Leoaicele DC *(44)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Adriana, daaa, caldura a zis si tipa, vi-am zis ca nu retin nimic ?! A spus sa pun punga cu maglavaisul in apa calda, sa nu intre apa
Am mare emotii cu modelatul asta Super ideea pe care mi-ai dat-o, ma pun sa caut pe net fluturas simplu si frumos si ceva floricica simpla, tot asa, decupata, nu construita din petale ca nu-mi ies.

Mnoah, cine mai face tort ?

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

La noi sambata, in piata, era 6 lei / kg samburele , fara coaja.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !




Deci nu se poate frate..nu ma mai joc asa.
La noi e 20 lei kg de miez de nuca,de migdale nici n-am auzit sa se vanda in piata pana acum...
Si cand ma gandesc cate bunatati as face din migdale..



Floricelele de pe ultimul tort sant facute cu ajutorul hartiei decupate,caci n-aveam forma de aia,cu petala ca inimioara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Dragelor va pupic.
Eu n-am avut laptop in weekend asa ca-s in urma cu "stirile".
Va doresc insa o saptamana usoara.

Cuba 2009
Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

aici sunt cateva poze cu echipa ...de azi, ma amestesc si eu printre gagicile de 22 de ani
LA MULTI ANI MIRELA!
http://i47.photobucket.com/albums/f153/mari_paun/DSC03857.jpg
http://i47.photobucket.com/albums/f153/mari_paun/DSC03855.jpg
http://i47.photobucket.com/albums/f153/mari_paun/DSC03858.jpg

bazar pentru Ema

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!



Mari, mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

No, cand va vad despre ce bunataturi povestiti .... ma ia cu ameteli. De o saptamana traiesc numai cu sucuri si daca am o zi cu totul si cu totul buna, pot tine si un sandwish in mine ... restul ... dau la boboci imediat ce mananc, mi-a inebunit ficatul.
Gabi draga mea, ti-am trimis niste banuti in contul in lei, ar trebui sa-i vezi relativ repede ca tot din banca transilvania vor veni, te rog sa-mi confirmi doar ca sa stiu ca ti-au ajuns, nu de alta, dar am avut niste probleme cu transferurile pe net.
Saru mana tuturor de suport si ganduri bune, dar ... nu prea pot vorbi si impartasi ... desi as cam simti nevoia sa ma descarc.
V-am pupit pe toate

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> In sufletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Seara buna!


Cu intarziere si scuzele de rigoare,

La multi ani, Nikolle_t!
Cu multa sanatate si bucurii
.....

..................................................................................................................................................


Si...cam asta a fost luna leoaicelor... ....


Perlutzele...

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">

Ioana, mami de fetita cu fundita

De prin viata...adunate! ""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Daria ,!!
La muncutza arunca zvonuri nashpa” tutele” care nu au ce face …
Ca, mi-am intins antenele si nici gand de restructurari!!
Doamne ajuta!!!
Gata cu martzipanul??

Adi chiar … am ras cand am citi de pisicile aristrocate … superb si pisocul alb dracos!!!
Ioana pup feteleee motzateleee !!
Mitz nu a mai facut nici o ghidusie???

Dany ,cand ai timpushor liber mai povesteste de Teushor!!??

Hai ca am reusit s ascot pozicile si sortez si pun linkul..
Daca nu reusesc azi , … maine sigur …


Aaaa .. aaaa

LUMEEE , LUMEEEE !!
Joi plec la mareee!!!
Plecam la Costinesti!!
Sa vezi destrabalare pe capushorul meu!!!!
Cam putin .. dar asta este…
Plecam de joi si venim sambata noapte.
Nu am reusit sa ma fofilez decat de-o tura de noapte..

Va puuup!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Seara buna, din nou, feline aristocrate!


Mey...fetelor...am scapat de durerea de masea si de starea de somnolenta...dar am dat in altceva... Probabil ca de la atatea pastile, inghitite ca pe 'banda rulanta"......am facut o alergie...o intoxicatie ceva...ca mi-s buburuzata tot corpul si m-as scarpina fara incetare... Ma dau cu tot soiul de mixturi antialergice...de spui ca sunt "fantomette" bagat in gips...dar au rezultat doar de moment... nu stiu ce sa mai fac... Pe maini... s-a mai ameliorat situatia... dar picioarele mi-s varza...am si rani deacu'...de la atat "scrijelit"...
In weekend am fost la taica-miu...si ne-am plimbat si prin padure etc...toti cu pantaloni scurti...numai eu ca la "Polul Nord"... cu jeansi... crapam de cald si-mi venea sa ma "zgudur' de toti copacii din padure...
Si...acum...mai tastez un cuvant...mai bag o tura de "scarchinat"...




Annie, mercic! Cum se mai simte Claudiu? Un si multa sanatate!

Citat:
am avut o crema de aeai impresia ca, virgula cresc, ca gogosile,

....super tare.... aveai impresia...sau chiar cresteau?! ca as lua si eu o duzina de cutii cu astfel de crema ...asa sa o folosesc, ocazional, pentru impresii la piscina, la petreceri... dar sa nu aiba efect de scurta durata sa raman cu "baloanele" desumflate...in plina glorie...


Copilutzu, mercic pentru sfat! Daaaa....am bagat la tador si calmant forte de...mi-au iesit prin toti porii... Deh...macar am scapat de "zeama clestelui stomatologului"...desi...am promis ca ajung cat de curand pe scaunul acestuia... Da'...acu' cine ma mai prinde pe-acolo?!
So...luna august e luna...plina... pentru tine...Mai sunt cateva zile...Si...ai scapat...
Sar'mana pentru intrebare... micuta mea e o alintata si o incapatanata fara masura...cred ca o sa am ceva de "furca", pe viitor, cu personalitatea pe care o are...
Serviciu usor...in noptile cu greierasi...si eu ma topesc dupa "cantul" lor... Mai ales, seara, cand sunt la taica-miu, la curte...
Pleci la mare?! Yuhuuuuuuuuuuuuuuu!!! Ce fain!!!!! Distractie placuta, vreme super si sa te intorci bronzolici... Si...ai grija...fara garduri...sau alte alea...Luni se incheie luna...


Katty, he, he...si acum reprezint tema de amuzament pentru ai mei... Oricum e una dintre cele mai memorabile zile de nastere pe care am avut-o... desi nu a fost party in adevaratul sens... faptul ca am dormit pe unde ma apuca...a ramas notat...
Ah...te rog sa-mi spui...ce fel de aluat ati folosit pentru a imbraca cremwurstii? Aratau foarte bine...si chiar i-a face fii-mii...intrucat ii plac cremwurstii..."pititi" in chifla...si acest tip cred ca i-ar accepta...
Bafta pentru ca sa gasiti un rucsac sau ghiozdanel potrivit pentru Andrei...Hehe...aveti scolarel deacu'...


Dany, da scumpo...mai e un pic si sarbatorim prichindeii... Nici mie nu-mi vine sa cred cand au trecut aproape trei anisori... Cresc piticii...
Ehe...si noi suntem in febra pregatirilor pentru gradi'...numai ca am intampinat o problema... Am vazut, impreuna cu Mitzu, in urma cu ceva timp, pe un site, un rucsac pentru gradi' cu personajul Fifi, floare de nu ma uita...si...am tot amanat sa i-l comand...cu gandul ca poate voi gasi si in oras etc... deh...ghinion...in Bacau nici urma de asa ceva...iar de pe acel site...rucsasul a fost vandut...si nici nu mai au pe stoc... Am dat telefon, i-am rugat sa scotoceasca...poate mai au unul ratacit...nimic... Si, problema e ca fii-mea numai de rucsacul ala imi spune...atunci cand vine vorba de acest obiect... O adora pe Fifi si refuza, cu incapatanare, orice alt rucsac... am vrut sa-i iau cu pisicuta aristocrata Marie, cu Barbie Mariposa...super rucasecele...dar nici nu vrea sa auda de ele...nici macar nu se uita la ele... Imi spune intr-una...de "Bebe" (asa-i spune ea lui Fifi) ei... Nu stiu ce sa fac... FETELOR...chiar...daca stiti un site...sau ati vazut pe undeva un rucsacel cu Fifi...va rog sa-mi spuneti...sa o impac pe micuta mea...caci, intr-un fel imi este mila de ea...a ramas cu gandul la rucsacelul acela...
Rechizite, inca, nu i-am cumparat... alte mamici care au pusti mai marisori, m-au sfatuit sa astept inceperea gradinitei...si voi primi lista cu cele necesare, cu siguranta...
Spuneai ca Teo a inceput sa vorbeasca...aproape neincetat.... Bravo! Deh...fii-mea are debit verbal...dar, nu pot sa o setez pe limba corecta... a ramas tot pe limbaj de bebe...si, aproape ca nu intelegi nimic din ce spune... Eu...am inceput sa pricep cat de cat....dar...Unul din motivele pentru care imi fac griji pentru ea la gradinita... Ca nu o va intelege nimeni...cand se exprima...
Oh...iubita, cat m-am lungit cu scrisul...Scuze...
Te astept, cu mare drag sa revii...si...poate ne dai si o MAAAAAARE veste... Te si te imbratisez!


Daria,mercic! Ma bucur ca Giulia e ok...
Moooam...dar cate ti-ai propus sa pregatesti... Super tare! Spor la toate...... Sa-ti spun ca salivez la tortul tau de clatite?!... Ah...chiar ca e ieftin martipanul la voi in zona... La noi, in cofetarii, daca vrei tort cu martipan trebuie sa dai comanda...nu fac pentru vanzare, intrucat spun ca e scump martipanul si nu s-ar vinde tortul...ar ajunge destul demult...
Imi place maxim ideea decorarii, unuia dintre torturi, cu fluturasi... super tare! Mie...imi place, in general, ideea de fluturasi...Abia astept sa vad pozicile...daca ne arati, bineinteles...
Mey...la cat elan inspiri...mai-mai ca m-as apuca si eu de un tort...



Adi, ...in afara faptului ca ma "scarchin" ca o maimuta agitata...nici o noutate...
Mey...l-ai bubuit ...pe nenea cu pricina?! Ai nevoie de ajutor?! Ca la ce stare de...nestare am...m-as racori putin......
Apropo de costumatia Catalinei, am sa ma uit si prin Bacau sa vad ce scoruri au...si te voi informa...poate ca sunt mai ieftine, cine stie...
Spor la treburi...draguta!



Raluca, imi pare rau ca treci printr-o perioada nasoala... Un si o imbratisare ca sa-ti revii cat mai repede... Draguta, suntem aici daca ai nevoie de ceva... de sustinere...de un sfat...



Lilia, am vazut minunatie de pozici... O scumpa Amelia ! Seamana foarte bine cu tine...cel putin mie asa mi se pare... Iar tu...semeni cu mama ta...Mi-a placut foarte tare poza in care sunteti toate trei: Amelia, tu si mama ta... Trei generatii de femei foarte frumoase... Ehe...si legumele si fructele din gradina...mey...ce bine arata si cred ca sunt foarte gustoase...Ce poate fi mai delicios ca fructul proaspat cules din copac sau leguma culeasa pe loc? M-a amuzat magarusul Ciprian... si mi-a placut zona in care ati fost la gratar... Foarte frumoase pozele si protagonistii!


Mari, insanatosire grabnica Emmei!


Iulika, ce fac mamica si bebe cel frumusel?! Sper ca sunteti ok!


Ups...ce tarziu s-a facut...pai m-am apucat sa scriu pe la 11...da' cu scarpinatul meu...mi-a luat o gramada...


toata gasca! Ma car la somnic...daca reusesc...


Perlutzele...

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">

Ioana, mami de fetita cu fundita

De prin viata...adunate! ""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

neata, cafea?

Eu sunt anormala, sincer, incep sa ma trezesc, normal, tarziu acum cand mai e putin si va trebui sa ma trezesc la 6

Clau e bine

Noi am luat geanta, troller , chiar de ce nu e recomandat trolerul" Clau avea de carat o gashca de caiete/ carti si geanta e foarte grea pt el, troleruul cel macar in cara dupa el, el e indragostit de trollere, normal, noi avem cu tranformers, am uat penat, lunch box sticla de apa, toate cu transformers, cartile si caietele se dau de la scoala..si ne costa o gramada de bani, si nusi fac banii, dar deh

Ioana, nu cresteau deloc, era numa feelingul , dar nimic, altfel anuntam in gura mare minunea.

Poate ai pojar , Doamne fere!

va pup, am o gasca de chestii de facut s nu ma simt bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


Copii mei s-au trezit la 5,aveau de udat gradina,de cosit,de prasit.

In rest toate-s la fel


oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput