soacra ...soacra

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Gabi,scrie te rog cu aliniat,da un pic de "aer"mesajelor tale,ca eu(si sigur nu numai eu)nu prea le pot citi si intzelege!

Deci daca am intzeles eu bine,acum roblemele apar din partea parintzilor tai?

In general traiul la comun,duce la asemenea probleme,deci prea multe alternative nu ai:ori te mutzi,ceea ce-mi inchipui ca este imposibil odata ce ai ales varianta asta,ori respectzi regulile impuse de ei!

Poate totusi tatal tau a fost intr-o "faza proasta"ca sa spun asa,poate era ora de odihna,iar copiii bucurosi de ajungerea acasa nu au respectat-o.sunt multzi de "poate"!

Dar asa cum am precizat eu nu am intzeles exact problema!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

Fetelor, imi cer scuze ca v-am stresat cu problemele mele. Raspunsurile voastre au fost asa:
sa-ti revizuiesti putin mai mult modul de gandire
fii mai blanda, pentru a avea doar de castigat!
arati ca "un copil imbufnat"si"frustrat"
Nu e datoria nimanui sa te ajute.
nu fi rautacioasa


Eu nu voi fi rautacioasa si voi inchide acest subiect. Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Gabi, inainte de a fi inchis subiectul imi permit sa-ti mai spun ceva. De cele mai multe ori criticile deranjeaza insa sunt al naibii de binevenite pentru ca te ajuta sa evoluezi. Nu stiu cum as fi reactionat eu in locul tau vis a vis de ce s-a spus aici, dar parerea mea este sa nu fii suparata. Ia ce poti si consideri ca este bun pentru tine, din tot ce s-a scris aici. Nu cred, totusi, ca au fost cuvinte spuse din rautate!

Cat despre ce s-a intamplat cu tatal tau... Avem toti momente in care nu ne mai stapanim nervii, momente in care avem iesiri necontrolate. Vorbeste cu tatal tau! Poate reusesti totusi sa-l intelegi si poate il faci si pe el sa inteleaga cat te doare sa il vezi comportandu-se asa.
Este ff greu traiul in comun, indiferent daca stai cu parintii, socrii sau pur si simplu straini. Insa uneori nu avem alternativa si trebuie sa ne adaptam.

Sper sa gasesti solutie pentru toate problemele tale. Si poate nu ar strica sa mai lasi subiectul deschis.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:



mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Citat:
citat din mesajul lui danny1



mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Ce-ai gasit de ras?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:



Lorentza,fara suparare dar raspunsul de mai jos ,nici cu o bila de aia rostogolitoare nu l-as categorisi!




Citat:
citat din mesajul lui mgabi

Fetelor, imi cer scuze ca v-am stresat cu problemele mele. Raspunsurile voastre au fost asa:
sa-ti revizuiesti putin mai mult modul de gandire
fii mai blanda, pentru a avea doar de castigat!
arati ca "un copil imbufnat"si"frustrat"
Nu e datoria nimanui sa te ajute.
nu fi rautacioasa


Eu nu voi fi rautacioasa si voi inchide acest subiect. Va



gabi,tu ce-ai fi vrut sa auzi la subiectul asta?Ce rea e soacra ta,ce rau e socrul...ce amarita si chinuita esti,ce nesimtzitori sunt ei?

te rog eu lumineaza-ma si pe mine,ca zau daca-tzi intzeleg reactzia?Si sa stii ca nu-s rautacioasa!Doar nu intzeleg si atit!Iar eu cind nu intzeleg...intreb!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ahhh iubiti-va soacrele uite un exemplu bun

PS
Orice asemanare este pur intamplatoare. Mesajul este un pamflet si va fi considerat ca atare. Cine nu, sa stea intr-un picior!

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

lorenza,a scris aici sperand ca vom da cu roshii in soacra,ca vom spune ce scorpie e,etc.vazand ca nu e asa,dimpotriva,poate la ea e hiba,in loc sa-si revizuiasca atitudinea fata de cei din jur,inchide subiectul.asta da atitudine matura,de mama care isi face copii sa planga pt ca ea nu a fost periata si invitata oficial,rugata frumos,imporata sa-i insoteasca.pot sa mai rad o data?

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Dap ,asa e,dar se vede totusi, ca e o fiinta cu probleme multiple,chiar daca cauzate chiar de comportamentul ei,si de-aceea mie nu mi s-a parut de ras.Ma rog,probabil n-am simtul umorului,nu-mi dau seama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

Fetelor, mai bine decat sa ne scriem retete de succes pentru a iesi din momentele de criza cauzate de "soacra" si sa ne de ras mai bine sa facem si va propun sa povestim partea frumoasa a momentelor petrecute alturi de socrii sau parinti.

O zi buna

Mergi la inceput