , am vazut pozele de la mare. Dudu e asa simpatic sunteti o familie tare frumoasa

Vera , si cum spunea si grati , are copilul asta al tau niste ochi , iar domnisoara e o scumpa.

Elle, poate ar trebui sa te odihnesti putin daca tot esti in concediu, ca in curand o iei de la capatmai paseaza-i socrelei din treaba ,sau sa mai stea ea cu eva.

Noi ieri am colindat prin bucuresti dupa hainute pentru matei,ca a crescut pustiul meu .am luat si parchetul pentru apartament,alte cateva nimicuri si am pus ochii pe niste usi classen, nu mai visez altceva . cred ca imi mananca 5 ani din viata apartamentul asta in rest toate bune si frumoase,dar timp nu prea mai e .
revin cu intrebarea: ne vedem peste 3 saptamani la baby expo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Buna dimineata,
cafea?

Miri,
felicitari! Sa fie o sarcina usoara (deja ai antrenament la masurat glicemii, nu) si asteptam o fratioara pentru baietii tai! O sa fiti o gasca......mama-mama!

LalaD,
wow construiti! Nu ma mir ca are rabdare piticul. Are antrenament... daca aveti nevoie de demolatori venim noi.

Godzila,
frumosi copii aveti! Si frumoasa locurile alea.......Sicilia zici?

Ereena,
ce marime poarta Matei? Acum patru ani am reamenajat casa parintilor mei: geamuri, usi noi, incalzire centrala, baia nou nouta. A fost munca nu gluma dar la final...... iti face si mai mare placere sa vii acasa.

Chiar asa arata bine lista gravidutelor si uite, pleaca una vine alta, cool!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Neatza, poftiti o cafea

Vera, Ceska saru'mana.
Vera sunt deliciosi piticutii, doua minuni mici

Azi mergem la librarie pentru rechizite si manuale si o sa arunc un ochi sa vad daca se potriveste ceva si pentru pitic. Am nevoie de niste cartonase , stickere dar nu stiu daca voi gasi fix ce imi doresc.

Irina eu vin la baby expo dar in prima zi, la deschidere si pe fuga

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna dimineataaaaa!!!

Am intrat sa anunt ca mai exist sunt aici la birou, nu am murit inca si sper, de fapt, sa nu o fac
Oricum, daca ma voi impusca o sa o rog inainte pe sora-mea sa intre sa va anunte "evenimentul" sa ma veti vedea la stirile de la ora 5
Si cam atat despre mine.
eleni este bine, sanatoasa. i-am facut exudat faringian si a iesit ok. i-am facut IDR-ul si astept sa iau maine rezultatul si mai am sa-i iau copro
de luni va merge la cresa...
am mai trecut odata prin asta cu dimitrakis dar experienta de atunci nu ma face sa ma simt mai bine...
imi dau seama ce derutata si singurica se va simti in primele zile
fara mami, fara buna...
dar asta este situatia! Trebuie sa mearga si stiu ca se va obisnui in cele din urma iar asta este solutia cea mai buna pentru noi.

si, cat mai pot sa scriu pana sa sune telefonul...:


FELICITARI MIRIIIIIIII !!!!
Ce ma bucur pentru tine !!!! Ti-am mai pus o treapta la piedestal cu ocazia asta
cu mult drag!!!
Sa ai o sarcina usoara ca un fulg si un copil la fel de minunat si sanatos ca puiutii pe care ii ai !!!!!
Super! Si ma bucur tare mult ca esti din nou "activa" la zuze!!!

Elle, cu drag si mamica si fetita cu bubita la gurita. Saracuta de ea....

Am vazut niste fotografii dementiale....
Eliza, mor de dragul lui emma
Mai, tu ai o papusa vie acolo! Ce bine ii sta in costumasul acela de jeansi cu bulanasele ei... Le-am aratat-o si colegelor de birou si le-am zis ca adaca ajungi vreodata prin bucuresti cu ea , te anunt de pe acum ca ti-o iau in brate si ti-o pupacesc pe piciorusele alea grasane si dulci ale ei Sa nu-mi spui ca nu te-am avertizat...
Si, Vera... ce copii frumosi si atat de deosebiti ai! Fata asa bruneta, cu ochisorii ei superbi, cu perisorul ala ondulat... baiatul blond cu ochii albastrii un scump si jumatate Iar tu mami arati bestial !!!! M-au incantat tare si peisajele... Ce concediu frumos ati avut !!!

madalina, wow, o adevarata desfatare pe capul meu astazi cu atatea fotografii cu copii superbi !!! Ce mare s-a facut sofia!!! Papusica scumpa ce ochisori, ce obrajori, ce nasuc...
Stiu ca ma repet dar... este mortala si ea... !!!

A SUNAT TELEFONUL
SI VROIAM SA MAI ZIC SI DE DUDU AL GRATIELEI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciumpilika spune:

Buna ziua,

Ne mai cunoasteti, cred ca da !!!

Fetelor sunt intr-o mare incordare .....

David este de ieri "CRESAR" la cresa Titan IV,a stat acolo pana dupa pranz, la care mi-au zis educatoarele ca a mancat putin si cand am fost sa vad ce face pe la ora 1, erau toti in patuturi si plangeau in cor el, si inca vreo 10 copii.

Ma intreaba "Il luati acasa ca a cam plans si daca tot ati venit?"
L-am luat acasa, saracu, avea ochii rosii si suspina de numa, numa.

Ieri i-am dat cu el o jucarie de puls, un TWEETY, cand l-au adus sa il iau, el plangand de mama focului ma tragea tot spre camera cu patuturi si am crezul ca o vrea sa se intoarca, de unde el il pierduse pe Tweety pe la mijlocul camerei, am mers si l-a luat de pe jos si a plecat fara se se uite inapoi.

Azi este din nou acolo, nu vroia sa intre, plangea ca din gura de sarpe, el si toti ceilalti dar cand am plecat dupa un sfert de ora nu se mai auzea nimic. Astept sa vin ora pranzului sa ma duc sa il iau sa doarma acasa.

Sunt tare stresata, nu vreau sa va plictisesc sau sa va stresez dar va spun voua poate sunt persoane care au mai trecut prin astfel de experienta si poate au cate ceva de povestit.

Va

A si felicitari noilor gravidute sunteti neste curajoase.

Claudia mami de David Alexandru 28.01.2008


http://community.webshots.com/album/574024412GQxPWZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Help! Gaza mea a facut in dimineata asta de trei ori kk. Nu e diaree e o pasta ce ramane lipita de fundulet. Culmea e ca de fiecare data i-a dat drumul in scremete......
Am ramas fixata putin la intoleranta la gluten....

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

ceska, nu cred ca e de ingrijorat daca e normal scaunul. cat despre hainute, ii cumpar de 2 ani .ii mai vin si unele de 18-23 de luni dar mai rar iar la incaltaminte 23-25 depinde de firma.
acum e la el pat , isi canta. azi e a doua zi fara suzi . ieri am uitat-o la socrela si l-am dat 1 ora pe picioare pana a adormit, iar azi incerc sa il culc fara ,sa vedem.

Ciumpilika, nu stiu ce sa iti zic, poate cu timpul se va obisnui.

vad ca incep copiii cresa/gradi , eu nu am decat osingura gradi particulara ,care inafara de o casa frumusica si curata , esta la fel ca una de stat, o educatoare la 30-35 de copiii , asa ca nu stiu ce fac cu pruncul in ianuarie,cand ma intorc la munca

Lala, si noi tot in prima zi mergem, dar inca nu m-am hotarat daca dimineata sau dupa amiaza. cum mai e bogdan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ciumpilika, noi am trecut prin asta cu Marc. El a mers la gradi la 1,10 ani. A plans zi de zi dimineata la sosire timp de 1 luna incheiata. Dar, acolo sunt putini copii in grupa si educatoarele au timp de fiecare plangacios sa-l ia in brate, sa-l pupe, sa-l distreze si sa-l faca sa uite de necaz. Prima luna l-am luat la pranz, dar acasa nu mai vroia sa doarma. In a 2-a luna l-am lasat la program lung si a fost ok. Nu a mai plans deloc si a dormit din prima. Se va obisnui, totul e sa fii convinsa ca educatoarele se poarta bine si nu ii bruscheaza cand plang.


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput