Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

pai, in primele 4 luni am slabit vreo 5 kg....si apoi am inceput sa pun la loc, iar acum am cu 2 kg peste cat aveam la inceputul anului....si numa' fi'miu e vreo 900 de gr

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

2 kg in 26 saptamani de sarcina? Oau... felicitari.
In legatura cu ridicatul din pat...si la mine este din ce in ce mai greu. Eu am inceput sa am si carcei.



krelia 26+ si printesu' mic, Rares Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Monis ,legat de vaccinul antitetanos ,nu prea ma pot pronunta ;medicul meu de familie nu mi-a pomenit de asa ceva "so far"...oricum am inteles ( de la un alt topic),ca vaccinul e recomandat in general de cei mai conservatori (sau " mai..") ....
Oricum ,prevenirea infectiei unei plagi ,in cazul de fata cezariana sau epiziotomie se face printr-o toaleta locala corecta..nu?

miany
27+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:

Oooo Krelia,chiar felicitari,te invidiez

Fetelor cred ca o sa ajungem sa dormim in fund,cu multe perne la spate

: 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:

Oooo Krelia,chiar felicitari,te invidiez

Fetelor cred ca o sa ajungem sa dormim in fund,cu multe perne la spate

: 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

2 kg in 26 saptamani de sarcina? Oau... felicitari.
In legatura cu ridicatul din pat...si la mine este din ce in ce mai greu. Eu am inceput sa am si carcei.
------------------------
27+ David
Albume foto

Dana cica mierea face minuni pentru carcei. De fapt impotriva lor . Si ajuta si la . Pentru amatori

monis 27+
acum si cu poze


Voi incerca. Mersi!

------------------------
27+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua burtici!!!
A_driana eu sunt cea care fac pilota sul si o incalec...partea prosta este ca se incalsezte si toata noaptea o rasucesc.Am incercat si cu perna sub genunchi da-i mai bine cu pilota ca stau cu tot corpul pe ea nu doar un genunchi...

Eu tot nu am liniste cu somnul...tot ma trezesc pe burta...chiar dc eu consider ca sunt pe o parte , burta tot sub mine sta.....iar cu dormitul pe spate nu mai zic...relaxare totala

26+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

mai,fetelor !Nu va mai stresati atat de kg ...Eu ar trebui sa toata ziua ..am pus 14 kg (cred ca sunt campioana ,pana acum) si am 70kg in cap si in coada..dar ma simt bine in pielea mea..asa ca ..

Apropo de colostru , am observat "existenta lui " de multa vreme ,nici nu mai imi aduc aminte cand ...dar numai atunci cand aplic crema de rigoare in zona respectiva..

miany
27+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Hai Simina ca te cam alinti . Dar catalogul am putea sa-l strigam mai des ce e drept. Ma gandeam sa caut sa vaz cine de cand nu a mai scris... dar e f complicat si in plus, cautarea in Dc merge numai dupa 16.00 . Iar solicitata te poftesc sa te simti, ca am intrebat de carucioare de 5 ori pana acuma, si de vaccin. Si cu carucioarele ziceai mai de mult si ai zis si cand ai venit din Turcia - dar uite ca uitarea s-a asternut peste mine - ti-ai luat pana la urma?
A, si zau, daca am vorbi numai cand suntem intrebati, ne-ar tiui urechile de cata liniste ar fi pe lume


monis 27+
acum si cu poze


Mai.. mo-i fi alintat , nu zic nu, da asa am simtit , poate ca simt si eu novoia de putina atentie,,,nu???
Cat despre carucior..tzi tzi tzi se vede ca nu esti atenta...uite-l aici
http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Simina_kin#



26+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Am gasit o www.baby-walz.de/Umstandsmode/Nuetzliches-fuerMama/Sicherheit/product/6052/group/29/L/0/Produktzoom.a834.0.html?dmc_mb3_product_pi1[mediaIndex]=0&no_cache=1" target="_blank">perna speciala ptr burtica. O fi utila oare?


------------------------
27+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

tino, eu am perna aia de gravide, si ma incolacesc in jurul ei....mi-e foarte utila
si eu sunt fan dormit pe burta....dar acum...ciu-ciu..plus ca, atunci cand ma intorc pe dreapta, imi da niste ghionturi, de zici ca sta in nas si nu poa' sa respire...mai stii?
si, intra-devar, cred ca de la 8 luni incolo..vom ajunge sa dormim in fund...eu stiu de la prietena mea...care aproape ca nu mai dormea decat in pozitia asta.....da' parca poti numi chestia asta...somn?

dana, foarte misto perna din linkul ala, si chiar cred ca e speciala..gandeste-te ca in scobitur aia sta burtica ....deci, clar e pentru. Mie imi traznise odata prin cap....evident nerealizabil, dar ma gandeam....cum ar fi sa fac o scobitura in saltea

monis, daca asa o fi cum zici tu, cu mierea...inseamna ca eu n-o sa experimentez carceii...ca am mancat la miere in ultimile 2 luni...cat n-am mancat in toata viata mea ...


krelia 26+ si printesu' mic, Rares Mihai

Mergi la inceput