Spiridusi de Ianuarie- Februarie 2006 ( 332)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

BumbiiAlina este vecina aici cu mine...la cateva blocuri distanta si am mai vazut o de multe ori, adevarat ca acu vreo 2 luni cred....arata la fel de bineiar Ayan un frumos....

cat despre examen nu dadeam in fiecare an pt ca tot timpul luam note bunicele si atunci aveam post 3 anidar e adevarat ca nu mai am stres m am linistit acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Cosmi, buna metoda ta, eu la engleza si franceza nu am pus-o sa lucreze. Nici nu m-am gandit de altfel. Engleza a mai facut in vacanta ca a avut cursurile Cambrige si s-a dus din 2 in 2 saptamani. Franceza ....
Bumbi, te cred ca iti e dor de Edi..mai este putin si il ai langa tine.. Cred ca ii va fi dor si de bunici lui...mai ales ca s-a invatat acolo. Deci el e vorbaretul nu?
De Anasebe sau Alina nu mai stiu nimic. Poate fetele au numerele lor sa ti le dea sa te intalnesti cu ele.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ursoaica

Multumesc Maraki ... cand o vrea se prinde ...

Maraki Stadionul "Iolanda Balas Soter" era inainte Stadionul "Tineretului", vis-a-vis de Muzeul satului, pe la Casa Scanteii. Si are intrarea chiar vis-a-vis de Strandul Tineretului.
Acum nici Stadionul "Iolanda Balas Soter" nu mai este stadion pt ca a ramas doar pista de atletism pe el, rugby-ul a fost luat de federatia lor si a fost inchis.
Cam asta evolutia stadioanelor la noi in tara devin terenuri proprii si unice, adica un singur sport pe ele, nu mai exista notiunea de complex ...
... afara din tara se cauta evolutia la noi involutia...

Gata ca v-am stresat destul.



Ursu, gata m-am lamurit Pe Tineretului mergeam pt. antrenamente la handbalAcolo mi-am pierdut si geaca mea preferata din raiat bej

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Bianca imi aduc aminte ca ai avut anul trecut poza cu Nicolaescu, era ministrul sanatatii pe atunci...de Tabara nu mai spun ca parca ieri am scris la tine in drop ca stai langa un OM Ce repede a trecut timpul Nu mai dau amanunte pe forum de problema aia, intelegeti fetelor de ce...
Irina unde esti? Baga si tu poze sa te vedem gravi
Silvie te pregatesti pt maine? Vine cineva la voi?
Bumbi, am vrut eu sa zic ca este pe Lipscani...
Giova abea astazi am vazut-o pe fetita care o are mama ta in plasament, pana acum eram convinsa ca este fata cealalta...

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

hei, "duamnelor" ce faceti? shomatzi???

vroiam sa va intreb de ieri: mai sunt pitici care mananca supa strecurata sau mai bine zis ca un truc le faceti supa crema de legume - toate legumele pasate??? mai nou, noi asa procedam...e ca o supa-sos-crema de legume....cu paine...nebunie curata!!!

mai beau spiridusii cu biberon? noi da!!! 350 ml seara la culcare, cu cereale nestle - noapte buna!!!

eu mi-am terminat treaba si pe ziua de azi pe aici. acum mai am 30 minute si plec acasa.


nu stiu cum sa faca acuma. am o dilema - as vrea sa fiu atenta cu tanti ca a stat miercuri seara cu sebi - sa-i dau bani ( vecina mea ii da 50 lei - mie sincer mi se pare cam mult si nu as vrea sa o obisnuiesc asa, daca mai apelez la ea doua-trei seri se strang ceva banuti )sau sa-i fac un cadou ( un parfum - am unul nedesfacut de la avon si o punga de cafea )????

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am ajuns cu bine, am plasat copiii, acum a venit Clau de la birou si plecam la cumnata in vizita.

Bumbi si la noi e 50 lei la bona, daca sta o seara cu copiii. nu e mult mai ales pt. cineva care vine ocazional. la tine ca sta tot timpul...nu stiu ce sa zic, sa nu se invete prost....ii dai mai mult la salariu si o mai chemi de cateva ori in luna respectiva, sau un cadou...dar un parfum nu e mai mult de 50 lei?
Noi nu mai bem din bibe de mult, nici mancare strecurata sau blenduita. e ca un om mare la mancare, ce mancam noi papa si el, am inceoput sa-i mai dau si de porc, carne slaba si putina, e drept.

atat am citit, plec ca ma asteapata Clau jos.
pe maine.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Silviaaaa ce gatesti bun de nu intrii pe la noi? Trebuia sa te cheme si Ioana ca te-ai nascut in zi cu sfinti
Bumbi, si Dani bea din biberon (el spune bibiron si asa imi place cum suna ca nu vreau sa il corectez si de fiecare data ne radem de el ), bea cam 250 ml- maxim 300 ml lapte cu o lingurita nesckuick. De cate ori trecem la raionul de cereale de bb imi spune ca si el a mancat dinalea cand era bb (i-am spus eu odata si a memorat).
Blenduite nu mananca de la cateva luni (8-9). Mai afce el figuri ca alea nu ii plac (ceva legume din ciorbe ) si baga degetul sa le scoata . Sau daca ii bag in gura mazare de ex...(pe care o uraste) baga mana in gura si o scoate afara . L-am tot prostit ca daca va manca morcovi va vedea bine ca si Rila Ieurila si acum nu mai face figuri la legume. Cel putin deocamdata. Si azi am avut ciorba de perisoare si am taiat leumele cu mixerul asa fasii si le-a mancat fara sa comenteze.
Faza e ca ma enerveaza in ultimul timp..cand il chem la mancare spune : " Iar mancare? Toata ziua mancare manacare. Eu nu vreau sa mananc...si bineteles ca incepe sa maraie. . Si nu mananca decat de 3 ori pe zi...eventual dupa -masa cate un fruct ceva...sau inchetata.
Copilul meu zici ca e moldovean la unele expresii. Nu imi vine acum in minte cuvintele dar cand imi amintesc va scriu. Zici ca l-am facut cu un moldovean .
Giova, distractie frumoasa acasa si pt maine .
Maraki, inteleg de ce nu mai vrei sa scrii. Uneori si eu am unele retineri de a mai scrie ca stiu ca suntem citite si comentate cat cuprinde. Si faza e ca se citeste pe diagonala si se intelege vertical .

Noi am fost afara in parc...eu mi-am dus caietul cu legi ce mi l-am facut si am supravegheat copilul. Dar pe la 19.30 am venit sus ca a inceput ploaia. Sandra a fost si ea in parc...cu pisica...care e mascota parcului. Si ieri a dus-o .
Am un somn in mineeeeeeeeee.......


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

E a doua zi in care Dani nu s-a atins de calc .
I-am spus ca nu mai are voie pe calc de azi inainte (de ieri). Eventual mai incolo..cand uita si nu mai e asa maniac cu calc.
Deci se poate...daca eu vreau .
Ma bag sa vad un film si la somn cu mine.
Noapte buna

P.S. Asa dulce a fost acum..are un ursulet pe care daca il apesi pe mana canta si i se aprind niste lumini in obraji si Dani ma intreaba:
"Mami ,ursuletul asta de ce canta cu obrajii?"

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bonsoir fetelor, sory ca ma cam shomat dar am fost super prinsa cu amenajarile si cu gatitul shopping si restul.
Irina ca tu ma intrebai ce amenajari facem, nu demolam nimic dar tata si-a adus tot felul de scule si am profitat ca montez draperile sa pun si eu perdelele ca oamenii ca le aveam prinse cu ceva dispozitiv la fiecare geam ca asa era aici . Am mai pus si in baie perdea la dus complicat tare si scumpe ca dracu toata numai la baie cu tot dispozituvul si perdeaua fost 75 de euro , am mai pus cuier, rafturi in toata debaraua si uite asa toata ziua am mesterit.
Maraki de ce chestii nu vrei tu sa ne zici ca nu am inteles . cand incepe gradi la voi?Eu trebie sa ma interesez exact ca eu stiam ca in 3 JP zice ca a auzit ca in 2 sa nu ratam startul.
Bianca ca ma intrebai de pregatiri fac ciorba de burta acum o fierb ca am gasit numai din aceea cruda si eu pun carne de vita multa si legume si leustean ...abia astept sa fie gata . O sa mai fac ceva tort dar pe duminica cand e ziua lui Jean ca de obicei luam startul e ziua mea si de ziua lui eram cam rasuflati asa ca acum am zis ca tortul ramane pe ziua lui. In rest vad eu ce mai bucataresc ceva la cuptor fara aperitive si prostii prea multe ca de cand ma venit intr-o spatmana de halit cu ei mei am pus 2 kg ca am tot gatit pt ei si asta mi se intampla.Maine cred ca mergem la Reims la 80 km de aici sa vada ai mei catedrala unde erau incoronati regii mai demult si poate vizitam ceva castele cu beciuri de champanie sa luam ceva mai special pt sarbatoriti.
Cosmina super ca mergeti in Italia de ce nu luati voi bilete direct de pe net incercati pe www.wizzair.com noi de la ei luam, in ce oras mergeti sa vezi daca aveti zbor aproape.Drum bun si distractie la maxim eu un iubesc Italia abia astept sa creasca Alain sa mergem sa vizitam Fiorenta unde sunt cele mai minunate picturi din lume.500 de euro o mult pe bilete parerea mea, low cost pe la 150-200 maxim trebuie sa iesiti.
Bumbita super ca o mai vezi pe Alina era o fata super mie imi pare rau ca nu mai scrie la noi.Si Alain e cu sticla si o sa i-o scot e saptamana viitoare ca e deja tampenie, e o etapa din dezvoltarea lor si emotionala si nu mai are ce cauta sticla la 3 ani ca raman cumva inca bb . Noi avem ica o pb ca nu vrae sa faca kk ecat in pampers cere el mereu dar nu stiu ce o sa faca la scoala daca refuz sa ii dau nu face la wc saptamana viitoare actionez si la asta nu ii dau si il infund de suc de porto sa vad ce o sa faca macar sa vad acasa nu la scoala.Supe elmananca si cu bucati inca si ciorba de burta eu am mai scris ca la ciorbita de legume cu carne blenduiesc cateva legume gen ceapa fiarta si telina si le pun inapoi ca e mai gustoasa.
Giova super bine arati doamna sunt superbi baietii tai lasa sa fie cu ochii albastri ca o sa stea fetele la coada la ei frumosi si cu ochi albastri ce sa iti mai doresti.
Bianca sa stii ca ar fi trebuit sa imi zica Ioana au si vrut dar era stabilit numele de Silvia asa ca nu am mai fost loc. Imi place f mult numele de Ioana Super pozele de la concert si f fai ca nte-ai intalnit cu Bumbi
Alain e cam morait ca ii creste ceva maseluta, a scrasnit intr-o noapte de m-a speriat noroc ca m-am prins ca se si tot trezea si i-am dat un Panadol si s-alinistit si s-a culcat. In alta ordine de idei am facut azi o paella cu fructe de mare si pui trebuie sa ii dau lui Bee si reteta asta ca e bestiala am pus si calamar in ea si a iesit f buna. In rest nu stiu ce noutati sa va mai zic, astept sa inceapa scoala saptamana viitoare sunt si eu emotionata, Alain stie deja unde e scoala lui si ne tot zice ca va merge cu copii sa vad cum va reactiona la program prelungit si la mancat acolo, de fapt cantina e la 300 de m distanta si vor merge incolonati la masa si inapoi, sa vad eu ce cuminte o sa fie. A primit ieri printre alte prostiute o muzicuta de metal superba si e tare incantat de cum face el muzica .
Va las ca m-am intins cat o zi de post mai intru eu cand prin un moment.



Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna seara,

Silvie, ma refer la razboiul meu cu MicheleO sa incerc si eu ciorba de burta cum o faceti voi
Noi am fost toata ziua la terasa aia de langa lac, la intoarcere ne.am oprit si la Mc sa se mai joace Angelo la leagane...cred ca a adormit in 5 min la cat de mult s.a catarat peste tot Ma mir ca de la ora 15.00 pana la 21.00 nu a facut deloc pp si doar a baut destula apa Nu s.a cerut deloc...kk sa stii ca tot in pampers face, spune imediat kk in pampers, am incercat sa il duc la toaleta si s.a abtinut sa faca 2 zile...nu stiu cum vom face si noi sa inceapa la toaleta.
Giova am vazut ca tu il mai atingi pe Marco, eu nu dau deloc in Angelo si adevarul este ca face ce vrea Azi in parc se cam uitau parintii la noi pt ca fii-miu ba se punea in fatza pe topogan sa nu se dea alti copii, ba arunca cu pietris exact cand ajungeau jos copiii la topogan, ba se mai baga in tunel si nu-i lasa pe aia mai mici sa treaca Nu ne asculta deloc, degeaba vorbim....se mai uita un mosh ieri ca arunca cu pietricele mici inspre rate pe lac si a avut tupeul sa imi spuna ca nu e bine ce face....nu stiu cu ce l.a deranjat ca doar nu ranea vreo rata. Mereu mergem cu covrigi si le da sa manance bucatele pana termina tot
merg sa vad un film, nb tuturor

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput