Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miany75

Monis ,legat de vaccinul antitetanos ,nu prea ma pot pronunta ;medicul meu de familie nu mi-a pomenit de asa ceva "so far"...oricum am inteles ( de la un alt topic),ca vaccinul e recomandat in general de cei mai conservatori (sau " mai..") ....
Oricum ,prevenirea infectiei unei plagi ,in cazul de fata cezariana sau epiziotomie se face printr-o toaleta locala corecta..nu?

miany
27+ DAVID ANDREI

Miany, asta ma tot gandesc si eu, ca doar nu taie cu lama ruginita . Mai asteptam pareri de la alti medici. EU una nu l-as intreba pe al meu, sa nu cumva sa-i dau vreo idee si dupa aia sa ma screm sa aflu cum sa-l refuz fara sa se supere .

Intrebarea mea de 10 puncte este: mai previne si altceva inafara de tetanos (mmm, de unde si numele) ? Ma duc sa sap, pana una alta.

monis 27+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia
tinonino, eu ma indrept vertiginos catre acumularea a 2 kg....ce bine ar fi sa merg tot in stilul asta....[/font=Comic Sans MS][/purple]


krelia 26+ si printesu' mic, Rares Mihai


AHHHHHH m-ai lovit la sufletel
Auzi la ea "vertiginos catre 2kg"
Da eu cum ar trebui sa spun??? "dezastruos catre 10 kg"????

26+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Mai.. mo-i fi alintat , nu zic nu, da asa am simtit , poate ca simt si eu novoia de putina atentie,,,nu???
Cat despre carucior..tzi tzi tzi se vede ca nu esti atenta...uite-l aici
http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Simina_kin#

26+ cu Maya Andreea
bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Pai nu-s atenta, de aia si zic. Dar sunt neatenta si cinstita, ca recunosc . Dar il vazusem , numai ca nu mai stiam unde, acuma gata, am gasit fisierul din cap. L-am retinut din cauza firului ce trece prin spatele lui (m-am gandit atunci cand am vazut prima oara poza ce tare ar fi un carut de bagat in priza ). Acuma neatentia nr. 2: cat si de unde?. De patut nu intreb, ca io-s pe lemn fixata.

monis 27+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Am gasit o www.baby-walz.de/Umstandsmode/Nuetzliches-fuerMama/Sicherheit/product/6052/group/29/L/0/Produktzoom.a834.0.html?dmc_mb3_product_pi1[mediaIndex]=0&no_cache=1" target="_blank">perna speciala ptr burtica. O fi utila oare?


------------------------
27+ David

Albume foto


Pe mine de exemplu nu m-ar avantaja pt ca este strict pentru burtica , iar eu durerile le am din sold, adica trebuie sa-mi tin coapsa suspendata ca altfel simt ca-mi crapa pielea si ma doare rau

26+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui krelia
tinonino, eu ma indrept vertiginos catre acumularea a 2 kg....ce bine ar fi sa merg tot in stilul asta....[/font=Comic Sans MS][/purple]


krelia 26+ si printesu' mic, Rares Mihai


AHHHHHH m-ai lovit la sufletel
Auzi la ea "vertiginos catre 2kg"
Da eu cum ar trebui sa spun??? "dezastruos catre 10 kg"????

26+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!


Stai linistita ca nu esti singura. Tot catre 10 kg in plus ma indrept si eu. Nu prea inteleg de unde..ca nu exagerez cu mancarea.

------------------------
27+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:


Ia uiati fetelor ce am primt pe mail de la o prietena.
Gata il trimit pe tati la "reciclat". Sa invete.

http://webducation.de.dd1924.kasserver.com/dad/content/romanian/index.html

L-am trimis lui tati pe mail, pentru recalificare. Sa vad ce zice. SI cand ma gandesc ca el are 2 maini stangi ....


21+ moi si Cezarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

mai, sa stii ca si pt mine e un mare semn de intrebare....caci eu, inainte, si un pahar de apa daca beam, ma umflam si apaream cu cateva sunte de grame-n plus...si inca ma astept sa fiu un bondoc la sfarsit....

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin
AHHHHHH m-ai lovit la sufletel
Auzi la ea "vertiginos catre 2kg"
Da eu cum ar trebui sa spun??? "dezastruos catre 10 kg"????



krelia 26+ si printesu' mic, Rares Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Monis buna intrebarea!
Nici eu nu am de gand sa aduc vb de vaccin ..nici la medicul de familie ,nici la ginecolog...mie nu imi plac vaccinurile ,asa in general...sunt unele necesare ,dar altora nu le vad rostul...parerea mea..

miany
27+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:

Mulumim Dankutza,e interesant si pentru noi,dar deabia il astept pe sotiorul meu sa il "pun cu burta pe carte"

: 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
L-am retinut din cauza firului ce trece prin spatele lui (m-am gandit atunci cand am vazut prima oara poza ce tare ar fi un carut de bagat in priza ).

hai ca m-ai facut sa rad asa dimineata

Citat:
Acuma neatentia nr. 2: cat si de unde?. De patut nu intreb, ca io-s pe lemn fixata.

patut=75E, carut=75E ...AMANDOUA DIN TURCIA DIN ACELASI MAGAZIN
Eu sunt super incantata de patut..are culorile superbe (in poza par stralucitoare rau, da nu sunt) are pe langa roti si balansoar, are o jucarie atasata care face patul sa vibreze, masa de infasat, 2 nivele, plasa de tantari...abia astept sa-l montez


monis 27+
acum si cu poze
[/quote]

26+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput