Nasici de 2009(2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna seara!
Multumesc pentru primirea frumoasa
Cu pregatirile stam cam asa....io ma cam ocup de tot ca sotu de ceva vreme e numai prin delegatii..si vine pe 8.09 acasa
-pentru prima nunta - mi-am facut la croitoreasa un sfel de sacou (e ceva intre brluza si sacou), o sa-i fac poze cind il iau, la care am o fusta lunga cu un ic de trena - galben auriu, un soi de tafta hai ca v-am lamurit. La astea mi-am luat niste pantofi decupati aurii cu o posetuta (o sa pun poze. Pentru cununia civila inca nu m-am decis.
- pentru a doua nunta - mi-am luat o rochie pina sub genunchi dintr-o tafta coniac...si la fel nu stiu cu ce ma imbrac la civila


..iar pe sotu l-am pregatit cam asa...i-am dus costumele la curatatorie si i-am luat cravate asortate cu tinutele mle.

Anca Sanatate multa!

oana_n Emotii nu prea am de fel, nici la nunta mea nu prea am avut emotii...dar o sa vedem atunci, nu prea sunt in apele mele ca nu prea ii stiu pe invitati, vor fi neamurile ei de la Constanta, noi ii cunoastem doar pe parinti, si neamurile lui ginerica si noi il cunoastem doar pe socru mare, si nu prea stiu cine ce obiceiuri are, ce figuri, etc....dar ma bazez pe faptul ca vor fi acolo prietenii nostri si ne vom distra, sper doar sa nu inceaoa cu faze d`ale de kk..."ca trebuie sa faci aasta si asta...ca la noi asa e"...ca io sunt diplomata ...dar doar pina la un punct...si pina aku parintii lor au avut doar pretentii si nici unu n-a sarit sa-i ajute cu ceva...si ca sa va faceti o idee, numai eu sotu si mireasa am alergat pina aku...asa ca pe timpu meu si pe banii mei...sa nu aud comentarii...cam astea ar fi emotiile.

dady68 Obligatiile care ni le-am asumat de la inceput in ceea ce priveste ambele cupluri sunt urmatoarele: suntem alaturi de ei ca intotdeauna, poate un pic mai mult aku...si material am discutat cam asa noi ca nasi platim biserica, luminarile si buchetele (aici e relativa treaba), accesoriilentru mirese, si le luam un cadou pe care sa-l aibe la suflet toata viata. Pentru primul cuplu am alergat mai mult fiind pe repede inainte, si ei neavind alt ajutor.
Noi fetele din gaska am facut cocardele, fundele pentru masini, am impodobit cosuletul pentru cocarde, am facut marturiile..si am alergat sa cumparam pantofi, rochie cununie, costum la mire, camasi, etc. Rochia mea de mireasa o va purta fina cu tot cu coronita si voal, asa ca nu i-am mai luat alte accesorii si o sa-i imprumut un set de bijuterii de la mine.
Cadou le luam biletele la un spectacol unde vor ei sa mearga de anul nou, la Dusseldorf.
Pentru al doilea cuplu e mai simplu, ei sunt la a doua casatorie, asa ca mireasa se imbraca intr-un compleu alb/crem, sacou cu sarafan, mai greu la ei a fost cu ginerica...ca era tare indecis...dar intr-un final s-a terminat cu bine...asa ca in mare suntem ca gata...lor le-am luat cadou verighetele.

Ce ma omoara aku pe mine sunt florile...prima mireasa vrea ceva cu lila...si e tare complicat la florarii din Bucuresti sa gasesti trandafiri lila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

am pus si poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Roxy imi plac mult pantofi si poseta aurie,ceva de genul asta trebuie sa imi iau si eu .Le vinzi?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Iti dau eu Anka daca-mi spui ce nr porti

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

37

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu traiesc pe picior mare 39,ti dadeam cu placere.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna seara!
Anca si io ti le-as da ...dar port 38. Pot sa-ti spun in schimb, ca pantofii i-am luat de pe Mosilor, capatul dinspre Bd. Carol, este un Outlet Scandinavia, pe partea stanga cum vii de la Obor, am dat pe ei vreo 90 Ron, aku vreo trei saptamani....si mai aveau si argintii.
Posetuta e luata din Obor...
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ralu multam
Roxi multam de pont

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am gasit sa facem lumanarile,luni mergem sa dam comanda si ma costa 480 ron perechea.
Uite asa http://family.webshots.com/photo/2148295920101626593aaxSOK

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Super super frumoase si mai ales finutze lumanarile,480 perechea sau bucata,Anca??

Cred ca am uitat sa-ti spun insa si rochia mi-a placut mult.

Roxy m-ai ofticat,glumesc,cu pantofii tai aurii caci eu i-am luat de la Veronese si am dat o ploaie de bani pe ei.Mi-au placut mult,ai tai,ma refer

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput