Clasa a patra, anul scolar 2009-2010

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Gata . Suna clopotelul si in Romania
Mult succes de maine la scoala !
Si numai note bune !!!

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Mult succes scolarilor in noul an scolar atat pt. cei care au inceput deja cat si pentru cei din ro!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:


Satisfactie maxima in noul an scolar !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Succes scolareilor.
Ne asteapta un an greu, de cumpana. Examene la greu....

Inca nu avem orarul stabilit definitiv. Urmeaza si sedinta cu parintii cat de curand. Atunci o sa aflu mai multe.

De azi reincepe inotul, maine are deja primul chef un coleg de clasa isi serbeaza ziua....incepem bine...

Cam asta in mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Noi am inceput in forta.
Teme ieri destul de multe, un referat de pregatit oral despre Acropole la istorie, reluarea antrenamentelor, vreo 3 concursuri luna viitoare si o cupa la aikido peste 2 saptamani.
S-a dus vacanta...

Si avem sedinta azi la 5...
Se anunta un an greu.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Succes si copiilor din RO in noul an scolar!

Noi suntem veterani, avem aproape 4 sapt. de scoala, 1 examen trecut, o dictare cu nota maxima. Maine test la mathe, curind examenul practic pt carnetul de bicicleta. Azi le-au fost verificate bicicletele de catre politie si, din 20 copii, numai la 4 li s-a spus ca sunt sigure sa mearga cu ele pe strada. Si noi suntem printre cei 4, dar cei drept e noua si cam printre ultimele modele aparute.

Tenis face in continuare si de pe 2 oct. reia lectiile de engleza.

Au avut si ei un placat de pregait la Sachunterricht. I-a grupat cite 4 si fiecare grupa a avut 1 continent.- Bianca a avut sa pregateasca despre Africa si ieri au expus referatul. Curind vor da test.

Si aici anul e extrem de greu, pt ca notele din primul semestru la germana, mathe si Sachunterricht ii confera copilului locul mai departe la gimnasiu sau alt timp de scoala (inferioara insa ca nivel).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

Buna.

A inceput scoala! Da si am inceput si temele. Acum la inceput suntem odihniti si avem forte, dar timpul trece si se acumuleaza oboseala...Este ultimul an alaturi de "doamna" a doua mama pentru noi, care este minunata. Invatam de zor, am inceput lectii la franceza (de doua sapt.) ca sa ne punem pe picioare si curand vor incepe si la engleza. Insa cu parere de rau ne-am lasat de tenis, speram sa incepem la primavara.

Mult succes la scoala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Am inceput scoala, am avut si sedinta, cica o sa fie greu, parintii au cerut ca la notare sa le puna alaturi de calificativ si corespondenta-n nota, ca ar ajuta. 3 zile pe sapt. vor avea cate 5 ore iar celelelalte 2 cate 4. Au primit si teme, antrenament ca sa-si aminteasca ce-au uitat peste vara si sapt. viitoare au test si la romana si la mate.

bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Azi Bianca a luat cu brio Fahrradführerschein-ul! (carnetul de condus bicicleta) I-au lipit fel si fel de chestii pe bicicleta, i-au dat un stegulet si carnetul propriu-zis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

helbi, felicitari pentru Bianca De altfel nici nu putea sa fie altfel decit luat cu brio

Antonia pleaca miine in tabara de 4 zile (in acelasi loc ca si acum 2 ani).

Mergi la inceput