palmuirea copiilor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vivi.chiriac spune:

nu sint de parere sa-ti plaia o pauzasti copilul...am vrut sa scriu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivi.chiriac spune:

cuidat..eu nu scriu asa...?!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui vivi.chiriac

eu nu sint de parere sa-ti palia o pauzasti copilul...dar citeodata ii mai scap cite o palma baiatului..citeodata o cere singur...asa ca..asta nu inseamna ca-l bat...

ViVi





Si cum o cere, ma rog frumos???
Mama, da-mi si mie o palma te rog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
[


Si cum o cere, ma rog frumos???
Mama, da-mi si mie o palma te rog?



Probabil,Ladyj ca altfel nu-mi explic sa ceara un copil bataie!


Dorsilia,nu m-am laudat ca sunt un parinte perfect iar copilul meu e departe de a fi perfect pentru ca este un pui de om si nu robot dar consider ca sunt si alte metode de a corecta,fara palme !Ai nervi?Te deranjeaza copilul ca face nu stiu ce?Pai iesi,mama draga,si te racoreste pe balcon cateva minute,bea un pahar de apa dar nu te racori dandu-i palme !
Si crede-ma ca n-am avut o viata prea usoara,de multe ori simteam ca o iau razna insa niciodata nu mi-am varsat nervii pe copil!
Repet,nu sunt o mama perfecta !

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Nu inteleg nici eu cumcere un copil palma. SI nici nu stiu ce rezolva cineva cu bataia.

Eu imi doresc sa ma respecte copiii si nu sa le e fie frica de mine si din motivul asta sa "ma asculte".

Mentionez ca nici eu nu sunt mama perfecta, nici pe departe, ma mai ratoiesc la ei (de fapt la aia mare), ne impacam, ne explicam si intelegem, dar mi-ar fi rusine de mine si de ei sa profit de avantajul meu fizic si sa-i bat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui gnm

pai sa stiti ca unde da mama/tata creste!
pe bune!
daca a-ti vedea ce poponet am...si ce capsor...
cred ca ai mei au dat cu mare drag si spor, de-au crescut atata!!!!!
adevarul e ca pana cand m-am maritat au tot muncit ca sa-mi creasca atata.
eu am incercat cu al meu odor, dar se pare ca nu prea am avut spor, caci poponet nu prea are!
ce sa fac,sa mai incerc?
e adevarat ca luna viitoare implineste 18 ani,dar pot sa stiu? se spune ca baietii cresc pana pe la 20 de ani,asa ca...


Daca mesajul asta e pe bune, e cel mai trist lucru pe care l-am citit anul asta...
Daca e o gluma ar trebui sa nu mai glumesti asa pt ca multa lume are traume seriose datorita parintilor abuzatori, chestia cu "unde da tata/mama, creste" e de de-a dreptul patetica si nu face decat sa gaseasca scuze nenorocitilor care isi distrug copiii in felul asta.

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:




Laura Nicolae, Blackpanterro, eu am vazut mesajul lui gnm ast pur si simplu ca pe o ironie, in nici un caz o declaratie a convingerilor ei.

Iar eu as asculta ce are de zis ina, ca tot locuieste acolo si stie mai bine despre ce e vorba.
Dar asa, ca principiu nici eu nu sunt de acord cu palmele date copiilor. Nu sunt "mama perfecta" cum s-a spus de atatea ori cu sarcasm pe aici (nu despre mine personal ci despre cele care nu suntem in acord cu metoda asta), gresesc si eu, dar ma educ eu pe mine in fiecare zi sa invat din greseli si sa nu le repet. Si imi cer si scuze de la copil cand gresesc...inca nu mi-au cazut tresele de pe umar.


I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Dorsilia, mi-a placut mesajul. Foarte adevarat. Abuzurile pe vremea noastra au fost de alta natura...

Uf, e grea meseria de parinte! Vorbesc eu care nici macar n-am copii... (sint constienta de complexitatea fenomenului adica)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

Nu cred ca exista motiv sa-ti atingi copilul. Mi se pare cel mai josnic fapt pe care-l poate face un parinte. Iar sa legiferezi palmuirea imi da senzatia ca vine sfarsitul.

www.Satmarean-Alexiss.piczo.com

http://b1.lilypie.com/3q8rm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui vivi.chiriac

cuidat..eu nu scriu asa...?!!!

ViVi

Am auzit ca s-ar suspecta existentza extraterestilor pe teritoriu romanescasa ca poate si-or "fi bagat coada" si pe forum!

Dana

Mergi la inceput