Juniorul meu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Azi ma uitam in oglinda si il intreb pe Vlad (retoric) "nu-i asa ca mami e frumoasa?", la care el zice: "nuuu"; am cascat ochii si l-am intrebat din nou: chiar nu e frumoasa mami??? Iar el zice: "nu mami moasa, Dodush moasa!"(nu mami e frumoasa, ci Vladut e 'frumoasa').


Teodora, de Vladut (15.05.2007)



Bazar pentru Mihaita Bogdan Sebi Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Zilele trecute isi studia Vladutz corpul. La un moment dat spune: mami, uti, Dodushca aie buta mica, mami aie buta maie! si imi pune mana pe burta sa fie mai convingator.

Are Vladutz un prieten, Shushu(Sergiu). Mergem ieri in vizita la el, se joaca 2 minute dupa care incep sa se certe pe aceeasi jucarie. Trag amandoi de ea, o castiga Vlad. Shushu il trage de par. Tipete de ambele parti. Intervenim, se impaca. Vlad arunca cu o jucarie in Shushu. Iar tipete. Se impaca. Shushu vine si il pisca. Vlad il impinge. La plecare amandoi plang ca vor sa mai stea impreuna...





Teodora, de Vladut (15.05.2007)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

In ultima vreme multa lume il intreaba pe Vlad daca este baiat sau fata, iar el nu raspunde, asa ca aseara am avut o discutie. I-am aratat o poza cu 2 baieti si 2 fete si i-am spus care sunt baieti si care fete, apoi am inceput:
eu: tu esti baiat
el: da
eu: tati e baiat
el: da
eu: unchiul e baiat
el: da
eu: mami e fata
el: nu. mami nu e fata
eu: dar ce este mami?
el: mami e Teo!



Teodora, de Vladut (15.05.2007)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adisor2246 spune:

E MINUNAT SA ASCULTI PERLUTELE CELOR MICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Aseara incerc sa-l conving pe Vlad sa doarma, ii tot spun ca toata lumea doarme noaptea, sa se odihneasca, pentru ca a doua zi mergem la munca, la care el spune "n-am tef sa meg a muca" (nu are chef sa mearga la munca); eu insist si incep sa enumar, mami merge la nani, tati merge la nani, etc, la care el "noatea mege a nani" (si noaptea merge la nani).



Teodora, de Vladut (15.05.2007)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Ieri il tot intrebam pe Vlad ce vrea sa ii fac de mancare, ii spun meniul si ii zic sa aleaga ce vrea. Intreb o data, de 2 ori, de 3 ori, m-a ignorat. Apoi il intreb: hei, ma auzi, vorbesc cu tine sau cu peretii? La care el: vobeste mami cu peetii.(vorbeste mami cu peretii)

Il intreb ce vrea sa ii aduca Mos Craciun.
Vlad : mute cadoui(multe cadouri)
Eu: numai cadouri ai in cap
Vlad, dupa ce isi pipaie capul, mirat si dezamagit: nu aie Dodush nishi un cado in cap(nu are nici un cadou in cap)



Teodora, de Vladut (15.05.2007)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Cat de dulce, kid! Sa-ti traiasca puiul!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Eu: Vlad, vrei o banana?
Vlad: Da, iau o bamboana.(vreau o bomboana)
Eu: Nu, am intrebat daca vrei o banana!
Vlad, zambind: Da, mami, iau o bamboana!(vreau o bomboana)



Teodora, de Vladut (15.05.2007)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Ieri i-am spus lui Vlad ca are inimioara si bate; a pus si el mana si a simtit cum bate. Dupa ceva timp, il vad ca tine mainile incrucisate si il intreb de ce, la care el raspunde: sa nu cada inimioara.
(ima -inima
imoaia - inimioara
pupetea u mami - scumpetea lui mami)



Teodora, de Vladut (15.05.2007)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Azi, dupa ce l-am certat pe junior ca a fugit de langa mine in magazin, ii explic ca trebuie sa ma anunte cand pleaca de langa mine, ca poate sa se loveasca si eu sa nu fiu langa el, ca deja e baiat mare si trebuie sa inteleaga, el raspunde: "mami, nu sunt baiat mare"



Teodora, de Vladut (15.05.2007)




Mergi la inceput