Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenic spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui elenic

M-am gasit si eu scriu la sfarsitul capitolului ... asa ca ma repet:

"Am revenit, nu am avut timp sa va citesc din urma, poate ma puneti voi la curent cu noutatile.
Ce mai faceti, ce se mai discuta?

monis ai luat notite?

Pupaturi la toata lumea "


23+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze



Hehe, bine ai revenit, cum a fost?
Am luat... ceva notite, dar sunt fete care au luat toate notitele . Oricum, pe contul comun sunt carticele si documente noi. Si vezi ca exista acum si un cont nou pe yahoo, cu acelasi user si pass ca la gmail, unde s-au pus documente.


monis 30
acum si cu poze



Bine v-am gasit! Mai bine nu ma intreba cum a fost... sa NU mergeti vreodata in Paralia - Grecia! Atat pot sa va spun...
Am avut insa 2 zile minunate, am facut 2 excursii: una pe o insula superba si una la Meteora. In rest... tiganie, mizerie, apa marii nasoala, conditii naspa samd. Dezolant!

monis, am vazut ca tocmai ai scris ca te simti mai bine, s-a intamplat ceva???

Eu nu am intrat inca pe nici un cont comun (in afara de picassa), poate ma indrumi mai cu amnuntul...


23+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenic spune:

Fetelor, am si eu o intrebare. De vreo 2 sapt o simt zilnic pe buburuza mea cum misca, de cateva ori pe zi, dar uneori simt destul de jos, sub buric, mai spre veve asa... e ok oare? sau e cazul sa iau legatura cu dr? luni am oricum programare.
Sunt panicata pt ca o prietena buna de a mea a pierdut o sarcina la 5 luni jumate tocmai din cauza asta, i s-a deschis colul...

23+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
stai linistita, numai semnatura a disparut, nu si matzele...


Sa inteleg ca ne pregatesti semnatura noua? adica cu saptamani, si carucior si numele printesei?


la faza cu numele m-ai lovit...

nu pregatesc nici o alta semnatura. e in legatura cu ce ziceam nu de mult pe aici, ca "anonimitatea" asta de pe forum nu mai e asa anonima pe cum as vrea, iar pisicile ma dadeau de gol, asa ca... le-am scos. si oricum nu cred ca stateau prea multi sa le admire...
nu stiu voi, insa pe mine ma enerveaza cand vorbesc cu cineva (colegi, de ex.), ii spun o noutate, iar acea persoana zice - aaaa, dar stiam; - de unde?; - de pe forum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Buna, iubitele mele!!!

Astazi nu am mai intrat ca am plecat in oras....am luat pranzul cu baby al meu, el s-a dus la munca, eu prin magazine. Intotdeauna face bine la psihic o "terapie prin shopping". Din pacate nu prea am cumparat prea multe, dar a fost bine sa fiu cu picioarele perpendicular pe sol Am "ochit" un restaurant hawaiian, asa ca am rezolvat si cina pe ziua de azi!!!!


Lumi 28+ cu Alexa Annabelle Denise


http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenic
Bine v-am gasit! Mai bine nu ma intreba cum a fost... sa NU mergeti vreodata in Paralia - Grecia! Atat pot sa va spun...
Am avut insa 2 zile minunate, am facut 2 excursii: una pe o insula superba si una la Meteora. In rest... tiganie, mizerie, apa marii nasoala, conditii naspa samd. Dezolant!

monis, am vazut ca tocmai ai scris ca te simti mai bine, s-a intamplat ceva???

Eu nu am intrat inca pe nici un cont comun (in afara de picassa), poate ma indrumi mai cu amnuntul...

23+
www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze

Contul comun este
nov.dec2009@gmail.com
sau
nov.dec2009@yahoo.com
cu aceeasi parola de la picassa

N-am avut nimic altceva decat "sindrom de trim III" cum la-m poreclit pe aici, niste migrene si stari mai proaste, dar par sa treaca
Imi pare rau ca ai avut asa experienta cu Paralia... din fericire Grecia e mare-mare si sunt multe locuri geniale... pentru viitor

monis 30
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenic

Fetelor, am si eu o intrebare. De vreo 2 sapt o simt zilnic pe buburuza mea cum misca, de cateva ori pe zi, dar uneori simt destul de jos, sub buric, mai spre veve asa... e ok oare? sau e cazul sa iau legatura cu dr? luni am oricum programare.

eu dintotdeauna l-am simtit pe bebe in chiloti dar la consultatii daca e ok, de ce sa-mi fac griji?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

ramonika,
si mie imi curge ceva asha cum a spus monis.
are o culoare usor galbuie si putin lipicioasa, dar este ceva normal..nu te alarma..lapte o sa-ti curga la cateva zile dupa nastere.
ce curge acum poarta denumirea de COLOSTRU.



lorelix 29+ TRIMESTRUL III sa fie SANATOS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Citat:
citat din mesajul lui elenic

Fetelor, am si eu o intrebare. De vreo 2 sapt o simt zilnic pe buburuza mea cum misca, de cateva ori pe zi, dar uneori simt destul de jos, sub buric, mai spre veve asa... e ok oare? sau e cazul sa iau legatura cu dr? luni am oricum programare.

eu dintotdeauna l-am simtit pe bebe in chiloti dar la consultatii daca e ok, de ce sa-mi fac griji?


Da, cred ca totul depinde de unde are manutele si picoarele, ca alea se simt cel mai tare. Si pe mine ma gadila in tot felul de locuri indepartate de mijlocul burtii

monis 30
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorelix

ramonika,
si mie imi curge ceva asha cum a spus monis.
are o culoare usor galbuie si putin lipicioasa, dar este ceva normal..nu te alarma..lapte o sa-ti curga la cateva zile dupa nastere.
ce curge acum poarta denumirea de COLOSTRU.



lorelix 29+ TRIMESTRUL III sa fie SANATOS!


pai tocmai de asta intrebam, ca la mine are aspect de apa... nu stiu ce-o fi, insa macar bine ca e ceva activitate pe acolo... ca si eu imi doresc sa alaptez, in primul rand pt. sanatatea lui bebe, dar si din motive financiare si de puturosenie, de ce sa nu recunoastem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua burtikutze

Monis m-am trezit pe la 10.30 da nu deschid pc-ul imediat
Azinoapte am avut parte de primul carcel si a fost oribil..am sarit ca arsa din pat....si pot spune ca si acum ma doare putin gamba...

Elenic eu ti-am zis ca am fost anul trecut in Paralia si a fost oorbil...vorba ta ..noroc cu excursiile alea.Eu am si gatit atunci ca era mancarea ff scumpa si oribila



28+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput