Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (90)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

eu cand il pun pe al meu la facut masaj mai bine sa il pui pe masa de tortura ca nu ii place sa faca masaj da nici sa ii fac si eu ma enervez si ii zic (pai da daca era vreo pitipoanca care sa iti faca masaj atunci stateai si cu altceva in sus sa iti maseze )si se enerveaza da eu sunt mai nervoasa ca el ca imi vine cateodata sa ii iau tot ce are si cu ce se lauda si sa ii tai tot si dupa aia il vad eu ca mie ori cu ori fara tot al meu ramane

29+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Lavi, felicitari, pe langa vestile bune o durere de spate acolo nu-i mare bai. Citeam la sept - oct ca e voie sa dai cu diclofenac, habar n-am daca e asa sa nu.

25 + Chiara Ada


Pai sotul m-a dat pe spate cu crema aia pe care am folosit-o cand m-a durut si piciorul....e si antiinflamatorie si anti durere, pe moment mi-a trecut...o sa incerc mai tarziu sa ma dau si cu spirt si cu altceva...sa vad ce o fi! daca nu...vad eu cum adorm...radea sotul de mine si a zis ca o sa adorm in fund ca alta sansa nu am...

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii puternica si mai ales fii fericita....Lavi, 29+mami de RaresCristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

mai fetelor pe mai traziu am sa va pregatesc un banc da astept sa vina sotul acasa ca el il stie mai bine

29+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Helo, dragelor
Eu am inceput sa ma obisnuiesc cu statul acasa, si oricum am atatea de facut incat nu am cum sa ma plictisesc Azi am facut o tura de shopping pentru casa mai mult si am luat pentru prima data ceva pentru bebelacii mei: 2 body si prosopele, simbolic as putea zice, dar e ceva totusi... O sa ma destrabalez dupa ce zugravesc si ma pastrez si pt baby expo, de ce sa nu recunosc.
Dienutze si eu beau o cafea pe zi ca am tensiunea f mica 9/5, 10/6... dar daca tu bei 2 si vezi ca tensiunea creste, ar fi bine sa reduci la una daca nu se poate altfel, si aia sa fie slaba si 'indoita" cu lapte... ai grija ca nu-i de gluma cu tensiunea in sarcina
Dankutza, noi doi suntem balante si este posibil ca baieteii sa fie tot balante daca vin pana pe 23 octombrie (ceea ce e foarte probabil, pentru ca atunci voi avea 35 sapt si la gemeni e ceva obisnuit sa se nasca mai devreme). Cunosc sagetatori si intr-adevar sunt oamenii cei mai energici si mai tonici din toti cunoscutii mei!
Lavinia, pleaseeee zi si mie ce crema, ca daca am citit in urma am uitat...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katyuscha21

mai fetelor pe mai traziu am sa va pregatesc un banc da astept sa vina sotul acasa ca el il stie mai bine



astept cu interes

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii puternica si mai ales fii fericita....Lavi, 29+mami de RaresCristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Pe mine deja a inceput sa ma doara la pasarica si ieri am observat ca nu mai are loc saraca in chilotii tanga pe care ii purtam pana acuma . O parte tot pe afara e ca mi-e si rusine cu ea asa mare si grasa.

Ramona,
30+ DOMINIC ANDREI
noi 3





stai draga linistita asa are sotul si el mai bine pe ce pune mana

29+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Avalon
[Lavinia, pleaseeee zi si mie ce crema, ca daca am citit in urma am uitat...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 27+


Ava, ma bucur tare mult ca incepi sa te obisnuiesti cu statul acasa. Ti-am zis eu ca pana la urma va fi bine! Crema se numeste Antiflebitic MK crema costa numai vreo 15 RON. Am mai zis, ca la picior mi-a facut tare bine, pentru ca e calmanta! Si e pe baza de diclofenac si nu mai stiu ce! ca acum imi e lene sa caut prospectul...dar e buna! mai ales ca nu e nevoie sa apelez la calmante pe cale orala

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii puternica si mai ales fii fericita....Lavi, 29+mami de RaresCristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Buna fetelor,
am fost la eco azi si ati avut dreptate, totul e ok, bebe masoara exact cat trebuie , lichid este , colul e 3,5 cm si inchis. Asa ca m-am linistit, se pare ca moasa a masurat aiureli cu centimetrul acela.
Ma duc sa citesc din urma, un la toate , revin mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

RAMONA sa stii mamica ca nu esti singura cu problema asta si eu ma aflu prin fetele astea care nu le mai vin chilotii ca astnoapte mam enervat si mi iam dat jos da sotul ma intreaba ca ce fac si eu ii zic ca "hai ca eu ma dezbrac tu pregatestete ca treci la aparat"cea mai ras sotul de mine zicea ca sunt grasa si eu ii zic nu cas gravida

29+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui christinam

Buna fetelor,
am fost la eco azi si ati avut dreptate, totul e ok, bebe masoara exact cat trebuie , lichid este , colul e 3,5 cm si inchis. Asa ca m-am linistit, se pare ca moasa a masurat aiureli cu centimetrul acela.
Ma duc sa citesc din urma, un la toate , revin mai tarziu.

24 + , mamica de David 5 anisori

ma bucur tare mult pentru tine...sa speram ca nu vor mai fi motive de ingrijorare

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii puternica si mai ales fii fericita....Lavi, 29+mami de RaresCristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput