Burtici de prunci pretiosi Mar-Apr 2010 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

'Neata!
Nu mi-am dat inca cu crema ca sa previn vergeturile dar o voi face sigur atunci cand incepe burtica sa se vada. Mi-au ramas cateva de la sarcina cu Luca si nu mi-as dori altele noi. ellanik multam' pentru pontul cu crema din extract de arnica pt picioare umflate. Mi se umflau atat de rau incat plangeam de durere, in ultimele doua luni de sarcina, si-as vrea ca la sarcina asta sa contracarez cumva.



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Azi am intrat in a 11-a saptamana!!!



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanik09 spune:

Buna dimineata !

ce faceti, fetelor, inca dormiti ?

Rebiana, felicitari pt o noua saptamana !

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samaria spune:

"Neatza!
Cred si eu ca lumea doarme,doar e weekend si sarbatoare,nu?

La multi ani tuturor celor care isi sarbatoresc ziua numelui,sa va dea bunul Dumnezeu multa sanatate si bucurii!!!

Va pup cu drag pe toate si astept sa va treziti sa stam la o ,sau la un fresh de ce vreti voi sau la un...pahar de vorba!

Maria 9+
Mami de Sammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ella bine ca ai adus aminte de creme , eu oricum ma dau cu ulei de masline ca altele nu fac fata in caz de vergeturi



roxana 8+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danmin spune:

Buna dimineata fetele,
Azi am fost f puturoasa..si mai dormeam, dar m a sunat bunica ca mi a facut chiftele si sa ma duc sa le iau. Aveam pofta de ieri.

M am trezit usor indispusa deoarece pe buza de jos mi a aparut o umflatura usor dureroasa. Am mai facut chestia asta de 5-6 ori in viata si de fiecare data mi a aparut dim dupa ce noaptea am facut un puseu de febra. M am interesat pe net de herpes, cu toate ca nu arata ca herpesul, si am citit ca herpesul de la gura nu afecteaza BB ul.
Luni, o sa imi intreb doct, dar...asta mai imi trebuia. Offff


Poopici pt toate fetele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:



Buna, burtici!

nibi_niki si eu as dormi non-stop' , iar dimineata cand ma trezesc (6:30-7, at imi da Ioana trezirea, ca eu as fi dormit mult m mult) parca as m dormi, dar nu pot de Ioana.
Rebiana27 FELICITARI! pt cele 11 sapt. Sa o tii tot asa pana la 40 de sapt (sau cand vrea bebele sa se nasca).
roxanik09 eu nu dorm de la 6:30, am m stat in pat pana la 7:40 (as fi stat m mult, dar Ioanei ii place sa stea numai in baie , tb sa o pazesc..i-a peria de wc si o baga in wc ).
Am mancat dimineata si m aveam un pic, si dintr-o data m-a luat greata , am baut compot si parca mi-am revenit, apoi la 9:50 am mers la biserica sa o impartasesc pe Ioana, si iar m-a luat' starea de rau, abia stateam pe picioare (m-as fi dus m tarziu, dar nu m avea stare, Ioana..de fapt vroia sa doarma), si am m stat si 1 h in biserica pana am impartasit-o ..credeam ca nu m vine mom, asa de rau imi era . Cand am ajuns acasa am m baut o cana de compot si acum parca imi e m bine..off, chiar nu m pot, in fiecare zi greata, greata, greata ..rezist, ce sa fac, la cat de mult imi doresc bebele.
samaria multumim pt urare!

Urez si eu, deasemenea:

LA MULTI ANI, tuturor celor care poarta numele Sf. Ioan Botezatorul!



ALBUM
POZE RECENTE

8 si 4 maselute
Ioana creste mare

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 6+ - IUSTIN/IUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanik09 spune:

Referitor la vergeturi : eu am niste vergeturi oribile, pe coapse si solduri si chiar la baza genunchilor, inca din adolescenta. Eram foarte slaba, iar mama m-a dus la un doctor care s-a apucat sa-mi dea nu stiu ce vitamine pt sportivi si injectii cu decanofort care cresc masa musculara. M-am ingrajat brusc 5 kg, dar le-am si dat repede jos (atunci s-a potolit si maica-mea).
Nu am scapat de ele nici pana acum, sunt in continuare rosiatice, doar unele s-au facut albe. Credeti-ma, am incercat toate cremele, de la cele mai ieftine la cele scumpe. Nimic nu a dat rezultat.
Am aflat ulterior ca doar un tratament in timpul procesului de crestere, ingrasare, sarcina, etc - orice etapa a vietii care presupune crestere brusca in greutate - poate avea rezultate in sensul de a nu aparea la fel de multe sau chiar deloc.
Dintre toate cremele incercate, doar una de la elancyl a avut ceva efect.. (sper ca nu e o problema ca am spus numele firmei ), dar nimic spectaculos.
Ideal ar fi sa luati fiole de colagen si elastina si sa frecati cu solutiile astea zonele afectate, dar asta mai tarziu in sarcina. Oricum, interesati-va daca nu sunt daunatoare.
Stiu ca sunt unele creme care sunt interzse pe perioada sarcinii deoarece nu se mai vede bine la ecograf, aceste creme avand efect de "pelicula".


4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanik09 spune:

Ia sa vedem noua semnatura

4+
<object width="120" height="180"><param name="movie" value="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=&year=2010&month=5&day=4&babycount=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=&year=2010&month=5&day=4&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed></object>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

La multi ani celor care.si sarbatoresc numele, Ion si Ioana!

samaria chiar ma intrebam ce sfant e azi, apoi am vazut ca a scris ioanact

stiu ca e devreme dar in afara de Ioana si baby angel cu martin/martina, v.ati gandit la nume, cam ce v.ar place?

roxana 8+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput