Aspirante din Galati si din Braila (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimi_m spune:

Salutare tuturor,
Happy, in dreptul meu poti trece :35 ani , 14 IA nereusite, urmeaza FIV2 . Dupa cum vedeti , am o vechime foarte mare , dar nu prea am timp de a intra pe forum .
Ma pregatesc de FIV 2 cred ca in oct intru in focuri . Care este cauza infertilitatii la noi ? nu se stie, nu avem probleme deosebite, doar ca nu se intampla...
Multa bafta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

ank24 parerile sunt impartite, eu am nascut in martie la maternitate pe chicus, sa stii ca am fost foarte multumita, este curat, nu sunt gandaci si personalul este foarte bun, seringile le desface in fata ta, cel putin asa era atunci, veneau fetele cu fiolajul in buzunar si seringile sigilate in celalat, eu am nascut prin cezariana cu dr botezatu, si ne faceau calmante, nu a fost dureros din cale afara, suportabil si oricum se ocupa de tine si nu te lasa cu dureri, ne faceau calmante de cate ori ceream.Dr docan era atenta cu pacientele ei, daca recoltezi si celule stem sigur iti vine la nastere, sa stii ca si moasele sunt ff bune si pregatite profesional, oricum sunt si 2 medici de garda in caz de complicatii, sau daca nu poti naste nu te lasa, cat am stat internata am vazut destule cazuri, asta este parerea mea.Nu sunt gandaci, mancarea este buna si chiar si la copii este ff curat , in schimb e cald de mori acolo si dr serban neonatologul e cam scarboasa, dar daca ii dai 50 ron se schimba..eu atat i-am dat, ca nu vroia sa-mi dea copilul la salon si chiar ma scosese din sarite.Bine acum eu am nascut prin cezariana si eram doar 3 in salon, fetele care nasteau natural erau mai multe, 5-6 in salon...cezarienele stau separat.te pup si capup sus ca va fine si esti pe maini bune, nastere usoara si un bebe sanatos si papacios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank24 spune:

multumesc fetelor pt raspunsuri, chiar sunt hotarata sa nasc la maternitate,am reusit sa iau legatura si dr Docan, a spus sa ma asista..acum o sa vedem..eu am incredere totusi..are cabinet in tiglina 1 la E1, primul bloc dupa Posta, e fostul cab al dr.Ciocoiu, va dau si nr dc mai sunt pers interesate 0236430173.
Si eu am auzit numai lucruri urate de Judetean plus ca te termina cu banii,trebuie sa dai in toate partile plus ca iti cer sume maricele..la Maternitate cica ar fi mai "ieftin" si le dai doar dc vrei, nu iti cer...pe mine ma enerveaza nesimtirea...
inna ce preturi erau cand ai nascut tu?
va pupic fetelor,nasteri usoare si bebei sanatosi


http://bd.lilypie.com/z5zup2.png
ank 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank24 spune:

m-am uitat si eu pe prima pagina acum si am vazut ca nu e trecut sexul..suntem


http://bd.lilypie.com/z5zup2.png
ank 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Salut fetelor!
Multe dintre voi nu mai stiu, eu am deschis acest subiect acum un an si ceva, pentru ca nu era niciun subiect dedicat galatencelor.

Provista,doris voi ma stiti, am trecut prin multe povestiri impreuna.
Provista iti doresc numai bine si tie si lui bebe, la fel si lui Doris si sunt convinsa ca o sa-i iubiti foarte mult la cat de mult i-ati asteptat.

Despre mine ce sa va spun ca in sfarsit dupa 2,6 luni, 2 inseminari esuate s-a intamplat minunea, SUNT INSARCINATA in 6 saptamani.
Am ramas natural intr-o luna la care nici prin cap nu-mi trecea si in care m-am protejat la ovulatie pt ca luasem antibiotice, dar de fapt ov la mine a fost o sapt mai tarziu. Daca ma credeti nici acum nu cred, nici sotul..parca plutim efectiv.


Va doresc numai bine si sa vi se intample minunea cat mai curand, pentru ca sunt convinsa ca de intamplat se va intampla (D-zeu mi-a demonstrat ).

Scuzati interventia



PS:M-am mutat in Bucuresti cu job-ul de asta scrie Bucuresti la mine.

In sfarsit s-a produs minunea! 6+

dorinut@
FELICITARI iti doresc o sarcina usoara si bb sanatos.

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea
varsta Dragos
ora exacta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

provista ce faci iubire?
puiul mic e marisor deja... are cam 7 luni deja.... e cavaler....
sa-i dai pup, auzi?

cu ce va mai laudati?

eu ma laud ca astept sa nu imi vina cm-il...
si ca plecam in concediu... sambata, destinatie lefkada, grecia...
abia astept...



Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui ank24

multumesc fetelor pt raspunsuri, chiar sunt hotarata sa nasc la maternitate,am reusit sa iau legatura si dr Docan, a spus sa ma asista..acum o sa vedem..eu am incredere totusi..are cabinet in tiglina 1 la E1, primul bloc dupa Posta, e fostul cab al dr.Ciocoiu, va dau si nr dc mai sunt pers interesate 0236430173.
Si eu am auzit numai lucruri urate de Judetean plus ca te termina cu banii,trebuie sa dai in toate partile plus ca iti cer sume maricele..la Maternitate cica ar fi mai "ieftin" si le dai doar dc vrei, nu iti cer...pe mine ma enerveaza nesimtirea...
inna ce preturi erau cand ai nascut tu?
va pupic fetelor,nasteri usoare si bebei sanatosi


http://bd.lilypie.com/z5zup2.png
ank 31+


eu am nascut la judetean. nu am dat mai mult de 30 ron spaga(10 a dat sotul fara sa stiu eu la cea care m-a internat jos sa imi dea halat si papuci ok, ca nu imi luasem cu mine nik vreo 5 ron la o infirmiera care m-a ajutat sa cu carutul sa ajung la bb la terapie, cred ca inca 5 la o asistenta super dragutza si 10 nu mai stiu) si asta ca am vrut eu. unele asistente nici nu acceptau sa le dau ceva, altele cu insistenta primeau ceva si au avut grija de mine ca le-am tot dat de furca cu raul care imi era si veneau mereu sa imi ia tensiunea sa imi puna perfuzie si etc. curatenie este. cu amambilitatea se trece peste tot.

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea
varsta Dragos
ora exacta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank24 spune:

provista esti prima care o aud cu pareri bune de Judet,La dr nu ai dat nimik,cu cine ai nascut?

http://bd.lilypie.com/z5zup2.png
ank 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui happymum

provista ce faci iubire?
puiul mic e marisor deja... are cam 7 luni deja.... e cavaler....
sa-i dai pup, auzi?

cu ce va mai laudati?

eu ma laud ca astept sa nu imi vina cm-il...
si ca plecam in concediu... sambata, destinatie lefkada, grecia...
abia astept...



Blog


ne apropriem vertiginos de 7 luni cu un inceput de dinte... nu, nu impotriva tuturor, ci in guritza lui mica
in rest e torul ok, chiar f bine. multumim lui DD ca pana acum nu am avut nici o problema.
fetele frumoasele si visele sa vi se implineasca

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea
varsta Dragos
ora exacta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui ank24

provista esti prima care o aud cu pareri bune de Judet,La dr nu ai dat nimik,cu cine ai nascut?

http://bd.lilypie.com/z5zup2.png
ank 31+


am nascut prin cezariana cu dr Vatamaniuc Marina.

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea
varsta Dragos
ora exacta

Mergi la inceput