Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici14

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui joklk

Piticul meu drag,
acum un an pe vremea asta plecai cu elicopterul la Tg. Mures. Traiam atunci un sentiment ciudat. Nu stiam cum va fi, cum vei fi tu si inca nici macar nu putusem sa te ating. Undeva intr-un coltisor din sufletul meu stiam totusi ca vei fi bine dar asta nu putea invinge lacrimile. Acum ai un, multumesc piticule ca ai venit si cineva acolo sus te-a lasat si te-a calauzit sa ramai in viata mea. Multumesc pentru privirea plina de dragoste din fiecare dimineata, multumesc pentru fiecare alint cand te iau in brate, multumesc pentru caldura care ai adus-o in viata mea, multumesc pentru fiecare ras cu care ma bucuri. M-ai facut mai dragostoasa, mai iubitoare, mai grijulie, mai dranica, intr-un cuvant mai buna.
Minunea mea mica, pentru tine nimic nu a fost prea greu si daca ar fi as mai merge o data la fel tot acest drum. Au fost suisuri si coborasuri, au fost lacrimi si zambete, a fost suferinta si bucurie, dar a fost cel mai frumos si implinit an din viata mea. Sa cresti mare, sanatoasa, frumoasa! La multi ani minunea mea! Si inca o data multumesc ca existi!

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza



La multi ani, Karla-Luiza!
Johanna

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

La multi ani Karla!!!!Sa cresti maaare si sanatoasa si sa-i oferi mamicii multe multe bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Zi mare azi Joklk,sa-ti traeasca printesa, sa fie sanatoasa ca asta conteaza cel mai mult si sa va bucurati de ea amandoi LA MULTI ANI Karla Luiza

LucaDaniel -22.10.2008

povestea mea
Slideshow
asa sunt eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Cine face o noua pagina?ca asta este pe sfarsite...eu una as face dar oare imi iese?de am timp o sa incerc

LucaDaniel -22.10.2008

povestea mea
Slideshow
asa sunt eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Copilul doarme,eu i-am facut mancare(o ciorbita)sarbatoare este,asa ca pierd timpul pe aci singurica ca-ci voi lipsiti Stiti ce m-am gandit eu,as face un filmulet cu evolutia copiilor nostri pt asta mi-ar trebui 2-3 poze una de cand s-au nascut si una sau doua mai recenta asta bineinteles daca vreti...daca da ma anuntati

LucaDaniel -22.10.2008

povestea mea
Slideshow
asa sunt eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

La Multi Ani!Karla sa fii sanatoasa,fericita si sa va bucurati de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepina70 spune:


La multzi ani,strengaritza dulce,JO,sa te bucuri de ea si tot ce e bun pentru Karla sa fie in viatza
La multe lunitze ptr totzi bebeii vostri,Ana Maria,Denis,Razvanel,tootzi!
corcodusa mea e bine,creste,eu nu am fost in ordine,am avut ceva probleme dar sper sa se fi sfarsit,sa nu ma dai la disparutzi JO ca o sa intru mai des pe aici,

Pepina,mama de Carla,corcodusa mami´ draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Pepina,ma bucur mult ca ai dat un semn si ca e bine corcodusa taSper sa fii si tu bine si sa intri mai des pe aici sa ne povestesti ce ati mai facut,cum evolueaza Carla.Si eventual..pozeJoklk,de asemeni,asteptam poze cu sarbatorita.

Multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Fetelor multumesc de urari.

Pepina, ma bucur sa te vad in sfarsit pe aici. Chiar mi-am facut ganduri mai intai pentru corcodusa apoi pentru tine. Cum zicea si Cami vrem poze si informatii despre Carla.

Valy, eu vreau filmulet. O sa iti trimit niste poze din pimele zile in rest poti sa iei poze din albumul de aici. Apropo de cum era Karla, nu stiu daca voi ati vazut reportajul cu minunea mea din ziua in care s-a nascut: http://www.antena1.ro/index.php?page=news&subcat=1&id=30476¤tPage=1

Ayla multumesc special pentru urarea ta caci stiu ca tu ai multe pe cap acum. Cum esti? Cum sunt Claudiu si Luana?

Sper ca zilele urmatoare sa va pun si pozele promise. Azi nu am apucat caci am fost iarasi la medic sa ne dea ceva pentru nasucul nostru infundat si tusea noastra. In rest si azi musafiri si urari. La kineto din cauza raceli nu am mai fost. Desi e asa bolnavioara papusa mea patruleaza prin casa de-a busile si nu-i mai tace gurita. Mi-a sters praful de pe parchet si de doua zile repeta ceva ce trebuie sa ma edific ce o vrand sa insemna "cam cam".

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Karla LA MULTI ANI, sa fii sanatoasa si sa aduci in viata parintilor tai numai bucurii, va doresc din suflet sa fi-ti sanatosi si fericiti impreuna

Mikaela - multumesc mult pt urari, iar eu la randul meu le doresc tuturor puiutilo, multa sanatate si sa creasca mari, frumosi, destepti, sa-si bucure parinti pana la adanci batraneti

Ayla - iti doresc multa putere sa poti trece peste aceasta incercare grea, am citit dincolo unde ai scris ce ti s-a intamplat si nu mi-a venit sa cred. Cu nici o sapt in urma ne conversasem, iar cand am aflat am ramas uimita, ca DD sa te intareasca sa poti trece peste aceasta cumpana grea din viata voastra, ii doresc multa sanatate sotului tau si sa-i dea DD zile sa-si traiasca viata alaturi de frumoasa lui sotie si copilasi lui dragi.
DUMNEZEU SA VA AIBA IN PAZA

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput