Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Si la mine e la fel,dar nu curge propriu-zis..mai degraba atunci cand ma dau cu crema pe "dansele" ,deci la stimulare apare secretia respectiva...
Apropo de asta am vazut ca sunt tot felul de ceaiuri pt.stimularea lactatiei..oare e vreo regula de cand trebuie sa incepi sa bei ,daca vrei sa faci asta?!

miany
29+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona9999 spune:

vai fetelor ce noapte agitata...........

Katy, imi pare bine ca nu s-a intamplat nimic, acum odihneste-te bine

Simina, ai vazut ce descurcareatza si norocoasa ai fost. Bv. Asteptam cinste acum

Lavi, imi pare bine ca ti s-a refacut piciorusul.... cat despre mancare, sotul meu cateodata chiar are mimica cum ca nu-i place mancarea, adica e adevarat, da ce sa-i faca , daca el e ft fitzos si pretentios, iar mie nu imi iese chiar meregu extraordinar totul?? Asta e. Speram acum ca bb sa nu-i semene lui tati...la acest aspect

Bun venit niolor gravi la noi in odisee. sarcini usoare si bb-i sanatosi



cea mai fericita cu 29+
sa fim sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Mussica,multumesc ca ti-ai deschis sufletul in fata noastra. Intr-adevar, esti foarte curajoasa, imi place ca emani optimism, si, nu stiu cat ajuta, dar vreau sa-ti spun ca imi parefoarte rau sa aud prin ce ai trecut si prin ce treci. Este foarte greu cand persoanele din jur ne dezamagesc,tradeaza,ranesc, dar este tragic cand o face cel pe care il iubesti mai mult decat orice....
Ma bucur ca esti alaturi de noi si sper sa fim alaturi de tine de cate ori va fi nevoie!


LauraG, imi pare foarte rau sa aud ca ai DG....Atata timp cat il vei tine in control( prin dieta, medicatie sau ambele variante), totul va fi bine, bebelusul nu va fi afectat, iar , dupa nastere, nu va mai fi nici urma de diabet! Stiu ca numai asta nu iti trebuia, dar totul va fi bine!!!
Eu nu voi avea rezultatele pana pe 1 Sept, toti de la clinica sunt in vacanta.

Jay, si la clinica la care merg eu testul pt DG este un test obligatoriu si, daca rezultatele nu sunt bune, se face testul de 3 ore. Nu am fost nici macar plinuta, dimpotriva, nu am avut diabet, chiar am facut testul de glicemie provocata in Feb, rezultatele au iesit foarte bune.
Doctorul meu mai spunea ca, in timpul sarcinii, datorita ingrasarii rapide se declanseaza acest diabet(una din cauze-probabil cea mai plauzibila in cazul meu...mi-a iesit glicemia vreo 200). Nu sunt simptome,dar sunt riscuri atat pt mama, cat si pt fat, riscuri care dispar complet daca se respecta o dieta si este controlat prin medicatie. Dispare imediat dupa nastere.

Katyusha, imi pare foarte rau sa aud ca nu te simti bine....sper ca e de la oboseala, eventual rinichi,cum spuneau fetele. Nu poti merge la un cabinet particular?

Miany, o mie de pupacei pt tine, cum te-ai gandit tu la mine!!!! Mai ce cuscra valabila am, am stiut eu cu cine sa-mi combin fata!!!!

Shtephy, acum inteleg de ce te iubesc eu atat de mult: esti fan Dinamo! Am obs de mult ca emoticoanele e doar steliste, care este Da' tot Dinamo-i fruntea!!!!

Andre, am baut azi o cafea de mi-au sarit capacele cat de tare era si binainteles ca m-am gandit la tine!!!

Monis, nu mai bag si somn de frumusete, ca m-oi face prea frumoasa! Am dezertat de la pozitia de orizontala, umblat vreo 4 ore prin magazine...si acum sunt super bine dispusa! Bine ar fi sa pot sa ies in fiecare zi! Tu cum te mai simti?

Simina, felicitari pt rezultatele deosebite!!! Dar sunt sigura ca ti-a suflat Maya.....

Mariandreai, felicitari pt domnisoara!!!


Edelyia, felicitari pt sapt 27, trimestrul 3 e in prag!!!


Mihamora, Crlp, trageti chiulul si nu e frumos!!!!

Simona, unde esti? Intri, spui cateva vorbe, apoi dispari pt o saptamana....ia treci aici, la palavrageala!







Lumi 28+ cu Alexa Annabelle Denise


http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Mariaandreai felicitari pentru si pentru numele ales, foarte frumos!

Ramonika ala intr-adevar este colostru.. dar stati linistite mai fetelor, asta nu este o garantie a veti avea sau nu laptic dupa nastere...numai atunci o sa vedem cu adevarat cum sta treaba

Miany asa se spune, ca din luna a 7a se merge de 2 ori la control..dar eu nu am fost chemata nici prima data, nici acum..
acum sunt curioasa cum vor decurge lucrurile, ca merg pe 10 sept, apoi probabil la inceput de oct si o sa vad cand voi fi programata la cezariana..undeva sf de octombrie...cine stie...depinde foarte mult de medic zic eu..

merg sa-mi fac o salata..ca mi-e fomica..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


29+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Ia uite, Simonica mea e prezenta!!!

Elenic, bine ai revenit! Imi pare rau ca nu te-ai simtit bine in vacanta.....

Lumi 28+ cu Alexa Annabelle Denise


http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard




Miany, o mie de pupacei pt tine, cum te-ai gandit tu la mine!!!! Mai ce cuscra valabila am, am stiut eu cu cine sa-mi combin fata!!!!



Lumi 28+ cu Alexa Annabelle Denise


http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard







Lumi te-ai apucat sa faci trusoul norei?! sa stiu ..sa nu ma las mai prejos...

miany
29+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona9999 spune:

Simona, unde esti? Intri, spui cateva vorbe, apoi dispari pt o saptamana....ia treci aici, la palavrageala!





Lumi 28+ cu Alexa Annabelle Denise


http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard




[/quote]





M-ai prins Lumi. ma bucur ca te simti mai bine. Cand mai dati vesti din astea parca mai iau o gura de aer

Dar de azi dim netu merge tare prost. am mai incercat sa mai scriu vreo 2 mes, dar fara succes. Asa ca cateodata ma multumesc daca pot sa va citesc. Nu va suparati pe mine. Asa as mai sta la vorba cu voi...da ori nu merge netu, ori am treaba....asta e. O sa ma straduiesc mai tare

Si mai e si motivul ca incepeti sa ma faceti "ïnvidioasa" : ba incepe sa va curga colostru, ba v-ati luat lucruri frumoase pt bb.....

Si eu nu am inca cu ce sa ies la rampa, inca, asa ca, stau in expectativa

Sper ca nu m-ati luat in serios tare, mai ales ultima parte

Pup

cea mai fericita cu 29+
sa fim sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

merg sa-mi fac o salata..ca mi-e fomica..



Tocmai ce am devorat niste merdenele si eclere!! Acum vii tu cu salata! Pai e frumos, sa ma faci sa ma simt asa de vinovata!?

26+ astept pe Ingrid Alexandra pe 30 noiembrie! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard




Shtephy, acum inteleg de ce te iubesc eu atat de mult: esti fan Dinamo!



fata cu picioarele perpendiculare pe sol.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Miany, nu m-am apucat de trusou, cand ne apucam, cumparam cam tot o data. Mi-am luat mie niste chestiute, si in rest, pt casa.

Simona, nu cred ca trebuie neaparat sa vii cu super-mesaje....mai stam si noi la o barfa mica, ne mai destindem, ne mai omoram timpul impreuna.

Lumi 28+ cu Alexa Annabelle Denise


http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput