King of Pop Michael Jackson (5)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui moana

Revenind la Billie Jean, prestatia de la Motown 25 si primul moonwalk. Tot din Taraborrelli cetire...miscarea de dans se numea la origine "alunecarea pe spate" si a fost prima data executata de doi dansatori intr-o emisiune de televiziune (Soul Train). Micahel a luat legatura cu cei doi dansatori, si a facut cu ei 2 sedinte de "trainning" pentru care a platit 1.000 de dolari. Oricum, dansatorii au declarat ulterior ca ar fi facut-o si pe gratis. Doar era vorba de Michael Jackson.....


si eu am fost foarte mirata ca nu Michael a inventat moonwalking (asta daca poti sa-l crezi peTaraborrelli orcors).si intr-adevar alunecarea in spate e greu de executat daca pina si talentatul Michael a avut bataie de cap cu ea si a trebuit sa exerseze ceva pina o prezinta pe scena.dar nu conteaza, ca pina la urma Michael=moonwalk, si chiar daca a copiat oaresce figuri de la Fred Astaire sau de la alti dansatori mai mult sau mai putin mari (pentru ca i-au placut foarte mult, probabil), nu vad nicio problema in asta, ba tocmai asta as zice eu ca e geniu.adica sa ai viziune si viteza de reactie cu ce va deveni in scurt timp istorie.desi, ma repet, asa pot si eu sa zic ca Michael a invatat miscari de dans de la mine.pai, da, si daca ma gindesc mai bine, cred ca asa si este.

Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

Before you judge me, try hard to love me (Michael Jackson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Acesta este primul Moonwalk, min 1:30 in special.Nici eu nu am stiut ca nu l-a inventat Michael, oricum Michael l-a facut celebru .


Genial dansa tipul
if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
- the mold was broken when Michael Jackson was created

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka77

Acesta este primul Moonwalk, min 1:30 in special.Nici eu nu am stiut ca nu l-a inventat Michael, oricum Michael l-a facut celebru .

Genial dansa tipul
if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
- the mold was broken when Michael Jackson was created





wow! foarte tare.acum sincer, eu chiar nu am crezut ca a preluat moonwalk.dar, anyway, mie tot numai Michael imi place.

Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

Before you judge me, try hard to love me (Michael Jackson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Mai pusesem mai demult filmuletul urmator. Intr-un fel sau altul e moonwalk, dar MJ l-a adus perfectiune.

Fred Astaire, Bill Bailey, Buck and Bubbles, Cab Calloway, Clark Brothers, Sammy Davis Jr., Daniel L. Haynes, Rubberneck Holmes, Patterson and Jackson, Eleanor Powell, Bill Robinson, Three Chefs (only the feet), Tip Tap and Toe (feat. Ray Winfield), Earl Snakehips Tucker





"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."
R. TAGORE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui purple_blue

Mai pusesem mai demult filmuletul urmator. Intr-un fel sau altul e moonwalk, dar MJ l-a adus perfectiune.

Fred Astaire, Bill Bailey, Buck and Bubbles, Cab Calloway, Clark Brothers, Sammy Davis Jr., Daniel L. Haynes, Rubberneck Holmes, Patterson and Jackson, Eleanor Powell, Bill Robinson, Three Chefs (only the feet), Tip Tap and Toe (feat. Ray Winfield), Earl Snakehips Tucker





"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."
R. TAGORE

Toti dansatori de exceptie

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
- the mold was broken when Michael Jackson was created

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui purple_blue

Mai pusesem mai demult filmuletul urmator. Intr-un fel sau altul e moonwalk, dar MJ l-a adus perfectiune.

Fred Astaire, Bill Bailey, Buck and Bubbles, Cab Calloway, Clark Brothers, Sammy Davis Jr., Daniel L. Haynes, Rubberneck Holmes, Patterson and Jackson, Eleanor Powell, Bill Robinson, Three Chefs (only the feet), Tip Tap and Toe (feat. Ray Winfield), Earl Snakehips Tucker





"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."
R. TAGORE


frumos.

p.s. purple_blue, tu ai observat ca ai aceeasi semnatura ca si anca wish ?

Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

Before you judge me, try hard to love me (Michael Jackson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Pentru ca melodia zilei este Billie Jean, nu puteam sa trec peste ea pur si simplu.Pe aceasta melodie m-am indragostit iremediabil de MJ.M-au fascinat versurile, melodia nu mai zic,imi aduc aminte cum stateam cu ochii cascati la dalele care se aprindeau cand pasea el,mintea mea de copil nu pricepea miscarea.
Mie imi place cum a performat Billie Jean la NY in 10 sept 2001
, 43 de ani si miscari impecabile

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
- the mold was broken when Michael Jackson was created
SHA`MONE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

S-au pus in vanzare biletele pentru tributul din 26 sept ati vazut?
http://tribute2009.com/Tickets.asp
Nici macar nu se stie cine va canta exact,vor fi anuntati la sf lunii, dar biletele sunt deja in vanzare la 500 de euro cele mai scumpe...dar oricum...f scump , sincer nu ma asteptam la atatia bani

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
- the mold was broken when Michael Jackson was created
SHA`MONE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Stiu ca sunt rautacioasa dar nu ma pot abtine: dupa 40 de ani in care s-au tot rugat de Michael sa mai faca inca un turneu cu ei, fratii lui, caci au probleme cu banii si le-ar prinde tare bine, acum organizeaza memoriale. Bilete de 500 euro ...si nici nu au anuntat macar ce artisti vin. Nu e ciudat sa anunte intai preturile si dupa aia cine canta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

buna fetelor
cartea complotul impotriva MJ am cumparat-o de pe librarie.net 29 lei+ taxa posta 7 lei sau curier 12 lei
tricouri am vazut si pe europafm...nu pot posta link pt. ca sunt nuo venita sau nu stiu io??
billie jean nu a aparut in '82?si Omar este din '84 nu cred ca are legatura cu el

copil special in viata mea

Mergi la inceput