King of Pop Michael Jackson (5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

Daniela, a aparut cu vreun ziar, ceva?
Ca sa stiu sa o caut si eu, inseamna ca la choscul de langa mine n-a adus-o.
De cine e tiparita?

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.



nu e cu nici o revista! ma uit de cine e tiparita si iti spun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Eu am luat de la Story DVD-ul cu el se numeste MIchael devotion.Imi place foarte tare atat dvd-ul cat si brosura, iar ceea ce spune Razvan Mazilu despre el este genial...."Reeverenta pentru un dansator unic" se intituleaza...
Sa va citez ceva ce a spus Mazilu"Michael facea parte din acea specie de artisti-destul de rara- care, atunci cand reflectoarele il tintuiau, se transforma intr-o secunda, corpul lui se arunca in miscare si in lume nu mai conta nimic altceva decat bucuria enorma ca se poate exprima asa"
sau " dansul lui a fost un amestec de energie incredibila,rapiditate, senzualitate de felina, pasiune, umor,erotism,arcuire,franturi si cadente surprinzatoare,rigoare,nervozitate,extaz si agonie,ritm nebun si generozitate"
Si incheie superb PENTRU ACESTE CATEVA CLIPE, DAR SI PENTRU MULTE ALTELE,MICHAEL,EU ITI MULTUMESC SI FAC O REVERENTA PANA LA PAMANT.
Cory , chir ma gandeam la tine ce ai facut de nu ai mai intrat.

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
- the mold was broken when Michael Jackson was created

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka77

Eu am luat de la Story DVD-ul cu el se numeste MIchael devotion.Imi place foarte tare atat dvd-ul cat si brosura, iar ceea ce spune Razvan Mazilu despre el este genial...."Reeverenta pentru un dansator unic" se intituleaza...
Sa va citez ceva ce a spus Mazilu"Michael facea parte din acea specie de artisti-destul de rara- care, atunci cand reflectoarele il tintuiau, se transforma intr-o secunda, corpul lui se arunca in miscare si in lume nu mai conta nimic altceva decat bucuria enorma ca se poate exprima asa"
sau " dansul lui a fost un amestec de energie incredibila,rapiditate, senzualitate de felina, pasiune, umor,erotism,arcuire,franturi si cadente surprinzatoare,rigoare,nervozitate,extaz si agonie,ritm nebun si generozitate"
Si incheie superb PENTRU ACESTE CATEVA CLIPE, DAR SI PENTRU MULTE ALTELE,MICHAEL,EU ITI MULTUMESC SI FAC O REVERENTA PANA LA PAMANT.
Cory , chir ma gandeam la tine ce ai facut de nu ai mai intrat.

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
- the mold was broken when Michael Jackson was created




draga mea, am scris in ultimul meu mesaj ca plec din tara.aici ne-am mutat la compound si a trebuit sa asteptam vreo 2 saptamini sa ne bage internetul.a fost nasol rau.aici nu poti sa mergi la internet de capul tau (neinsotita).
poate sa-mi trimita cineva si mie va rog frumos parola de la fanclub ? eu nu am apucat sa citesc ce ati scris, ca e foarte mult, o sa-mi ia toata ziua.

Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

Before you judge me, try hard to love me (Michael Jackson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Aha, am inteles. Nu citisem ca pleci din tara..

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
- the mold was broken when Michael Jackson was created

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

"Conard Murray nu este singurul doctor acuzat de moartea megastarului de pe 25 iunie. Surse din justitie au mai declarat ca mai vechiul dermatolog al lui Jackson, Arnold Klein, va fi acuzat de malpraxis. Investigatorii lucreaza înca la investigarea cazului Klein si, cel mai probabil, nu va putea fi arestat în mai putin de doua saptamâni."

se pare ca nu doar capul dr. Murray va cadea...medicul Klein dermatalogul, nu era cel care se dadea drept tatal biologic al celor doi copii mai mari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielac

"

se pare ca nu doar capul dr. Murray va cadea...medicul Klein dermatalogul, nu era cel care se dadea drept tatal biologic al celor doi copii mai mari?

Ba da el e "individul"

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
- the mold was broken when Michael Jackson was created

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna fetelor!

Motanik, mersi mult pt info.
Sa ma gandesc cum fac...

Mi-am luat si eu azi si revista cu dvd-ul si cartea...

Pup.

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka77

Aha, am inteles. Nu citisem ca pleci din tara..

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
- the mold was broken when Michael Jackson was created




esti o dulce, mersi mult pentru parola.din pacate, serverul e aglomerat si mai trebuie sa astept.

Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

Before you judge me, try hard to love me (Michael Jackson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Revenind la Billie Jean, prestatia de la Motown 25 si primul moonwalk. Tot din Taraborrelli cetire...miscarea de dans se numea la origine "alunecarea pe spate" si a fost prima data executata de doi dansatori intr-o emisiune de televiziune (Soul Train). Micahel a luat legatura cu cei doi dansatori, si a facut cu ei 2 sedinte de "trainning" pentru care a platit 1.000 de dolari. Oricum, dansatorii au declarat ulterior ca ar fi facut-o si pe gratis. Doar era vorba de Michael Jackson.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

(Sper sa nu va plictisesc. Dar nu ma pot desprinde de cartea lui Taraborrelli. desi ieri am terminat-o de citit azi mai recitesc fragmente din ea.)

Cel de-al doilea proces pentru molestare a fost absolut ingrozitor. L-au umilit in public intr-un mod crud. Cred ca mai bine l-ar fi impuscat decat sa-i faca asa ceva.
Ma gandeam ca daca ar fi renuntat sa doarma cu toti copiii aceia ar fi fost astazi altfel situatia. Oare de ce nu a renuntat cand toata lumea din jurul lui ii spunea sa o faca? De ce nu a putut lua o decizie buna si pentru viata lui personala? Cu atat mai mult cu cat stia ca imaginea sa conteaza atat de mult pentru el?

" In ciuda trecutului sau - faima din copilarie, statutul de star de la maturitate - cand tragem linie constietizam ca MJ e doar un om, nu mai mult decat un muncitor care sustine o familie numeroasa cu un salariu infim si nu mai putin decat o persoana importanta, bogata si fara nicio grija. La fel ca toti ceilalti oameni, el este principalul responsabil pentru decizile proprii.....
E trist - chiar tragic. E o persoana atat de privilegiata, un om binecuvantat cu faima, avere si o familie. Si, totusi, ne intrebam de ce pare sa fie imposibil, cu totul imposibil, ca MJ sa duca o viata buna, demna si fericita.

...In sfarsit cred ca am inteles adevarul despre Michael; un adevar care, in final, e mult mai simplu de inteles decat omul care l-a personificat timp de o generatie, pe cea mai mare scena. La fel ca multi dintre noi, a fost un om care a folosit cat de bine a putut ceea ce i-a pregatit soarta, uneori cu un succes imens, alteori cu esecuri tragice; iar acestea au fost amplificate de o mie de ori, din cazua succesului sau si a varstei fragede la care l-a obtinut. Intr-adevar, privindu-mi propria reflexie in oglinda lui MJ, am inceput sa simt o mare compasiune si mila...dar si o mare dragoste pentru el. Insa, mai mult decat orice altceva, am simtit o tristete adanca pentru o alta persoana si pentru cum ar fi trebuit sa fie - cum ar fi putut sa fie viata lui, daca..."

Mergi la inceput