Puiuti de Randunici 2008!! (305)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

luny-multumesc,va pup,noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

off maia imi pare f rau...trebuie sa fii tare pentru mami tau ,are nevoie de tine si doamen ajuta sa fie bine

valentina si ioana multa sanatate si parintilor vostrii...off imi este frica si mie pt soacra mea..am convins-o pana la urma ,cu chiu cu vai...a vorbit dana cu un hematolog la craiova si maine o interneaza...sper sa fie vorba de o anemie si acel rau de dupa operatie desi imi este f greu sa cred ca este asa...nu pot sa zic decat doamne ajuta sa fie bine si sa ne ajute DD pe toate cele cu parintii bolnaviori pt toti...

zoze arata f bine holuletul crengutei si spor la treaba daca-ti mai vine vreo idee sa modifici ceva
blankar doamne ajuta si sa ne dai de veste cat de repede poti...

acu' va las...mai vorbim va pup si va doresc o nopate linistita...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

clau sa ai o zi frumoasa si usoara maine la serviciu



RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

'neata...hop si eu cu sanioara...si cafea si capuccino si ceai si bombocino

Scot agitatele la treaba...

Haide Blankar!!! Nastere de VIS, bebe sanatos, frumos, voinic si recuperare cat mai usoara!!!

si mai scot cateva...chiar daca stau cu impresia ca dopul ala a fost urmat si de Anuska...

Haide Sovi!!! Hai cu nasterea de VIS, hai cu bebelina grasulina, sanatoasa si frumoasa!!!

Maia, Valentina, Ioana, multa sanatate parintilor vostri

Concediu placut plimbaretelor: Bubu, Luny, Mimo...si parca si Stela

Clau, o zi cat mai usoara si adaptare lina la noua etapa a vietii...osafiefoartebine

Servici usor si celorlalte harnicute: Kya, Olgu, Raluca, Valentina.

Simo, ma bucur ca ai terminat cu spitalul. Sa ai grija de tine si samburica.

Gudinde, CONCEDIUUUUU...sa profiti cat mai mult de el, sa te relaxezi, sa te odihnesti.

Clodute, imi inchipui ca e greu cu doi pitici dar e atat de frumos...te invidiez pentru cat de bogata esti. Nu te speria de cat de emotionala esti...este normal...tropaie hormonii in tine dupa nastere. Dar cand furtuna de hormoni se va linisti vei vedea ca de fapt esti o SUPERMAMA pentru puiii ei. Sunt minunati copiii in poze si galusca mititica si flacaul ce incearca marea cu degetul. Iar lucrurile ce le faci sunt deosebite, esti talentata si foarte foarte rabdatoare.

Si mai pup si Oltenia (Ramo, ma bucur ca in sfarsit cineva reuseste sa-ti care socrella la spital, Zoze, placut listuta, aprobat, placut pozele, in curand votat)

Salutam si Brasovul, Nicoleta, spor la impachetat, spor la achizitionat masina, spor in taticelea

si cam atat momentan din tara cangurului ce sare....sper sa revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

inca una si ma duc...ca vad ca sunteti tare vorbarete

din experienta mea cu facutul de bagaje...ajugem in Busselton, ne instalam la hotel, ducem bagajele in camera, eu ma apuc sa desfac gentile sa pun lucrurile prin dulapuri si... ma trezesc ca pe frigiderul de la hotel sunt 5 magneti animalute ca si ale lui Patrick de acasa...mister elucidat dupa compararea amprentelor dentare de pe ei...copchilu meu si-i pusese in rucsacul lui inainte de plecarea de acasa

Ultima zi in concediu, strang in viteza lucrurile din camera. Bagaje stranse, puse in masina, plecam spre casa. Pe drum ma loveste revelatia...am uitat papucii de casa ai copilului la hotel (cu tigger, prietenul lui winnie). Ma consolez cu gandul ca imediat ii ramaneau mici. Il mai intreb si pe barbat daca i-a strans el...el zice ca nu...eu sunt sigura ca nu am pus mana pe ei...ajungem acasa, desfac toate bagajele si intr-adevar nu ii gasesc. Azi, ma suna barbatul de la servici sa imi spuna ca papucii purandelului sunt in compartimentul din fata al rucsacului lui...cum au ajuns acolo habar nu am...cert e ca am mare ajutor la impachetat...manca-l-ar mama de Patrichel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Maia, Vali, Ioana Imi pare asa de rau! Doamne Ajuta!

Gecko vezi mah, ce de ajutor e Patrickelul, cum are el grija de bagajel! harnicutul

Am vazut si poze - Sof fericita in nisip, Sufletelul blond cu Klorane, Cretulinul inginer care ii arata Iuliei cum sta treaba cu fundatia casei ptiu, ptiu ca frumosi mai sunteti!

Gudinde ai vazut ce loc special ti-a croit Zozelici?
Ma intrebai de masina? Ne-am hotarat la un Mitsubishi Outlander. Oricum vroiam SUV ca masina de familie pentru drumuri la munte si la mare. Pentru oras raman fericita cu masinuta mea mica si fasneata.



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Azi dupa 2 se poate hotari bebe Marc sa vina pe lume?

Hai Blanka, Hai Marc!!!



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

'neata!!

Bine ai revenit-gecko! Ha-ha!! Prea tare pushtiul cu magnetii Unde fugi-hai cu povestirile din vacanta-cum fu?!

Din ciclul copiilor care-si pun si ei cate ceva in bagaje:pleaca o prietena la munte-singura,doar ea cu soatza,fara bebeloaie.Ce credeti ca gaseste in bagaj?! Hainute de copilash si-nu ea le pusese acolo..Ghici cine

Maia sa va dea DD putere,iar tatalui-sanatate!Of..

Ralu pentru noua jucarie!

Ramo ma bucur ca ati scos-o la capat cu soacra.Unde o internati-la 2? La cine?

Ma retrag la un dus..pe care nu l-as fi facut acum,dar mi-a varsat fi'miu-castronul cu cereale fix in poala Azi sunt croita sa ma razbun-pana la 12 nu-l aduc acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui zozela

'neata!!

Bine ai revenit-gecko! Ha-ha!! Prea tare pushtiul cu magnetii Unde fugi-hai cu povestirile din vacanta-cum fu?!


Fu bine...mai rau e ca fu...si nu ne-am intors singuri...am adus-o si pe cuana Candida cu noi acasa...spa ne-o trebuit...spa cu bulbuci candidosi am facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

mersi gecko pt cafeluta

da in sfarsit a reusit cineva sa o duca la spital ,stiam ca dana o va lua tare si va avea rezultate plus ca a sarit si al meu cu gura,a luat-o tare si nu a mai comentat nimic...de dimineata a facut iar nazuri,ca mai bine ar sta acasa ,in pat,o trateaza dana si o sa se faca bine...dana nu a stat la discutii cu ea ,a imbracat-o direct in pijamale sia zis ca nu sta in nici un pat decat in cel de la spital si gata cu discutiile astea de copil rasfatat..eu stiu ca ii este frica,are o fobie pt doctori,spitale dar ce sa-i facem sa o lasam sa moara in pat ,singura..off sper sa inteleaga ca ii vrem binele,plus si si azi avea dureri si tocmai am vorbit cu catalin la telefon si mi-a zis ca a vomitat de 2 ori pe drum...

zoze da am dus-o la spitalul 2 la dr badea,dana il stie f bine,i-a fost profesor ...

sper sa fie bine si asa cum am zis sa fie vorba de anemie si nimic altceva...desi cum a zis si catalin tare ne e frica sa nu fie f grav ,la cum arata...si la cat de rau ii este...




RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput