am ramas gravida cu trompele legate

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

roxana, pupici pentru tine, imi aduc aminte de starea ta de atunci!
si pentru psiho, de incurajare!

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psiho_log spune:

buna tuturor! ma gandesc ca ar fi trebuit sa ma interesez f precis despre aceasta metoda contraceptiva...pe de alta parte peste tot scrie ca e ireversibila, ca exista doar aprox.2 la suta sanse sa faci extrauterina dar nu sa se fixeze in uter...asta era tot ce stiam eu...si imi pare rau ca nici medicul nu a fost corect sa imi explice ca exista si posibilitatea permeabilizarii..astfel nu as mai fi trait acest soc, sigur as fi luat si alte masuri de precautie...dar acum , am acceptat , nu mi-e teama, ma voi organiza cumva...sper ca incet, incet va accepta si sotul meu ideea...i-am propus sa divorteze daca nu poate sa duca asta im preuna cu mine si nu a fost de acord ....ma gandesc ca din perspectiva unui barbat e dificil... ei au impresia ca femeile au posibilitatea sa aleaga dar ei nu...depinde cum vezi problema...el oricum stia ca nu voi face avort , discutasem asta de multe ori...

Anita75 am 37 de ani...
Roxana C, am citit subiectul tau, cele prin care ai trecut...m-au impresionat si m-au ajutat sa inteleg ca totusi se intampla ..nu te poti pune contra naturii.Sa fiti sanatosi, copilasii , tu si sotul tau! ..pana la urma asta este f important ..eu fac recuperare , terapie cu copii cu autism, adhd, rethard mintal si realizez zilnic cat de important este acest lucru..cat de mult ii consuma pe parintii acestor copii problemele de sanatate...spun de multe ori ca un copil cu probleme de sanatate face cat 10-chiar 20 de copii...asa ca ce sa ne mai plangem! sa fim sanatosi! Din perspectiva mea sanatatea mintala este f importanta ..poti avea orice, dar orice...spiritul daca nu e luminat e tot ce ti se poate intampla mai rau.

Va multumesc pentru cuvintele frumoase



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psiho_log spune:

Marius, am citit articolul tau, frumoase sentimente, n-am ce zice....perspectiva barbatilor.....sunt convinsa ca nu e usor nici pentru barbati, am spus asta deja mai sus ...suntem toti oameni si avem slabiciuni...unii se tem altii nu...barbatii vor sa arate ca nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psiho_log spune:

despre obiectivitate Marius, eu ma ingrijoram de faptul ca in cazul in care nu am sprijin imi va fi muult mai greu, deci eu nu am posibilitatea sa aleg daca sunt sau nu responsabila...cel putin asa imi spune constiinta...nu pot sa relatez aici toate datele problemei dar sper din tot sufletul ca va ramane acelasi om responsabil pe care il stiu...mi-ar fi fost mai usor fara aceste presiuni, atat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Va fi bine - ai incredere!

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Psiho, si eu cred ca sotul tau va fi de acord pana la urma. Stii, cred ca barbatii au si ...mandrie sa-i zic?- tu i-ai spus din start ca nu faci avort, deci hotararea ai luat-o singura, fara el, poate ca asta-i problema. Eu nu i-am spus niciodata asa, i-am zis ca vreau sa-l tin, i-am dat argumente...cu carul, am stat de vorba...n-am apucat sa-i spun ca eu il tin si gata, si daca vrea si daca nu, chiar daca incepusem sa gandesc asta. stii tu, e bine sa il aduci in situatia in care sa creada ca e hotararea lui, ca nici macar nu s-a gandit la altceva, ca de fapt el vroia si tu nu, dar ca te-a convins sper sa nu-si bage nasul iar Marius (sotul) pe aici. Adevarul e ca barbatilor le place sa creada ca in casa lor ei sunt cocosii, si cocosul e cel care canta, nu gaina, noi trebuie doar sa-i facem sa creada ca asa este

Caprito, imi aduc aminte de tine, te-am mai urmarit dar o perioada n-ai mai scris pe forum, sau nu te-am mai gasit eu. Acum e totul ok la voi? Cel mic e baietel, parca?

Elyanne, am vazut ca si tu esti "capra cu trei iezi". Vecina mea are o fetita de 2 ani si mai are vreo 2 luni si trebuie sa nasca, are 2 baietei acum. Cum te-ai descurcat cu toti, spune-mi ca sa-i transmit vecinei( s-o mai incurajez putin)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxana c.

Adevarul e ca barbatilor le place sa creada ca in casa lor ei sunt cocosii, si cocosul e cel care canta, nu gaina, noi trebuie doar sa-i facem sa creada ca asa este[/size=1]
Roxana


Na' ca sa vezi unde era centrul Adevarului.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Roxana vad ca si la vecina ta ar fi cam aceiasi dif. intre mandra si baieti
Te descurci, pt. ca n-ai alta varianta Ziua, pana la 16-17 sunt singura, seara e si sotul, si soacra. E mai simplu cand sunt mici-mici... decat acum... ii "alaptam" cu biberonul, dar cu lapte de la mine, asa puteam supraveghia si manda... cand ieseam afara singura cu toti trei (s-a intamplat si asta)... statea si mandra in carutul lor, in fata, intre ei... cand traversam strada, sau cand obosea... e mai simplu de priceput daca-i arat poze ...
Ar fi multe de zis... si sunt off-topic ... daca vrea, ne putem "conversa" pe mail... da-mi un PM daca vrea adresa mea...

psiho_log o sa fie totul bine. Si tin pumnii sa fie de aceiasi parere si sotul tau. Daca mi s-ar fi intamplat sa vina unul cate unul, la al treilea nu cred ca aveam vrun dubiu sau soc ... dar nu vreau sa ma gandesc ce as face acum daca s-ar intampla sa apara bb 4 ... cred ca as fi in aceisi situatie cu tine... In schimb sotul nu ar sta pe ganduri... el mai vrea o fetita Sper sa nu i se indeplineasca dorinta... ca cea cu gemenii i-a iesit ... si-a dorit f. mult, si uite ca are



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

roxanac va urmaresc din umbra! nu lipsesc! e fetita, o berbeaca de 3,7 ani! cu toate ca eu am ramas cu sterilet, nu cu trompele legate, socul a fost la fel de mare, si cred ca mi-au trebuit vreo 2 luni sa-mi recunosc mie. oricum,pe urma am tras de timp cu mersul la medic, pentru ca alternativa sa fie imposibila, pentru ca nu as fi fost in stare sa o fac! pe urma au aparut alte probleme, ca au fost niste dr "ingeniosi" care mi-au spus ca din cauza steriletului se poate naste cu malformatii, si dai si boceste. apoi, am facut infectie, in final mi-au facut si cerclaj. la un moment dat am zis, fie ce-o fi, merg pana la capat, si daca asta o fi crucea mea, o -so duc asa cum e! si uite ca Dumnezeu mi-a ajutat si a iesit sanatoasa si supernazdravana. e greu, parintii cu 3 copii stiu cum e, si toata admiratia mea si stima pantru parintii cu mai mult de 3 copii!
asa ca psiho, capul sus si mergi inainte cu toata forta, respinge orice gand negativ si toate rautatile celor din jur, pentru ca vei reusi!dovada este faptul ca suntem mai multe "patite", care pana la urma am ajunsla linia de sosire cu bine! iti doresc putere si multa incredere in tine!

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Psiho_log iti doresc tot binele din lume si multa sanatate lui bb si tie. Sa de-a DD ca totul sa se rezolve. Iar sotul tau sa il accepte pe bb si pana la urma acest nor sa se risipeasca. Multa sanatate inca o data!!! ici si o

Mergi la inceput