Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici14

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Mikaela ma simt bine acum,Ana-Maria vrea si titi si bibe,ii dau ceai baby drink pt.colici si se impaca foarte bine cu el,nici ceaiul de musetel nu-l bea asa bine cum il bea pe asta,Joklk ma bucur ca v-ati distrat la petrecere,asa a fost si Ana-Maria la botez maraita din cauza ca a fost multa lume pe langa ea,asteptam poze.Sorilea ,La Multi Ani!multa sanatate si razvanel sa va aduca numai bucurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Salutare pt voi toate am lipsit si eu 2 zile si voi ati scris ceva ,ceva acuma sunt in recuperari

Mikaelain legatura cu papa din borcanele eu am incercat sa ii dau pe la 7-8 luni atunci le-am primit de la mama,fructele le mananca dar nu prea se omoara dar legumele,,iacc,,nici vorba nui plac chiar ii provoaca sila,tu poti incerca poate le accepta
intrebai si de morcov eu la inceput i-am dat doar zeama stoarsa,apoi i-am amestecat cu mar si celalalte treptat,dupa ce sa acomodat cu zeama am trecut si la fructul propriuzis,la inceput a fost mai greu,il dadeam prin robot,apoi prin strecuratoare...munca nu gluma
Cami frumos filmuletul doamne ce mici erau...nus cand ma uit la pozele vechi ale voastre,ale mele si ii vad ce micuti si neajutorati erau,iar acum cand ii vad crescand ca ajung incet,incet domnisoare si cavaleri parca nu imi vine sa cred si si nu m-am suparat
Joklk ati facut petrecerea?cum a iesit?sper ca v-ati distrat sa pui poze ca vream sa vedem
Monica ma bucur ca totul merge spre binecum a reactionat Luana dupa ce ati terminat cu alaptatul a renuntat usor?
cat am scris iar m-am intins cat o saptamana

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Nu scapati asa usor am revenit(a luat tati baiatul si pot scrie)

La multi ani sarbatoritilor care au inplinit lunite zilele astea Denis,Razvan-Ionut,Daria Maria pt toti si toate sa cresteti mari si frumosi si sa va bucurati parintii cu evolutiile voastre
Si o dedicatie speciala pt pentru Karla Luizacare maine face frumoasa varsta de1 anisor sa cresti mare si frumoasa

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Fetelor, acum mi-au plecat musafirii. Deci vazut retrospectiv e asa: petrecere frumoasa, lume multumita, Karla maraita. Efectiv piticului meu nu i-a placut nimic. Aseara am realizat si de ce....a inceput sa tuseasca si are si ceva mucisori, dar norocul nostru e ca nu a mai facut febra. Asa ca azi am stat toata ziua in casa si am aspirat mucisori. Acum dupa-masa e mai bine. Pozele o sa le pun zilele urmatoare.

Referitor la mancarea din borcanele eu nu i-am dat Karlei niciodata asa ceva. Am prefeat sa ii fac totul acasa, macar asa stiam sigur ce mananca. Karla nu a baut niciodata sucuri, nu a vrut si eu nu am obligat-o.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Valy, multumesc mult de raspuns, dar mai am o intrebare:cerealele sau legume/fructe se dau in timpul mesei de lapte sau ii dau laptele si dupa o ora ii dau restul?
Si lui Dennis ii este infundat nasul, si mai tuseste, i-am dat Tylenol, oare ar trebui sa sun maine la pedi sau ma ingrijorez prea mult?
Jo, ma bucur ca v-ati distrat, lasa ca peste vreun an, 2, sa vezi ce se va distra Karla la petreceri(sa te tii bine!)
si revin mai incolo

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Joklk,ma bucur ca a fost frumoasa petrecerea,desi vad ca celor mici nu prea le place agitatia..dar cum a zis si Mikaela,mai tarziu sa te tii.
Valy,cand am facut filmuletul am fost tare entuziasmata si bucuroasa ca am gasit in sfarsit cum se face si cand am privit multumita de mine ce a rezultat,m-a bufnit plansul.Aceasi reactie au avut-o si ceilalti..
pentru toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Si noi am inceput diversificarea de cca o sapt.
Am inceput cu suc de morcov 2 zile, apoi am adaugat si mar, ina 2 zile si apoi si portocala si am crescut cantitatea in fiecare zi, asa incat a ajuns grasanul meu sa pape 120 ml de suc la o masa.
De ieri i-am introdus si piersica si le tolereaza ff bn, in schimb nu vrea legume pasate deloc.
Mai las sa treaca o perioada si incerc din nou.
Eu ii dau sucul intre doua mese (la ora 9 laptic, la 12 sucul si la 14 iar laptic) si ne intelegem ff bn, nu si-a schimbat nici scaunul, e ok pana acum, ramane sa vedem cum ne acomodam si cu legumele.

si multumesc pt urari

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Mikaela eu i-am dat fructele,zeama sau legumele drept o masa dar la noi a fost o problema Luca nu manca lapte praf (nici acum nu se omoara)dar la inceput ii dadeam o data-n zi pe la pranz scoteam o masa de titica sau intre mese cum zice si Sorilea

Sorilea nu toti copii accepta legumele mai ales simple,pasate Luca nu le-a mancat nici-odata i se facea sila de la ele asa ca nu l-am fortat dar in schimb le mananca in mancare gatita cu sare,acreala asa ca noi sariram peste capitolul,,legume fierte,,si am ajuns derect la mancare gatita,tu mai insista poate o sa le accepte

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Acum am citit mai bine, si am vazut ca a fost ziua de nastere a lui Sorilea. Imi cer scuze de intarziere, si-ti spun acum, Sorilea, La multi ani!!!sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate,si multa fericire alaturi de cei dragi.
Acum legat de diversificare, eu i-am dat lui Dennis in timpul mesei de lapte, adica i-am preparat cerealele azi 4 lingurite si i le-am dat apoi i-am dat laptele (100ml) Maine vreau sa-i dau morcov, dar nu pot sa-i scot o masa de lapte pt o lingurita de morcov, asa ca am sa-i dau laptele la prima ora si apoi morcovul. Sa vedem daca ne iese
Va tin la curent si scuzati daca va stresez cu atatea intrebari, dar voi sunteti fete dragute si ma intelegeti, asa-i?


http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Piticul meu drag,
acum un an pe vremea asta plecai cu elicopterul la Tg. Mures. Traiam atunci un sentiment ciudat. Nu stiam cum va fi, cum vei fi tu si inca nici macar nu putusem sa te ating. Undeva intr-un coltisor din sufletul meu stiam totusi ca vei fi bine dar asta nu putea invinge lacrimile. Acum ai un, multumesc piticule ca ai venit si cineva acolo sus te-a lasat si te-a calauzit sa ramai in viata mea. Multumesc pentru privirea plina de dragoste din fiecare dimineata, multumesc pentru fiecare alint cand te iau in brate, multumesc pentru caldura care ai adus-o in viata mea, multumesc pentru fiecare ras cu care ma bucuri. M-ai facut mai dragostoasa, mai iubitoare, mai grijulie, mai dranica, intr-un cuvant mai buna.
Minunea mea mica, pentru tine nimic nu a fost prea greu si daca ar fi as mai merge o data la fel tot acest drum. Au fost suisuri si coborasuri, au fost lacrimi si zambete, a fost suferinta si bucurie, dar a fost cel mai frumos si implinit an din viata mea. Sa cresti mare, sanatoasa, frumoasa! La multi ani minunea mea! Si inca o data multumesc ca existi!

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput