Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (88)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Ionelamaria foarte frumoase achizitiile pentru bebe, sa le stapaneasca sanatos...
carutul imi place la nebunie..... eu am boala la carut..pana nu arata "cumva"...nu-mi place..dar ala luat de tine e super

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


29+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Andre eu cred ca am sa-i fac sotului "one of these days"..ca i-am promis..pacat ca eu nu ma simt prea bine dupa ce mananc asa ceva,ca e sanatos cu atatea legume..

miany
29+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

gata..acu chiar plec..sporovaiala placuta,burtici!!

miany
29+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ramona C., cm vin de la psihopupu iti scriu reteta. 25 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Fetele mele dragi, de ce nu faceti voi un ghiveci bun? E inca vara, e o mancare racoritoar, usoara, rapida.....

25 + Chiara Ada


Si unul din asta ar fi foarte bune....dar numai sa ma chemi cand e gata sa ma asez la masa .
Lasa ca ma fac eu bine si de sapt viitoare vreau sa ma bag si la bucatarie sa-mi fac si eu papa bun, ca de "poamele acre" ale soacrei is satula. Ieri am papat cica fasole boabe cu ciolan si sotul ma intreba da de ce e asa alba mancarea asta; si de ce nu are nici un gust? ce sa-i zic de fata cu ma-sa? l-am linistit repede:" dragule cred ca te racesti si tu, ca deja vad ca nu mai simti gustul la mancare", la care el ma intreba:"auzi, da de la raceala si vederea iti e afectata?"

Offf...ca mai e pana vine mama iara la mine, dar pana atunci cred ca ma sui pe dacos si merg cluj la mama lui Andre ca si asa femeia sta acasa sa aiba grija de fetita ei. Macar asa de pomana cred ca m-ar primi si pe mine o zi la masa .

Ramona,
30+ DOMINIC ANDREI
noi 3


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

merci Camy... si mie mi-a placut mult... si are si un sac de dormit tare fainut....gros... am sa plang eu cand am sa vad ce des se va murdari ... avand culori f deschise. Noi sa fim sanatosi


25+ Mihnea
aniversarea nuntii noastre

“Cand ai un copil este ca si cum ai spune: m-am nascut, am gustat din viata si am constatat ca este atat de buna ca merita sa fie înmultita.” Milan Kundera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Gata! Ciorbita e pusa la foc, iubitul e anuntat sa cumpere ton sau conseva de ton cel putin, pentru diseara...felul doi o sa fie o farfurie de cartofi pai si niste ochiuri...ca nu mai am chef de facut altceva...in concluzie, m-am linistit!

Fetelor, vad ca treburile evolueaza repede si treaba cu incuscritule serioasa...deci...sa traiasca viitorii miri si cuscrele sa se bucure de ei


A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii puternica si mai ales fii fericita....Lavi, 29+mami de RaresCristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

RamonaC ma bucur ca esti mai bine...lasa ca trece si raceala si o sa fii si mai bine...si pe mine ma tot bate mama la cap ca sa am grija de mine sa nu racesc si sa ma imbrac pe cat posibil...i-am zis eu ei sa isi aminteasca de perioada in care m-a avut in burtica...si sa isi dea seama ca am niste calduri ingrozitorare si ca daca ar fi sa tin cont de sfatul ei cu imbracatul ar trebui sa ma schimb din 5 in 5 minute din cauza transpiratiei...

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii puternica si mai ales fii fericita....Lavi, 29+mami de RaresCristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Multumim, Lavi! Trbu9ie sa aranjam fetele de pe acum, ca vin alea mai "tinere" de la ian-feb

Lumi 28+ cu Alexa Annabelle Denise


http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, voi va cumparati pompa pt. sani si aparatoare/tampoane pt. sani dinainte?
ma gandesc ca mai intelept ar fi sa vedem ce lapte avem (daca avem) si apoi sa vedem daca avem nevoie de asa ceva. sau credeti ca o sa fie nevoie de folosit pompa chiar dupa nastere, in maternitate, pt. a stimula lactatia?
ce parere aveti?

Mergi la inceput