King of Pop Michael Jackson (6)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui purple_blue



Cat despre poza...terminati cu prostiile, ca ma rusinez eu in locul lui . Asa e materialul de la goldie pants..nu e ce vedeti voi


"You are the cry that turns to laughter, the sweetness and the morning after"

Oooooo, da......Sunt cheile de la Escalade

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
-He's not coming back
Because he's sleeping with me DIRTY DIANA
SHA`MONE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

de asta ce mai ziceti?

"MICHAEL JACKSON WANTED FOURTH CHILDMichael Jackson repeatedly begged a British doctor to have his baby as he was desperate to have a fourth child.



Michael Jackson was so desperate to have a fourth child he begged a British doctor to have a baby for him.

The late pop legend - who was already father to 12-year-old Prince Michael I, 11-year-old Paris and seven-year-old Prince Michael II, known as 'Blanket' - repeatedly asked Susan Etok to carry his child as he was keen to add to his family.

She said: "He was passionate about having this baby and it was flattering. But I was shocked he was trying to involve me. For me, it was never going to happen."

Although Susan, 32, turned down the Michael's requests, she claimed he pestered her for seven months to have his child, with the last time being just weeks before he died.

However, Susan - who first met the 'Bad' singer through a mutual friend 11 years ago - insisted she didn't want anything to do with his plan as she wouldn't want to give up a child.

She told Britain's Daily Mirror newspaper: "I came up with excuses to put him off. I said I'd never give my children away and wanted my child to be raised in the UK not America.

"I even said I wanted them to lead as normal a childhood as possible and didn't want them wearing masks like his children. Nothing I said had an impact."

Susan claimed Michael first raised the idea of fathering a tot with her last October after she complained to him about not being able to find a suitable man.

She said he then told her: "I want to give you children. We should have a baby together."

As well as Susan, Michael was also keen for singer Beyonce Knowles and model Tyra Banks to have his baby.

Susan said: "Michael admired Beyonce and Tyra and said he would love it if they would have a child with him.

"He liked the whole strong, independent woman thing and said they looked beautiful and very motherly."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Monstrul de Dr thome ia uitati-va aici



if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
-He's not coming back
Because he's sleeping with me DIRTY DIANA
SHA`MONE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Mi-a pierit tot cheful de gluma. Stiri aiurea sunt cu duiumul. Chiar merita sa le citim?
Stirea cu Susie asta pusa aici, mi-a taiat tot elanul.
Aici vorbeste Susie. E putin diferit de ce scrie in articolul pus de tine: http://www.etonline.com/news/2009/08/77827/index.html
Auzi si la aceasta doamna doctor: a fost "Michael Jackson 's friend and confidante". Daca a fost, nu avea ce sa caute acum sa spuna prostiile astea. Si daca ar fi adevarat, ce rost are? E interesant cati prieteni apropiati apar acum.
Tot aceasta Susie, se pare ca a fost anchetata in legatura cu medicamente pe care i le-ar fi prescris sau nu.
Deoarece
http://www.contactmusic.com/news.nsf/story/doctor-took-pill-boxes-from-jacksons-hotel-suite-pharmacy_1113697
Imi sa rad si sa plang. . Deci, a rugat-o in Martie, in Anglia, sa ii fie medic full-time. Si ea a refuzat, pt. ca el voia "tot felul" de medicamente. DAR, de buna ce e..i-a vizitat baia din camera de hotel unde era intalnirea secreta si s-a uitat prin dulapioare. Aoleu, ce de medicamente, ce de manusi, seringi, masti. Si, la fel de buna cum e, hop a luat o parte din ele, ca i s-au parut prea multe. S-a dus acasa cu ele si le-a pastrat si s-a uitat la ele, spunand "ASTA nu e bine"
Acuuuum, dupa atata timp, apare si ea protzapita in America la tv cu "cererea" lui MJ de a-i avea copilul.
Mai contacteaza si Politia americana, aducand flacoanele de medicamente pe care le-a luat din baia lui MJ in MARTIE!!!!!!!! Asta nu e furt? Sau ce e?
Cum Doamne iarta-ma ??????
Nu te supara pe mine danielac, dar am alergie la toti mincinosii astia care apar, la toate stirile cusute cu ata alba.
Prefer sa vorbim despre cheile de la Escalade sau despre stiri, dar reale.




"You are the cry that turns to laughter, the sweetness and the morning after"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

va fi o alee MJ in Herastrau!!! Bravo
stire Mediafax:

Aleea Michael Jackson, inaugurata in Herastrau, in ziua in care starul ar fi implinit 51 de ani

BUCURESTI (MEDIAFAX) - ProFM Si MTV ii invita pe toti fanii lui Michael Jackson din Romania sa sarbatoreasca ziua de naStere a megastarului, pe 29 august, in Parcul Herastrau din Capitala, intrarea Arcul de Triumf - acolo unde va fi inaugurata Si Aleea Michael Jackson, informeaza un comunicat remis MEDIAFAX.
In cadrul evenimentului, pe un ecran special amplasat in parc se vor redifuza imagini din concertul pe care Michael Jackson l-a sustinut in BucureSti in 1992 Si videoclipuri ale fostului "rege al muzicii pop".
ProFM a lansat, pe 6 iulie, o campanie prin care o alee din parcul Herastrau din Bucuresti urmeaza sa primeasca numele megastarului. Timp de aproximativ o luna, fanii lui Michael Jackson au intrat pe www.profm.ro Si au semnat petitia "Michael's Way". S-au strans 19.000 de adeziuni care au ajuns pe masa primarului general al Municipiului BucureSti. Sorin Oprescu a fost de acord cu denumirea unei alei din Herastrau dupa numele fostului "rege al muzicii pop", iar Primaria Capitalei a devenit partener la eveniment.
"ArtiSti de talia lui Michael Jackson ajung sa influenteze vietile a milioane de oameni, indiferent de distanta la care se afla. De aceea nu se putea ca Primaria sa ramana indiferenta fata de petitia a 19.000 de persoane care doresc sa-Si aminteasca de muzica Si geniul lui Michael Jackson. Cu atat mai mult cu cat el a concertat Si in BucureSti. O alee dedicata lui Michael Jackson Si o placa memoriala sunt gesturi minime de respect in amintirea lui, dar Si fata de sutele de mii de romani care l-au iubit", a spus Sorin Oprescu.
Tot ca un gest de solidaritate fata de sutele de mii de oameni care l-au iubit pe Michael, ProFM a creat un radio online dedicat megastarului: ProFM Michael Jackson. La acest post de radio, fanii starului pot asculta 24 de ore din 24 exclusiv muzica lui.
Michael Jackson a murit din cauza unei doze letale dintr-un anestezic puternic - propofol -, potrivit unui mandat de perchezitie facut public luni, in oraSul Houston (Texas), unde sunt mai multe birouri ale medicului personal al starului, Conrad Murray, suspectat de omucidere.
Michael Jackson a facut stop cardiac Si a murit pe 25 iunie, la varsta de 50 de ani. De atunci, ancheta efectuata de politie Si de agentii federali s-a concentrat asupra rolului avut de Conrad Murray, medicul personal al lui Jackson, care se afla langa star in ultimele momente ale vietii acestuia.
Familia Jackson a anuntat, vineri, ca inmormantarea starului, programata initial pe 29 august - ziua in care acesta ar fi implinit 51 de ani -, la cimitirul Forest Lawn-Glendale din Los Angeles, va fi amanata pentru 3 septembrie.
Madalina Cerban, madalina.cerban@mediafax.ro


scuze, am modificat caracterele.

Adina si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Cum se poate intampla asa ceva? Si cine i l-a prezentat? JERMAINE!!!!!!!
CUM se poate intampla asa ceva? Sa preia controlul total..chiar daca la un moment dat a avut incredere in el, daca si-a dat seama ca e o problema, cum sa nu poti scapa? Ca doar nu era ca noi. era MJ!

"You are the cry that turns to laughter, the sweetness and the morning after"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am intrat sa vad ce mai faceti si ce stiri noi mai aveti, mai ales ca se apropie 29 august si ce gasesc aici, bonuri de ordine..., sunteti super, uneori va invidiez ca aveti timp sa cautati si sa cititi tot ce apare nou despre MJ. Mi-au placut pozele, pacat ca nu am timp sa stau sa vad tot, ma multumesc sa ascult melodiile.



daca vreti sa ne vedeti si sa ne votati www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=3" target="_blank"> aici-cec1

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Da , Purple, Jermaine himself.
Nici eu nu inteleg cate chei avea asta in buzunar( intelegrti aluzia), de nu putea scapa de el nicicum.Michael semnase o hartie in care spunea ca nu il mai reprezinta Thome,iar asta apare la 2 sapt dupa moartea lui si cica se ocupa in continuare de afacerile lui.. asta daca nu ii spune cineva altfel.pfffff

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
-He's not coming back
Because he's sleeping with me DIRTY DIANA
SHA`MONE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

nu ma supar deloc purple_blue, de ce sa ma supar...doar ca apar atatea si nu stii ce sa mai crezi...eu una citesc su tot citesc desi stiu ca adevarul nu va iesi niciodata la iveala, doar in sulfetul celor care l-au iubit si il iubesc v-a ramane pururi nevinovat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

imi dau lacrimile sau ma inervez [dupa caz] la orice stire despre concertul Madonei.
nu-mi place individa, da'-i mare, e contemporana cu MJ. s-au cunoscut, au evoluat paralel in aceeasi perioada. el e King, ea e Quenn. au aceeasi varsta, are multi fani [treaba lor].

da' nu putea sa moara ea si sa vina Michael iar in Romanica cu un concert?!!!!




Adina si Daria

Mergi la inceput