Juniorul meu

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Vlad: am zizat (m-am enervat)
Eu: de ce te-ai enervat?
Vlad: pt ca poua, bige, e nate, nu iau sa fac nani, etc( ploua, ninge, e noapte, nu vreau sa fac nani)
Eu: nu te mai enerva, caci faci riduri
Vlad: nu iau sa fac iduri, nu am zizat ( nu vreau sa fac riduri, nu m-am enervat)


Teodora, de Vladut (15.05.2007)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Cineva: Vlad, cati ani ai?
Vlad: multi!

Eu: Vlad, hai sa mergem in patut, caci este ora de somn.
Vlad: nu te aud; nu merg la nani!


Teodora, de Vladut (15.05.2007)






Traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:


Vede jr lapte praf pt sugari in magazin, spune ca vrea si el; ii explic ca este pentru copii mici, la care el: vreau si eu sa cresc bebe mic!

ciocolata a trecut de la stadiul de 'coaca' la cel de 'tocouaca'


Teodora, de Vladut (15.05.2007)






Traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

De fiecare data cand ii spun juniorului ca nu are voie sa faca ceva, considera ca il cert.
El: mami, m-ai tetat?(m-ai certat)? pe un ton foarte suparat
Eu: nu te-am certat, ti-am spus ca nu ai voie sa faci asta
El: pai n-ai voie sa ma certi, nu este frumos!


Teodora, de Vladut (15.05.2007)






Traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

In parc la plimbare, vede juniorul 2 tineri care se sarutau... si incepe sa tipe: mamiii, uite, se pupa pe guia(gura); eu ii spun ca oamenii mari, baiat si fata au voie sa se pupe pe gura. Noi nu avem voie.

Ieri ne pupam noi de zor, pe obraz, frunte, barbie, la care Vlad: mami, am sa cresc si eu maie, maie(mare)... si o sa ne pupam si noi pe gura!



Teodora, de Vladut (15.05.2007)






Traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Eu: Multumesc
Jr: Cu pasheie (cu placere)

Eu: Multumesc frumos
Jr: Cu pasheie fumos

De luni incepem gradinita.

Am fost in vizita cu Vlad pentru acomodare; a vazut-o si a ramas foarte impresionat, s-a jucat cu o viitoare colega, au citit. La plecare a vrut sa se dea pe topogan, insa nu i s-a dat voie pe motiv ca este murdar.
Cu aceasta amintire a ramas jr, ca nu s-a putut da pe topogan pt ca era murdar, cand il intreaba cineva cum a fost la gradinita, acesta este singurul lucru pe care il spune, restul a uitat.

Momentan afirma ca doreste sa stea toata ziua la gradinita, vom vedea.


Cu Vlad la doctor, il intreaba dr cu ce aroma vrea siropele
Vlad raspunde ca doreste cu aroma de cartofi prajiti (cacohi pajisi)


Teodora, de Vladut (15.05.2007)



Traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Se uita intr-o zi jr la desene animate cu trenulete.
Mergem la plimbare, la care ii cer mana; imi raspunde senin ca nu se poate, trebuie sa o tina la spate caci este trenulet si are multe vagoane de dus si sunt prea grele.



Teodora, de Vladut (15.05.2007)



Traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

A trecut si prima zi de gradinita...

Dupa ce l-am schimbat a mers in sala, i-a dat flori d-nei educatoare, a primit o coronita pe care scria numele lui, mi-a aratat-o mandru, apoi mi-e spus pa si a mers la joaca. A spus ca vrea sa ramana si noaptea sa doarma la gradinita, sa nu vin dupa masa sa il iau. Am negociat ca vin sa vad ce mai face pe la ora 4 si apoi imi spune daca vrea sa mai stea sau nu.
La 4 era la gustare, l-am asteptat; mi-a spus ca i-a placut la gradi si ca mai vine si a doua zi. N-a mai spus ca vrea sa stea peste noapte, nici eu nu i-am amintit. Am fost apoi in parc.

A doua zi s-a trezit mai greu dimineata, era cam somnoros, insa tot dornic de gradinita. Ne-am oprit in fata gradinitei sa termine de mancat covrigeii, insa nu a avut rabdare, a vrut sa intre mai repede. L-am schimbat, a pupat-o pe d-na educatoare, apoi pe mine si a fugit in sala. Mi-a mai facut pa cu manuta si apoi a mers la dulapul cu carticele.

edit: am mers sa-l iau la 5 si 20, mai erau doar 4 copii in clasa; era la o masuta cu 2 baieti, se jucau. I-a atras atentia d-na educatoare ca am venit, foarte fericit a alergat la mine in brate, m-a pupat.
L-am intrebat daca vrea sa mergem, m-a rugat sa mai stam putin, la care d-na educatoare i-a spus ca mai poate sta doar un pic, caci pleaca toti copii.
Mi-a aratat foarte mandru patutul in care a dormit, cum face sa bea apa (cere pahar de la educatoare, mergem pe hol la aparat, apasa pe buton), apoi la toalete, s-a spalat pe maini, s-a uscat la uscator (foarte incantat de aparate),mi-a aratat unde este sala de mese, ca mancarea a fost mai buna ca ieri, apoi la locul de joaca, ca a alunecat, cazut si s-a julit putin la cot. Am revenit in clasa si am spus 'pa, ne vedem maine', apoi ne-am indreptat spre parc.

Am baiat mare...pumpete petiala cum spune jr(scumpete speciala)




Teodora, de Vladut (15.05.2007)



Traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa5 spune:

Sa-ti creasca Dodush male male. E foarte scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Ii spun lui Vlad ca il iubesc mult,mult, indiferent de situatie (mai ales cand ne mai certam).
El: mami, si eu te iubesc, mult, mult, mult, ..., pana la luna, pana la ploaie,, pana la nori, pana la soare cu dinti iarna, pana la soare fara dinti vara... la vara cand mergem la mare, promit ca te ascult toata ziua, dar acum nu te ascult intotdeauna, intelegi? si apoi zambet dulce de copil


Mergi la inceput