Fulguleti de nov-dec 2006 (219)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Ruxandra, m-am gandit eu ca nu e ziua ta de nastere, ca parca a fost prin mai.... Ca imi aduc aminte ca atunci cand am facut listuta cu sarbatoriti ziua ta nu era trecuta si a completat Diana.....
Multumesc pentru raspuns.

aka, Stefy nu scuipa, dar scoate limba... deci... tot face ceva ce nu trebuie.... Expresiile vine cu ele de pe afara, ca de la cresa nu "colectase" nimic pana la 1 iulie cand s-a inchis....
Cu vorbitul.... are vreo doi prieteni imaginari cu care vorbeste toata ziua... CAnd e prietena cu ei cand ii cearta si le spune ca sunt rai, ca-s urati ca nu-i mai iubeste, cand ii iubeste de numai poate.... De o vreme se joaca in legea ei...


Lacramioara si Stefania Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Salutare mamici!


Stiu ca nu am prea dat pe la voi de ceva vreme, dar am venit cu vesti calde de la raluca_u, mamica Adinutzei albinutza!
Raluca este deja internata cu dilatatie 3, e trecuta pe oxigen si spera ca va naste repede.

Hai Raluca!


Ramona

Tudor Gruia 33+

AMR 7 saptamani pana vine bebe


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Ooooo, ce veste mare !! Raluca, nastere usoara sa ai, Doamne ajuta! Si micutul Stefan sa fie sanatos si mancacios ! Mai asteptam vreun semn de la voi !
Ramsan, multumim pt. veste! Tu cum te mai simti, Gruia sta cuminte la caldurica, nu are de gand sa vina mai repede, nu?
Ruxandra, concediu placut sa aveti! La bulgari a ramas vacanta ?
Asiza, si voua petrecere frumoasa !

La noi toate bune, fetitza mea avea saptamana trecuta, la 30 de saptamani si-un pic, 1500 gr, misca la fel de mult, mereu, mereu. Parca brusc am inceput sa simt sarcina asta, ca pana acum eram tare sprintena, mi-e tot mai greu cu David pe-afara, asa ca ne mai petrecem timpul si la ai mei la casa, mai ales ca au o curte imensa. dar stiti piticul meu, e tare singurel David pe-acolo, vecinii nu au copilasi de varsta lui si el e obisnuit din parc cu multi copii.
Cu preluatul expresiilor urate suntem si noi in tema, David a revenit la "mai, boule!", urat, urat..
Cam atat de pe-aici, va tzuc tare, tare!




Roxana, mamica lui David (20 noiembrie 2006 ) si a Mariei din burtica 27 +

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Hai Raluca! nastere usoara!
Ramsan - cum mai e Rares? cred ca abia isi asteapta fratiorul ... mai da-ne vesti.
Noi suntem bine ... tocmai ce i-am taiat motul finutei, maine avem un fel de petrecere restransa la ultimul finut, iar pe 6 sept suntem nanasei - nu mai pot, dar trecem si peste astea.
Fetele, pe zi ce trec ma uimesc tot mai tare ... Sara cu toate prostioarele, iar Tony cu cumintenia si perfectiunea ei - e o dulce(sa nu credeti ca nu are si ea pasarelele ei, dar asta f rar).Ajung sa cred ca ea ia doar ce e bun si frumos de la noi toti.
Va .

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Salutare,

Raluca...nastere usoara si bebe sanatos!

Ramsan,
Eu vreau poze cu tine si burtica si Rares!

Suntem bine,sanatosi..alergam de colo colo..ne-a lovit criza dar speram sa ne descurcam!

Lizzy,
Sigur ne citesti...

minunea mea
www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php?gamePlayed=0" target="_blank">pt inimioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Ramsan, ma bucur ca ne-ai scris si de voi...si ca sunteti bine. Multumim pentru veste. Cred ca Raluca a nascut deja si le doresc sa fie bine amandoi. Cred ca Adinuta e tare incantata....

Roxanica, ma bucur sa te citesc si mai ales ma bucur ca sunteti bine.

saryta, sa va fie de bine.

Lavinia, ce mai face Mihaita?

Aseara am fost afara si a alergat dupa niste fetite cu 7-8 ani mai mari, cu role.... de unde a mai "invatat una-alta" azi astept perlele.... ca fetele se strigau cu porecle.... se strambau....


Lacramioara si Stefania Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:



Stefan s-a grabit sa ne cunoasca, azi la 1,30 a plans pentru prima data. 2830 g, 48 cm, Apgar 9. Suntem ok amandoi.




Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:


Raluca sa-ti traiasca feciorul!! Felicitari!!]





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Bine ai venit pe lume, Stefan !! sa ai parte numai de fericire si sanatate ! Felicitari, Raluca si Ionut !

Ruxandra, dar stii cumva data la care Stefan ar fi trebuit sa vina pe lume?? S-a nascut cu mult mai repede? Oricum, important e ca sunt sanatosi si a trecut totul cu bine, e si maricel, aproape 3 kg, nu cred sa fie probleme...
Chinico, ce bine ca ai aparut si tu !!! Chiar imi era dor de tine, si de Ktrinel ... he, he, vremuri... Ce face Shefa Bea ?? ce faci tu, piromanul?? trebuie neaparat poze, obligatoriu!! Si daca iar dispari , nu uita sa revii si cand nasc io, da?? Cam prin octombrie, da' vezi ca nu se stie cand vine bebe, asa ca mai bine n-ai pleca
Dandusule, tu ce mai faci?? Am citit ca Raducu rade tot din farfurie, ce mare fericire !! mai ai putere si timp de cornuri, cornulete, cuib de viespe si alte cele?
No, trebuie sa iesim la joaca, mai vorbim !

Roxana, mamica lui David (20 noiembrie 2006 ) si a Mariei din burtica 27 +

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

Raluca, sa-ti traiasca feciorul, sa fie sanatos si sa va bucurati toti 3 de el!

Mergi la inceput