Fulguleti de nov-dec 2006 (219)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

ruxandra la multi ani!!
multumim de intrebare, ce bine e cand cineva isi aduce aminte
stam la racoare in casa ca e caldura mare mare
noutati - am scapat de diapers, le mai pun la somn, dar in rest nu; imi spun vrute si ne-vrute, in ambele limbi (stephanie imi zice mom, I can't dorm!), am mers la plaja in weekend, fain, ca la mamaia
tudor mai are un picsi incepe scoala iarasi...
a fost sora mea la mine 5 saptamani, ce bine a fost, pacat ca a trecut repede
la munca e f mult de munca, sefa noua, oameni mult mai putini, facem si treaba celor dati afara... si en mai si mutam cu sediul departe rau, o sa fac cred ca dublu timpului la commute; asta e, macar am paycheck la fievare 2 saptamani
sper sa am timp sa va pun si poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

La multi ani, Ruxandra!

Fetelor, dar pe unde sunteti?

Prima zi de cresa a decurs bine, doar despartirea de noi n-a fost cum ma asteptam. Dar cand m-am dus sa o iau se juca fericita cu "copiii ei".... De fapt asa a fost toata ziua.... Apoi am mers impreuna afara... La culcare a picat.... si eu la fel.


Lacramioara si Stefania Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

bine ca am pierdut tot ce am scris..
la multi ani, ruxandra..... la dans nu am ajuns dar am fost la film; in rest am zacut ca o mamaliga
luca e inscris la gradi; sper sa fie bine, el inca face pe el, nu-l cert, am rabdare si sper ca pana in clasa 1 sa nu mai faca pe el
iulia-stefi - bafta la cresa
fug ca iarasi e seful intors pe dos... ii vine nevasta maine

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Buna, fetelor...vin cu o intrebare: stiti cumva vreo pensiune in/langa Pitesti la preturi rezonabile? please care stie astept raspuns pana maine la 13.00 si va tzuc tare tare

Toate bune la noi, maine plecam in concediu, revin peste 10 zile cu vesti si poze! Pupici si aveti grija de voi!

Ruxandra, LA MULTI ANI, sa fii fericita si sa ai parte doar de lucruri bune in viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Am si eu o intrebare.... cu iz de tema..... Cum procedati cand fulguletul vostru vine de la joaca... cu cuvinte nepotrivite.... Stefy acum doua zile mi-a zis "Vino sa te pup scoafo...." De unde o fi auzit.... Si a mai scos vreo doua perle din astea... Durerea mare e ca nu spune odata si gata....Se vede ca e ceva nou, ca zice de nenumarate ori... de am uneori impresia ca nu se mai opreste... Ma tem ca se va duce la cresa si va spune si vor spune ca a auzit acasa.... Mai scap si eu perle... Eu is cu "puii mei" si m-a auzit si a repetat.....

Yagmur, multumesc. Felicitari pentru in scrierea lui Luca si multa bafta la gradinita rugbistului.


Lacramioara si Stefania Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Teutz!
Sa fii fericita si iubita.


Lacramioara si Stefania Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

draga noastra Teutz
Sa fii sanatoasa, fericita si mai putin pe la munca
Asiza, sorry, nu stiu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Teutz
Sa fii sanatoasa si fericita!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


n-o fost ziua mea de nastere.. dadeam de baut de Sf Maria. Multumesc frumos.


Acs, ma bucur ca le-a priit bursucilor. Noi nu mai rau.. ne pregatim de vacanta... am niste emotii cum ne-om descurca. Fugi de ia bilete!

Danutz, dar ce s-a intamplat cu bona? Ca la voi stiu ca era bine. Bafta la gasit de gradinita.. eu inca nu stiu daca sa ma-ndur sa-l dau pe G... e una la 3 minute de noi.. Oricum numai program scurt.. Dar mi-e groaza de imbolnaviri.. parca l-as mai lasa.

Mamaana, ne era dor de voi. Ce scumpa Stephanie.. mom, I can't dorm!.. deci si la voi se resimt timpurile..

Yagmur, ah ce-as mai zace ca o mamaliga.. numai nu mai e deloc timp.

Asiza, drum bun si sa fie super! Incerc sa aflu pensiune.. sper ca in timp util. N-am reusit.

Lacramioara, pai in primul rand ma ascund cand ma pufneste rasul. Apoi ignor.. si-i trece relativ rapid. Cum eu mai injur .. ce pretentii s-am de la copii? Dar daca cumva exagereaza ii atrag atentia.. asta lui M.. la G inca nu e cazul. Daca i-as atrage atentia cred ca si mai mult ar zice.. Acu sa nu va-nchipuiti ca minunatii mei injura non-stop, da?


La multi ani Teutz!





Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

la multi ani fericiti Teutz.

Lacramioara imi vine sa zambesc cand citesc. si noi suntem pe acolo, dar cris vine cu expresiile de la cresa. urato e cel mai nou. mai zice prin casa "urato ce esti" , fara un destinatar anume. pe mine ma deranjeaza cel mai tare ca scuipa. cum se enerveaza scuipa. am incercat sa ii spun ca nu e frumos, ca nu fac asa domnisoarele dar nimic, face mai rau. acum o ignor cand spune/face ceva urat, eventual ii atrag atentia si uita sa repete de 10 ori .

si asa ca o curiozitate a mea. Anateo ne mai citesti?

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina

Mergi la inceput