Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici14

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Am intrat si eu mai tarziu ca Dennis nu s-a simtit bine, a vomitat de dimineata la prima masa, iar apoi i-a trebuit numai afara. Cand intram in casa dai pe plans. V-am zis ca tuseste putin dar febra nu are, asa ca l-am facut azi cu albastru de metil, ca respira mult pe gurita si mi-e teama sa nu faca rosu in gat.
Jo, imi pare tare rau pentru Karla,ai grija ca nu e de gluma cu alergiile(iti spun din proprie experienta)
Poti afla la ce este alergica numai daca-i faci testele, ceea ce-ti recomand din inima. Cere la pediatra ta o trimitere, de fapt ma mir cum nu ti-a dat trimitere la alergologie.
sa se faca repede bine
Va multumesc mult pentru retete, urmeaza sa-i fac zilele urmatoare

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

La multe lunite!!Carla sa fii sanatoasa si sa le aduci parintilor numai bucurii

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Joklk si eu iti recomand sa faceti teste sa vedeti la ce este alergica.Doamne fereste poate se mai imbolnaveste mititica si nu stii care medicament ii face bine sau nu.Nurofen i-ai mai dat pana acum?Si daca nu a scapat de raceala,tot trebuie sa ia tratament,ca doar nu se face bine cu antialergic..doctorii astia,atata pica am pe ei,rar mai gasesti unul sa isi faca datoria bine.
Valy,la cate povesti am ascultat si ascult la farmacie despre doctori..de cate ori nu m-am crucit cum poate sa prescrie medicamente si sa puna diagnosticuri aiurea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Fetelor nu vreau sa va dezamagesc dar nu cred ca trebuie sa o chinui cu un test alergologic fiind asa mica. Eu insami sunt patita cu testele astea. Eu primavara din mai si pana in iulie tusesc fara a prezenta simptome de boala. Ce ma ajuta sunt doar antialergicele. Deci concluzia fac alergie probabil la polen. Am fost la Cluj si mi-am facut test alergologic. Au iesit toate negativ. Deci nu sunt alergica la nimic....dar eu primavara tusesc.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Valy am vazut in pozele voastre ca Luca are un fel de premergator de impins. Deci nu de acela in care se asaza. Imi poti spune te rog de unde l-ai luat. Ma intereseaza si pe mine.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Da joklk avem un antepremergator(parca asa se numeste)dar noi l-am primit cadou,am vazut si in magazine modele mai diferite,mai performante(al meu se cam rastoarna nu are stabilitate)noi inca nu il prea folosim este recomandat atunci cand copilul sta bine in picioare singurel poate o sa-l folosesc vre-odata,pe net gasesti diferite modele iar pret intre 1mil jumate si 2 mil jumate

LucaDaniel -22.10.2008

povestea mea
Slideshow
asa sunt eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Fetelor sunt suparata rau, Dennis a vomat iarasi de dimi, asa ca sunt nevoita sa merg la urgente cu el pt ca pediatra nu e. Ma gandesc sa nu fie de la ceva ce i-am introdus de curand. Of of, sunt tare trista. Intru dupa ce ma intorc, adica peste cateva ore bune

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Of mikaela,imi pare rau ca vomita dar eu una nu cred ca este de la mancarea pe care i-ai introduso,poate mananca prea cu pofta ii place si de aia,asteptam vesti cat mai bune sper

LucaDaniel -22.10.2008

povestea mea
Slideshow
asa sunt eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Multumesc de raspuns Valy. Pe net am gasit si eu dar m-ar fi interesat unde as fi putut sa vad un premergator de asta. In poze pe net arata foarte bine dar nu stiu daca si in realitate e asa.

Mihaela copii mai varsa, nu intra in panica. Varsa doar dupa o anumita masa sau dupa fiecare masa? Daca ar fi varsat din cauza unui aliment pe care l-ai introdus trebuia sa o faca de la inceput, de la prima data cand a mancat asa ceva. Probabil e asa cum spune si Valy o fi mancat prea cu pofta. Asteptam vesti!

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Joklk imi pare rau sa aud asta despre papusa ta nu stiu ce sfat sa-ti dau (scz)nu am trecut prin asa ceva,off si doctorii astia nu stii daca sa-i crezi sau nu.Sper din suflet sa scapati de raceala si de alergie.Aveti grija de voi

Mergi la inceput