Burtici de prunci pretiosi Mar-Apr 2010 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


dayanara multumim pt urare!

ALBUM
POZE RECENTE

8 si 4 maselute
Ioana creste mare

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 6+ - IUSTIN/IUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samaria spune:

Alina,urari speciale de: sanatate si sa cresti mare si cuminte si tot asa de frumoasa,anume pentru iubita Ioana,sa va dea Dumnezeu sanatate si voua,sa o cresteti sanatosi si sa fiti fericiti impreuna!


Maria 9+
Mami de Sammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

salutare!
danmin nu-ti fa probleme cu greutatea si mie, dupa vreo 2 luni cantarul imi arata 3-4 kg n plus si acum, imediat intru in luna a 4-a si am doar 2 kg in plus fata de momentul conceptiei. Cred ca in primele luni retinem apa mai multa, plus anumite pofte pe care acum nu ca nu le mai am, dar incerc sa ma abtin si sa-mi administrez corect mancarea, unele alimente nu au nici un aport nutritiv (ex. dulciurile). Totusi, mai scap si eu la alimente nepermise, dar cu masura. Si cred ca un lucru care ajuta foarte mult e apa consumata cat mai mult.
Eu sunt superfericita pentru ca aseara am fost la urgenta, ca iar am avut o mica scurgere (vasul acela de sange care s-a spart saptamana trecuta isi tot face de cap si ma mai sperie) si am dat peste un medic tanar si super amabil care mi-a facut ecografie si mi-am vazut puiutul in activitate. Intai si-a bagat manuta in gura, apoi a dat bine din picioare, i-am vazut imima pulsand si mi-a facut cu mana (asa am vazut 5 degetele scumpe foc). Nu va spun ca m-am topit si am iesit din spital ca de la discoteca, adica fericita si cu o logoree...
ellanik eu ma dau cu crema de pe la inceputul sarcinii, mai alternez cu ulei de bebe, dar cel mai mult imi place untul de corp, ca e mai gras, incerc sa nu uit dupa baie sa ma dau. Si inca ceva ce stiu de la alte mamici, stau cu sutien non-stop, ca sa nu se lase sanii (mai ales ca eu ii avea o idee mai dezvoltati si inainte), oricum , inca nu mi-am schimbat sutienele, cu toate ca imi par mai grei sanii.
Pentru burticile "mai incepatoare" (nu stiu cum sa va zic), prima ecografie la 5-6 saptamani, dar nu se vedea decat sacul, urmatoarea la 10 saptamani si se vedea tot.
Zilele astea trebuie sa dau si eu o raita prin magazine, ca nu mai pot sa-mi inchei nici un pantalon si imediat vine toamna. Sper sa gasesc chestii moderne si frumoase, ca mie nu-mi plac salopetele.
Pupici

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samaria spune:

Si un sincer "La multi ani!" si celor ce poarta numele Teodora,fiindca e si ziua lor!!!

PS:stiati ca "Teodora"/"Teodor" inseamna "darul lui Dumnezeu"? Foarte frumos,nu?

Maria 9+
Mami de Sammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanik09 spune:

La multi ani tuturor cu nume de Ioni !

Eu m-am gandit ca daca va fi fata se va chema Sofia, iar ca baiat Sebastian. Si, apropo de ziua de azi, probabil il/o va chema si Ion/Ioana. Eu si boyfriend-ul suntem Ioni

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

eu nu m.am decis , dar o idee am, daca va fi fata silvana/aroa, iar baiat - iker sau igor

stiu ca aseara Msymo a fost la eco , ma intreb daca e ok

roxana 8+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanik09

Buna dimineata !

ce faceti, fetelor, inca dormiti ?

Rebiana, felicitari pt o noua saptamana !

4+

Sar'na! Sarcina usoara si tie!



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact
Rebiana27 FELICITARI! pt cele 11 sapt. Sa o tii tot asa pana la 40 de sapt (sau cand vrea bebele sa se nasca).

Doamne ajuta!! La fel iti doresc si tie, Alina, sa ai parte de o odisee cat mai lunga iar baietelul din burtica sa-ti fie sanatos!



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

ce faceti burticutze?

din cate stiu eu azi nu se serbeaza ioana/ion, este taierea capului sf ioan botezatorul, nu e zi de serbat, asa cum nici in vinerea mare nu se serbeaza nimic, este post ... cred ca nu vb prostii

joi ma duc la TT la Giulesti, are cineva idee cam cat m-ar costa?

va poop

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Fetelor, am ajuns in sfarsit acasa. Ce bine e sa fii acasa. Drumul a fost foarte foarte lung, a fost greu sa stau in fund atata timp. Si am mancat somon Cand l-am vazut in farfurie pur si simplu nu am putut sa ma abtin. Nu am mancat decat cateva bucatele dar acum stau cu ceva stres...

Va pup, ma duc sa ma culc ca nu am dormit cred nici o ora in ultimele 36 de ore.



13+, John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006)

Mergi la inceput