Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(55)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

cand va citesc cu neata la orele astea innebunesc..eu sunt treaza de la 8 azi..dar ieri am avut zi nasoala..

bebe tudor a avut rosu in gat cu febra 39.1 in fundulet..am pus supozitor de 125 cu paracetamol si a scazut..am fost la dr si era rasu in gatut..probabil de la geamul deschis peste noapte..uff..si na..k niciodata un necaz nu e singur..a facut si o mini diaree..si am pompat in el morcov si mucilagiu de orez..lapte fara lactoza..care i-a placut doar facut piure..
acum doarme si e bine..febra nu a mai facut..dar continuam tratamentul..

la multi ani si de la noi!!!

am citit pe diagonala..dar am vazut poze frumoase cu bebiti..au mai aparut fete noi parca..aris superbe pozele!

iesim in herastrau dupamiaza? noi iesim cu bubu tea..dar noi venim pe jos ca am ramas fara benzina..

felicitari monnvas pt dintisor..speram si la noi sa fie tot asta cauza..dar dr a zis k in niciun caz..

hai ici..ma duc sa sterilizez..k acum se trezeste!

si nu va mai zic ca mai am ink 3 examene si 1 pr..ex de ieri l-am ratat..am stat cu bebe sa se faca bine in brate la mami

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)


sanatate multa lui bb Tudor! sa se faca repede bine!

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

La Multi Ani Bianca Stèphanie , Vlad, Darius Andrei si Adrian! La Multi Ani, Lysbeth, si asteptam valurile alea de bere fara alcool
Tufete, daca Sophiphi are intr-adevar inceput de rahitism din cauza ca idioata "de familie" m-o asigurat ca o sticlutza tre sa tina 4 luni...o-mpushc!! De fapt io-s de vina ca n-am inlocuit preventiv sticla ceia la 3 saptamani, mare vaca is, ma iau si io dupa o trichi-flichi. De-amu in fiecare saptamana iau alta sticlutza!!! Toata spumeg aci de nervi...credeam ca poti sa ai incredere intr-un medic, dar vad ca mai bune lucruri afli prin "radio shantz" decat la cabinet!!
In fine, sa ma calmez...
Aris, mishto pozele si fotomodelele...Interesant lucru, cand il vad pe Vitamina langa tine mi se pare ca semanatzi...dar cand il vad langa sotzu' tau asemanarea e si mai frapanta!! Is bucatzele rupte.
Floric, ce-ai pus pe iarna? Intreb si io de curiozitate, nu vreau sa-ti fur meseria, ca io n-am pus in viatza mea.
Si Chatonel unde s-a dus? Abia a inceput serviciul si deja iar cu distractia? Ay ay ay, ce bine-i merge.
Va invit sa vedeti shedintzaPhoto neprofesionista facuta de tac'su ieri.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
4luni


Ilinca, pupam frumusete de fetita

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth

la Multi Ani Bianca Stèphanie , Vlad, Darius Andrei si Adrian

Fetelor multumesc mult pentru urari
Deseara sarbatorim cu nasii bestiocului mic si inca de 2 ori ca e si ziua noastra de casatorie. Deci sa curga berea fara alcool

Sotiorul mi-a facut azi cel mai fain cadou
o programare la service cu masina

Sa-l ucid... sa nu-l ucid...

In alta ordine de idei, a pus azi primele doua lingurite de faina de orez in supica si sa vedem cum merg

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

LYSBETH pai atunci inca o data LA MULTI ANI IMPREUNA; sa fiti fericiti si sa aveti numai bucurii ; si sotiorul.... hai nu-l ucide chiar azi... las-o pe maine, ca bate la ochi azi

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 4 luni cu tortulet... si ratuste... si ursuleti...si de toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ilinca este frumoasa Sophiphi Nasucul este atat de dragalas, iar freza bestiala , seamana cu freza lui David...daca stau bine sa ma gandesc se cam potrivesc

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

ia priviti
va rog filmuletele noi ale lui tudor! sa vedeti ce atlet am..

si mai intreb o data..este singurul care a mers ca un catelus si acum mai noi..da sa se ridice in picioruse..dar mai are..



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)


Felicitari !e tare dulce Tudor , il pupam pe obrajori

In privinta statutului sprijinit pe maini si picioare, al meu nu! Doar isi ridica fundicul sus, dar are bratele intinse. Al tau mai are putin si sta in picioare

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Wow, e bestial Tudor! Ce atletic! Eva e departe de asemenea performante , dar e si mai micuta!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ilinca - doamne ce ochi are ariciul mic eu zic sa-i faci cadou nishte scule de fotografie sotului, vad ca are inclinatii si cu un asa model...

ana-maria - pai eu devoram cate un volul in maxim 5 zile. sotul zicea sa faca un credit pt cartile mele. cheltuiam peste 3mil/luna pe toate prostiile. citeam pur si simplu cantitativ.

monvas - pai daca ii dai doar o data pe saptamana eu zic sa o protejezi cat poti de mult de lumina...de exmplu deschide-o in baie sau in debara...dar tot ar fi bine sa o schimbi la doua luni macar ca nu e un capat de tara 5lei. dam atatia bani pe alte prostii


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

vai leeloooooo....am crezut ca mor de rascum facea el din fund...pregateste-te de spalat podelele zilnic ca o sa o ia in patru labe in f scurt timp.


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Aris, nu am terminat-o, eu sunt si mai lenesa decat tine, abia am dat gata jumate din vol I, eu citesc doar cand ies cu Eva la plimbare si ea doarme. Si cum in ultimul timp se intampla tot mai rar asta...
Ilinca, e superba Sophiphi, imi place mai ales penultima poza, am eu ceva cu pozele cu bebelusi in profil, mi se par asa de expresivi!
Noi avem cum sa ne dam seama de vreun inceput de rahitism?
Hai ca m-am stresat acum, plec la farmacie si imi iau vreo 5 sticlute, sa le am acasa si sa le pot schimba des.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Si eu am facut la fel. Mi-am luat mai multe sticlute. Deja le-am terminat, caci le schimb cam la 2-3 sapt sa fiu sigura ca este ok.


Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Sophiphi e super dulcica iar de Tudor n-am cuvinte

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput