Spiridusi de Ianuarie- Februarie 2006 ( 332)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:


neata gagicci...eu astept o colega la cafea si mai fac ceva tb in zona

Stefan la calc asculta muzica si Bianca inca doarme

Giova ce bine ca te mai poti relaxa...cred si eu ca esti stresata dar...
Bumbii chiar ai slabit si arati fff bine
Ali esti mortala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Bumbi daca mergi la Real sa cauti la raionul de carti cartile de care iti spuneam . Sunt o gramada dar m-am limitat la 3 deocamdata. Ciorba de burta i-a placut lui Nelu..dar dupa mine era cam chioara...adica nu o fac cum eu sa pun legumele inapoi sa fie mai groasa. Eu pana la urma mi-am luat un cheesburger de la Mc daca tot am trecut pe langa el in timp ce mergeam la concert. Am zis ca macar sa am ceva in stomac preventiv ca de foame nu imi era deloc asa bine am mancat la Sinaia .
Tare frumos scrii tu doamna . Ce pacat ca nu stam mai aproape sa ne mai vedem si cu copiii de data asta.
Cand am plecat de la terasa aia spre BNR pe stanga era ceva cafenea cred...nu m-am dus sa vad dar scria "Valea regilor"..chiar asa se numeste festivalul unde mergem noi weekendul asta.
Maraki, cred ca iti e tare dor de casa. Ia fa un efort si hai vreo saptamana acasa. Sa vezi si tu cu ochii tai capitala. Ce ai mai rezolvat cu Robert? Te-a sunat Giuseppe?
Giova, ce bine ca au crescut-o bine si nu e fitoasa cu toate ca se vede ca are. Bine ca are si prietena buna..pe Dani si sunt ca surorile. Asa se intelege si Sandra cu nepoata mea..doar ca uneori se mai harjonesc ele dar tot ele se impaca. Drum bun spre Alba.
Cosmi si-a terminat Bianca temele de vacanta? Cat a facut la mate? La romana? Ma refer cate pagini de caiet...


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

GIOVA, MOAMA CE PROGRAM ( ARTISTIC ) AVETI!!!...scuze de majuscule, da' m=nu mai modific... bine ca aveti conditii, ca sunteti cu ai vostri, printre ai vostri...ca va simtiti rasfatati... nu ne-ai zis cum a reactionat marco, dupa o absenta de doua saptamani, cand s-a vazut acasa la el, in camera lui, cu jucariile lui...?

ati facut invitatiile pentru botezul lui edi? ai gasit ceva care sa-ti placa? poze cu finutu' eric nu ai?



www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Gata, am pus si eu ciorba la foc. Astept sa fiarba legumele sa fac perisoarele si gata.
Vedeti ca maine e sarbatoare...vedeti cum va faceti programul..e Sf Ioan...iar (aviz Giova) doar ca tu esti la ai tai maine)

Maine trebuie sa mergem la ziua de nastere a finei, face . Maine seara normal dupa ora 20 asa. Copiii...la socrii normal sa moara dusmanii de invidie ca am unde sa ii duc .

Nu ii mai cumpar nimic..ne dam bani si isi cumpara fiecare ce vrea. Asa procedam noi. 100 lei... asta e suma ce ne-o dam. E mult?
In septembrie mai am 2 onomastici..tot prieten si fiul lui .

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Bianca....fata mea mai are teme dar asta pt ca ainceput sa faca si la engleza si franceza...recapitulare...o pun as citeasca povesti scurte si dupa aceea sA le scrie in caiet...asa impusc 2 iepuri.1 ca vad daca se exprima corect,2 vad daca scrie corect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

cosmi merci frumos ! mai am drum lung. vreau sa ajung la 55-57 kg, cat aveam inainte de a ramane gravi cu sebita. oricum dani e f multumi/fericit...si asta conteaza cel mai mult!!!

voi cand plecati mai exact? copii ce zic ca plecati?


bianca chiar o sa ma uit la raionul de carti si o sa-i mai iau ceva lui sebi, desi are deja biblioteca lui. cel mai mult imi place seara la culcare, cand se duce el si sta sa se gandeasca pe care sa o citim.

edi ieri numai " alunelu' - alunelu '" canta...de la telefonul de dimi...si pana la cel de aseara...numai cantecelul asta mi l-a cantat.


mare diferenta e intre ei. edi e sociabil, intra in joaca cu copiii, le lasa jucariile, canta, vorbeste, pune o GRAMADA de intrebari : unde mergem? ce e aia? unde am fost aseara? unde a plecat x? unde e masina?

gata - gata, nu prea vreau sa vb de edi ca atunci cand incep...nu ma mai opresc si ma apuca un dooor...pe care cu greu il stapanesc...nu stiu daca ma intelegeti. si nu vreau sa -l pun pe dani pe drum in wknd-ul asta ca are o saptamana tare grea saptamana viitoare.

ei

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Bumbii noi plecam pe 4 si ne intoarcem pe 12 ...nu zic copiii nik pt ca le am explicat...mai alest BIancai....ea este un copil fff bun si ff miloasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

cosmi noi i-am multumit ieri dimi lui sebi ca ne-a lasat sa mergem la madonna si ca a stat cuminte cu tanti acasa. asa de mult a apreciat gestul nostru.

tu cum te simti acum ca va incepe scoala si esti titulara pe postul tau? inca o data FELICITARI! ce parere ai despre copiii din scoala primara care merg la after school pana vin parintii de la serviciu??? acusi trece timpul si vorbim si pe-aci despre asta....

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Bumbii ce sa zic ...nu ma simt nici cum ca s titulara pt ca mereu am fost apreciata si mi am facut tb ....consider ca s mult mai interesati suplinitori si mai bine pregatiti...am colege titulare de vreo 15 ani care au arams cu definitivat...eu am luat acum 1 an si cev a gradul 1 asa ca cred ca am spus multe...

after school...eu consider ca daca nu exista timp ca parintii sa le acorde timpul necesar copiilor mai bine la after school unde au pregatire specializata si supravegehati tot timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

cosmi eu nu ma refeream la o diferenta dpv profesional intre suplinitori si definitivi, ci pur si simplu ma gandeam ca esti mai linistita acum ca ai postul tau, locul tau...nu trebuie sa mai dai acel examen anual de repartitie, nu?

mai fetelor, voi chiar nu mai stiti nimic de anasebe si de tibi, de alina si ayan??? ca mie una tare dor imie de ei....nu vreau sa credeti sau sa interpretati ca nu imi e dor si de ceilalti pitici, insa de ei am mai citit, s-a mai scris una-alta...insa de tibi pictoru' si de ayan pupaciosu' tare as vrea sa stiu ce mai fac ei, cum mai arata????

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput